Türkiye’nin iki denize de kıyısı olan 6 şehrinden biri olan Tekirdağ, hem büyüleyici sahilleri hem de el değmemiş doğal güzellikleriyle kamp yapmak için gidilebilecek en özel şehirlerimizden biri. İster Marmara Denizi, isterseniz ise Karadeniz’in masmavi suları karşısında, ince kumlu sahillerde çadırınızı kurarak unutulmaz bir Tekirdağ kamp tatili yaşayabilirsiniz.

Tekirdağ’da yemyeşil ormanlar arasında gizlenen göller, irili ufaklı dereler ve kalabalıklardan uzak dağ eteklerinde de çadırınızı kurmanız mümkün. Tekirdağ’ın en güzel kamp alanlarını sıraladığımız yazımızda Instagram etiketlerinden faydalandık ve en çok etiketlenen yer en üstte olacak şekilde özel bir yazı hazırladık. Her bütçeye uygun seçenekler bulabileceğiniz Tekirdağ kamp alanları arasında kendinize en uygun olanı kolayca seçebilirsiniz.

Önemli not: Yazımızdaki fiyatlar, 2023 Temmuz ayına göre düzenlenmiştir. Sezonluk olarak fiyatlar değişiklik gösterebilir.

₺ Hesaplı, ₺₺ Orta, ₺₺₺ Üst düzey

İçindekiler

1- İkiz Göller Kamp Alanı

ikiz göller

Tekirdağ'ın saklı cennetlerinden biri olan İkiz Göller, huzurlu atmosferi ve el değmemiş doğal güzellikleriyle kamp yapmak için de şehirde gidebileceğiniz en güzel adreslerden biri. İki küçük gölün birleşiminden oluşan ve ismini buradan alan İkiz Göller’de kalabalıklardan uzakta, çam ağaçları altında çadırınızı kurabilir, sessiz ve huzurlu atmosferde ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Yazın sıcak günlerinde tertemiz göz sularında yüzebileceğiniz ve balık bolluğuna sahip göllerde olta balıkçılığı yaparak yorgunluk atabileceğiniz tatilinizde göl çevresinde yürüyüşlere çıkarak da sazlıklarda benzersiz doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. Mangal ve piknik alanları da bulunan İkiz Göller’de karavan parkından da faydalanabilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Göle sıfır konumda
 • Piknik alanları
 • Mangal alanları
 • Yürüyüş parkurları
 • Karavan parkı
 • Otopark

Ulaşım: Tekirdağ merkezine yaklaşık olarak 97 kilometre uzaklıkta yer alan kamp alanına Tekirdağ Otogarı’ndan her saat hareket eden Çerkezköy minibüsleri ile kolayca ulaşım sağlamanız mümkün.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Ormanlarla çevrili gölün çevresinde sadece belirlenen alanlarda ateş yakılmasına izin veriliyor. Gölde yüzmek isteyen kişilerin akıntılara karşı dikkatli olmasını öneririz.

2- Ganos Dağı Kamp Alanı 

ganos

Tekirdağ'ın büyüleyici tabiat güzellikleriyle ünlü Uçmakdere bölgesinde yer alan Ganos Dağı, hem çok sevilen bir yürüyüş parkuru hem de popüler bir kamp alanı. Gür çam ormanları arasında, oksijen seviyesi yüksek tertemiz havada çadırınızı kurabileceğiniz Ganos Dağı’nda büyük şehirlerin kalabalığı ve gürültüsünden uzakta benzersiz tabiat manzaraları eşliğinde yılın bütün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

İyi düzenlenmiş yürüyüş parkurlarında Ganos Dağı’nın çevresinde keşfe çıkabileceğiniz ve yüzlerce metrelik seyir alanlarından yemyeşil ormanların masmavi denizle birleştiği panoramik manzaraların fotoğraflarını çekebileceğiniz tatilinizde isterseniz Uçmakdere’ye uğrayarak yüzlerce metre yükseklikte yamaç paraşütü yapabilir veya bölgenin güzelliğini kuş bakışı izleyebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Yürüyüş parkuru
 • Piknik alanları

Ulaşım: Tekirdağ merkezine yaklaşık 66 kilometre uzaklıkta yer alan Ganos Dağı Kamp Alanı’na Tekirdağ Otogarı’ndan her saat hareket eden Şarköy ve Uçmakdere minibüslerinden sonra bir yürüyüşle ulaşmanız mümkün. Araç kiralama hizmeti alarak da kamp alanına direkt ve kolay bir yolculukla gidebilirsiniz.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Turistik ve işletmelerin bulunmadığı kamp alanına gelirken yanınıza yeterli miktarda yiyecek, içecek, çakı, el feneri ve kaymayan ayakkabılar almanızı öneririz. Gür çam ormanlarıyla çevrili kamp alanında ateş yakmanın yasak olduğunu unutmayın.

3- Dallas Plajı Kamp Alanı 

dallas

Tekirdağ'da denize girmek için en özel noktalardan biri olan Dallas Plajı, aynı zamanda kamp yapmak için de hem gençler hem de aileler tarafından sıkça ziyaret ediliyor. İnce kumlu geniş bir sahile sahip olan ve masmavi deniziyle çok sevilen Dallas Plajı’nda sahile sıfır konumda çadırınızı kurabilir ve modern imkanlar eşliğinde keyifli bir Tekirdağ kamp tatili yapabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Tüm gün serin sulara kendinizi bırakarak doyasıya yüzebileceğiniz; kanodan yelkene kadar çeşitli su sporları ile eğlenebileceğiniz kamp alanında akşamları da dinlendirici yürüyüşler veya bisiklet gezilerine çıkarak bölgeyi keşfedebilirsiniz. Çevresinde Karadeniz manzaralı restoranlar, kafeler ve eğlence merkezlerinin de bulunduğu Dallas Plajı’nda akşamları ise sahilde yıldızları izleyerek yorgunluk atabilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Plaja sıfır konumda
 • Şezlong ve güneş şemsiyesi
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Büfe
 • Temiz su
 • Duş
 • Otopark

Ulaşım: Şehir merkezine yaklaşık 74 kilometre uzaklıktaki Dallas Plajı Kamp Alanı’na Marmaraereğlisi minibüsleriyle 1 saatlik yolculukla gitmeniz mümkün.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Temel ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz market, manav ve alışveriş merkezlerine yürüyerek ulaşabileceğiniz Dallas Plajı’nın özellikle yaz ayları hafta sonları kalabalık olabileceğine dikkat etmelisiniz.

4- Güngörmez Kanara Kanyonu Kamp Alanı 

güngörmez

Tekirdağ'ın görülmeye değer tabiat harikalarından biri olan ve Ergene Çayı kenarında etkileyici manzaralar sunan Güngörmez Kanara Kanyonu, büyük şehirlerin kalabalığından uzakta kamp yapmak için tercih edebileceğiniz yerler arasında. Binlerce yıllık çarpıcı kaya oluşumları karşısında; meşe, gürgen, kızılcık ve çam ağaçları altında çadırınızı kurabileceğiniz kamp alanı, özellikle gençlerin ilgi çeken Tekirdağ kamp alanları arasında.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Kaya tırmanma, doğa yürüyüşü, fotoğraf safarisi ve bisikleti turları gibi pek çok etkinliğe ev sahipliği yapan Güngörmez Kanara Kanyonu’nda yüzlerce metrelik sarp kanyon duvarlarından da büyüleyici doğa manzaraları izleyerek tablo güzelliğinde fotoğraflar çekebilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde Ergene Çayı’nın soğuk sularında serinlemeyi de unutmayın.

Tesis imkanları:

 • Yürüyüş parkuru
 • Seyir alanı
 • Piknik alanı

Ulaşım: Tekirdağ merkezine yaklaşık bir 100 kilometre uzaklıktaki kamp alanına her saat bulabileceğiniz Saray ve Bahçeköy minibüsleriyle ve sonrasında doğa yürüyüşüyle ulaşabilirsiniz.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Çevresinde turistik tesis ve işletmelerin bulunmadığı Güngörmez Kanara Kanyonu’na gelirken yanınıza mutlaka yeterli miktarda yiyecek, içecek, kaymayan ayakkabılar, el feneri ve çakı gibi ihtiyacınız olacak şeyleri almalısınız. Kanyon çevresinde sadece kontrollü alanlarda ateş yakılmasına izin veriliyor.

5- Çamlıköy Tabiat Parkı Kamp Alanı 

çamlıköy

Doğa tutkunları için adeta bir cennet olan Tekirdağ'da hem gür ormanların huzurlu atmosferinin hem de masmavi denizin tadını çıkarmak için gidebileceğiniz en özel noktalardan biri de Çamlıköy Tabiat Parkı. 50 hektara yakın geniş bir yeşil alanı kapsayan Çamlıköy Tabiat Parkı'nda arkanızda el değmemiş güzellikler önünüzde ise Kastro Koyu’nun ince kumlu sahili eşliğinde çam ağaçları altında çadırınızı kurarak unutulmaz bir kamp tatili yaşayabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Tertemiz Karadeniz sularına kendinizi bırakarak yaz aylarında serinleyebileceğiniz tatilinizde doğa yürüyüşlerine çıkarak ise Kastro Koyu ve Çilingöz Tabiat Parkı’nın güzelliklerini yakından görerek muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Fotoğraf safarileri, bisiklet gezileri ve dalış gibi etkinlikler için de ideal olan Çamlıköy Tabiat Parkı, hafta sonları günübirlik tatilcilerle hareketleniyor.

Tesis imkanları:

 • Sahile sıfır konumda
 • Yürüyüş parkuru
 • Piknik alanları
 • Otopark

Ulaşım: Tekirdağ merkezine yaklaşık bir 108 kilometre uzaklıktaki kamp alanına her saat bulabileceğiniz Saray ve Bahçeköy minibüsleri veya özel aracınızla rahatça gidebilirsiniz.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Temel ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz küçük kır lokantaları ile marketler bulunan kamp alanında çocuklu aileler ve acemi yüzücülerin bazen dalgalı olabilen Karadeniz sularında çok dikkatli olması gerekiyor.

6- Kartaltepe Tabiat Parkı Kamp Alanı

kartaltepe

Tekirdağ'ın güney tarafında, Kumbağ ile Uçmakdere arasında Marmara Denizi'ne sıfır konumda yer alan Kartaltepe Tabiat Parkı, hem doğa sporları hem de kamp yapmak için Tekirdağ'da gidebileceğiniz en özel noktalardan biri. 250 hektardan daha büyük bir yeşil alanı kapsayan ve her köşesinde Marmara Denizi'nin muhteşem manzaralarını sunan Kartaltepe Tabiat Parkı'nda ister deniz kenarında isterseniz ise gür ormanlar içinde çadırınızı kurarak unutulmaz bir kamp tatili yaşayabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Model imkanlarıyla çocuklu ailelerin de keyifli tatil yapabileceği kamp alanlarından biri olan Kartaltepe Tabiat Parkı'nın iyi düzenlenmiş yürüyüş parkurlarında bölgeyi keşfe çıkarak el değmemiş doğal güzelliklerini yakından görebilir ve seyir alanlarından gün batımlarında muhteşem Marmara Denizi fotoğrafları çekebilirsiniz. Uçmakdere’de uzmanlarla birlikte yamaç paraşütü yaparak da yeşil ve mavinin birleştiği büyüleyici sahil manzaralarını kuş bakışı izleyebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Sahile sıfır konumda
 • Yürüyüş parkurları
 • Kır bahçesi ve lokantası
 • Büfe
 • Piknik alanları
 • Temiz su
 • WC
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Tekirdağ merkezine yaklaşık 55 kilometre uzaklıktaki kamp alanına her saat hareket eden Şarköy ve Uçmakdere minibüsleriyle kısa sürede gidebilirsiniz.

Güncel fiyatlar: 0534 061 67 92

Konum Linki

Yazar Notu: Gür ormanlarıyla kaplı tabiat parkında ateş yakmanın yasak olduğunu unutmayın. Bölgede doğa yürüyüşlerine çıkmayı planlıyorsanız yanınıza mutlaka kaymayan ayakkabılar, su, çakı ve pusula gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri almalısınız.

7- Kastro Koyu Kamp Alanı 

kastro

Tekirdağ'ın Karadeniz kıyısında uzanan en güzel koylarından biri olan Kastro Koyu, Çamlık Tabiat Parkı ve Çilingoz Tabiat Parkı arasındaki güzel konumuyla ilgi görüyor. İnce kumlu sahiliyle Akdeniz ve Ege sahillerini aratmayan büyüleyici koyda hem sahilde hem de çam ormanları içinde çadırınızı kurmanız mümkün.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Doğa yürüyüşleri ve tekne gezilerinin sevilen mola noktalarından biri olan Kastro Koyu’nda Karadeniz’in serin sularında doyasıya yüzebilir veya çevredeki el değmemiş tabiat parklarında dinlendirici yürüyüşler yapabilirsiniz. İrili ufaklı derelerden zengin bitki çeşitliliğine kadar pek çok güzelliği bir arada sunan bölgede kalabalıklardan uzakta dinlenebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Sahile sıfır konumda
 • Yürüyüş parkuru
 • Piknik alanları
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Tekirdağ merkezine 100 kilometre uzaklıktaki Kastro Koyu’na gitmek için Tekirdağ Otogarı’ndan her saat bulabileceğiniz Çamlıköy minibüslerinden faydalanabilirsiniz.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz küçük işletmelerin hizmet verdiği kamp alanına gelirken yanınıza mutlaka nakit para, powerbank, el feneri ve deniz ayakkabısı gibi ihtiyacınız olabilecek şeyleri almalısınız.

8- Bıyıkali Göleti Kamp Alanı 

bıyıkali

Kartpostal güzelliğindeki büyüleyici göl ve doğa manzaraları eşliğinde kalabalıklardan uzakta kamp yapmak istiyorsanız Bıyıkali Göleti’ne de uğrayabilirsiniz. Çam, meşe ve gürgen ağaçlarıyla çevrili küçük gölet, huzurlu atmosferini yılın her mevsimi korumayı başarıyor. Yaz ayları hafta sonları günübirlik piknikçilerle hareketlenen Bıyıkali Göleti'nde kamp yaparak doğanın içinde dinlenebilir, sabahları ise kuş sesleriyle güne başlayabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Gün boyu sessize atmosferde olta balıkçılığı yapabileceğiniz veya gölet çevresinde yürüyüşlere çıkararak her köşede etkileyici fotoğraflar çekebileceğiniz kamp alanı, kuş gözlemciliği yapmak için de Tekirdağ'daki gidebileceğiniz en güzel adreslerden biri. 

Tesis imkanları:

 • Gölete sıfır konumda
 • Yürüyüş parkurları
 • Piknik alanları
 • Temiz su
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Tekirdağ merkezine sadece 22 kilometre uzaklıkta, şehre en yakın kamp alanlarından biri olan Bıyıkali Göleti’ne Süleymanpaşa ve Bıyıkali minibüsleriyle yarım saatte içinde kolayca ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Turistik tesislerin bulunmadığı kamp alanına gelirken yanınıza yeterli miktarda yiyecek, içecek, powerbank, el feneri ve çakı gibi ihtiyacınız olabilecek şeyleri almalısınız. Gölet sularında yüzmek isteyenlerin akıntılara karşı çok dikkatli olmasını öneririz.

9- Kumbağ Plajı Kamp Alanı 

kumbag

Tekirdağ'da denize girmek için en çok tercih edilen yerlerden biri olan Kumbağ Plajı, aynı zamanda hem keyifli bir deniz hem de kamp tatili yapmak için de tercih edebileceğiniz en güzel adreslerden biri. Marmara Denizi'nin muhteşem manzaralarını izleyebileceğiniz yürüyüş parkurları ile çevrili kamp alanını hem çevresindeki turistik işletmeler hem de kolay ulaşım imkanıyla çocuklu ailelerin de tercih edebileceği Tekirdağ kamp alanları arasında yer alıyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

İnce kumlu uzun sahili ve tertemiz sularıyla dinlendirici bir tatil deneyimi sunan Kumbağ Plajı’ndan kısa yürüyüşlerle yöresel ürünler alabileceğiniz marketler, manavlar ve turistik işletmelere de ulaşabilirsiniz. Akşam yürüyüşlerine çıkarak veya bisiklet kiralayarak çarpıcı gün batımları eşliğinde sahilin tadını çıkarmayı da unutmayın.

Tesis imkanları:

 • Plaja sıfır konumda
 • Şezlong ve güneş şemsiyesi
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Büfe
 • Elektrik
 • Temiz su
 • Duş
 • Otopark

Ulaşım: Tekirdağ otobüs bileti alarak ulaşabileceğiniz şehir merkezine yaklaşık 43 kilometre uzaklıktaki kamp alanına her saat hareket eden Kumbağ minibüsleri veya özel aracınızla kolayca geçebilirsiniz.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Bazen dalgalı olabilen plajında acemi yüzücüler ve çocuklu ailelerin dikkatli olması gerekiyor. Plajda sadece izin verilen alanlarda mangal ve ateş yakabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında hafta sonları Kumbağ Plajı’nın kalabalık olabileceğini unutmayın.

10- Mürefte Camping

murfete

Tekirdağ'ın sessiz ve huzurlu ilçelerinden Şarköy'de hizmet veren Mürefte Camping, hem geniş olanakları hem de yemyeşil ormanların masmavi denize birleştiği güzel konumuyla kamp yapmak için Tekirdağ’da tercih edebileceğiniz tesislerden biri. Gençlerin yanı sıra çocuklu ailelerin de ilgisini çeken kamp alanında çam ağaçları altında çadırınızı kurabilir veya donanımlı bungalovlar ve karavan parklarından faydalanabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Konuklarına bölge çiftliklerden getirilen organik ürünlerle hazırlanan köy kahvaltıları ve yöresel lezzetler servis eden Mürefte Camping’de Marmara Denizi'nin serin sularına kendinizi bırakarak yılın bütün yorgunluğunu atabilirsiniz. Doğa yürüyüşleri yaparak uzun sahil şeridini keşfe çıkabileceğiniz tatilinizde geceleri ise kamp ateşi etrafında yıldızları izleyebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet 
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Tekirdağ’a yaklaşık olarak 198 kilometre uzaklıktaki kamp alanına Tekirdağ Otogarı’nda her saat bulabileceğiniz Şarköy minibüsleri, araç kiralama hizmeti alarak veya taksilerle kolayca ulaşmanız mümkün.

Konum Linki

Yazar Notu: Kamp alanına gelirken yanınıza çadırınız için en az 20 metrelik elektrik uzatma kablosu, sahilde rahat etmek için deniz ayakkabısı, günlük kullandığınız ilaçlar ve nakit para gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri alabilirsiniz.

Otel

11- Saklı Koy Camping

sakliköy

Masmavi Marmara Denizi manzaraları eşliğinde kamp yapabileceğiniz sevilen Tekirdağ kamp alanlarından biri olan Saklı Koy Camping, Marmaraereğlisi'nde denize sıfır konumda hizmet veriyor. Asırlık çınar ağaçları altında çadırınızı kurabileceğiniz; deniz manzaralı hamaklar ve minderlerde yılın bütün yorgunluğunu atabileceğini kamp alanında piknik alanlarından mangal bölümlerine kadar pek çoğu olanakla keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Tertemiz sulara kendinizi bırakabileceğiniz ve şnorkelli dalışlar yaparak balık sürüleriyle birlikte yüzebileceğiniz kamp alanında doğa yürüyüşlerine çıkarak ise Marmaraereğlisi sahilini keşfedebilirsiniz. Çevresinde su parkları, çay bahçeleri ve balık restoranları bulunan kamp alanında geceleri kamp ateşi etrafında da güzel zaman geçirebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet 
 • Sahile sıfır konumda
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Otopark

Ulaşım: Tekirdağ merkezini yaklaşık olarak 70 kilometre uzaklıktaki kamp alanına her saat hareket eden Marmaraereğlisi minibüsleri, özel aracınız veya araç kiralama hizmeti alarak kolayca ulaşmanız mümkün.

Konum Linki

Yazar Notu: Tatilinizde rahat etmek için yanınıza deniz ayakkabısı, powerbank, nakit para, çakı, el feneri, günlük kullandığınız ilaçlar ve böcek ilacı gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri almalısınız.

 

12- Ünal Camping

ünalcamping

Tekirdağ’ın tatil cennetlerinden biri olan Marmaraereğlisi sahilinde hizmet veren başka bir sevilen kamp alanı olan Ünal Camping, hem Tekirdağ hem de İstanbul gibi büyük şehirlerden gelen tatilcileri konuk ediyor. Geniş imkanları ile çocuklu ailelerin de keyifli bir tatil yapabileceği kamp alanında sahili sıfır konumdaki çadır alanlarından ahşap bungalovlar ve karavan parklarına kadar olanaklar bulmanız mümkün.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Yöresel kahvaltılarla güne başlayabileceğiniz tatilinizde ince kumlu sahilde güneşin ve tertemiz Marmara Denizi’nin tadını çıkarabilirsiniz. Kamp alanında yemyeşil doğal güzellikler içindeki piknik masaları, hamaklar ve minderlerde de yılın bütün yorgunluğunu atmanız mümkün.

Tesis imkanları:

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet 
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Büfe
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Tekirdağ merkezine yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta, Marmara Denizi kıyısında yer alan kamp alanına her saat hareket eden Dereağzı ve Marmaraereğlisi minibüsleri ile kısa sürede geçebilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Kamp alanında sadece belirli alanlarda mangal bir ateş yakılmasına izin veriliyor. Bölgede doğa yürüyüşlerine çıkmayı planlıyorsanız yanınıza kaymayan ayakkabılar almalısınız. Bazen dalgalı olabilen Marmara Denizi’nde acemi yüzücülerin dikkatli olmasını öneririz.

13- Bağtur Aile Camping

bagtur

Kumbağ Plajı’na yakın bir konumda, Marmara Denizi'nin etkileyici manzaraları eşliğinde kamp yapabileceğiniz başka bir kamp alanı da Bağtur Aile Camping. Zengin konaklama alternatifleriyle aileler için de ideal bir tercih olan kamp alanında geniş çim bahçeler, deniz manzaralı kafe, gölgeli çadır alanları ve yöresel lezzetler tadabileceğiniz restorana kadar pek çok imkanla unutulmaz bir Tekirdağ kamp tatili yapabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Organik ürünlerle hazırlanan kahvaltılardan taze deniz ürünlerine kadar seçenekler bulabileceğiniz kamp alanında donanımlı karavan parklarından da faydalanabilirsiniz. Hemen önündeki ince kumlu sahilde güneşin tadını çıkarabileceğiniz ve dalışlar yapabileceğiniz tatilinizde Kumbağ sahilinde akşam yürüyüşlerine çıkarak da muhteşem gün batımı manzaraları izleyebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet 
 • Sahile sıfır konumda
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Tekirdağ merkezine yaklaşık olarak 40 kilometre uzaklıkta güzel bir konumda hizmet veren kamp alanına her saat bulabileceğiniz Süleymanpaşa ve Kumbağ minibüsleriyle kısa sürede gitmeniz mümkün.

Konum Linki

Yazar Notu: Rahat bir tatil için her olanağı sunan kamp alanına gelirken çadırınız için elektrik uzatma kablosu, deniz ayakkabısı, böcek ilacı gibi şeyleri alabilirsiniz. Bazen dalgalı ve kalabalık olabilen Kumbağ sahilinde dikkatli olmanızı öneririz.

14- Barış Çamlık Camping & Caravan 

baris

Tekirdağ'ın başka bir sevilen tatil cenneti olan Süleymanpaşa'da Marmara Denizi'ne sıfır konumda hizmet veren Barış Çamlık Camping & Caravan, hem deniz manzaralı çadır alanları hem de donanımlı karavan parklarıyla ilgi görüyor. Hafta sonları günübirlik tatilcilerle hareket eden sahilde hafta içi ve akşamları ise huzurlu atmosferde masmavi deniz manzaraları eşliğinde dinlendirici bir tatil yapabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Hem doyasıya yüzmek hem de bölgenin güzelliklerini keşfetmek için ideal bir konumda bulunan kamp alanında doğa yürüyüşleri veya bisiklet gezileriyle Süleymanpaşa sahilini gezerek harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Kamp alanına yürüyüş mesafesinde balık restoranları, sahil bahçeleri, eğlence mekanları ve kır bahçeleri gibi turistik işletmeler bulmanız da mümkün.

Tesis imkanları:

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet 
 • Sahile sıfır konumda
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Tekirdağ merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki kamp alanına hemen her saat bulabileceğiniz Süleymanpaşa minibüsleriyle yaklaşık 1 saat içinde rahatça geçebilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Tatilinize rahat etmek için yanınıza deniz ayakkabısı, powerbank, el feneri ve nakit para gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri almalısınız. Bazen dalgalı olabilen Marmara Denizi'nde acemi yüzücüler ve çocuklu ailelerin dikkatli olmasını öneriyoruz.

15- Yazır Barajı Kamp Alanı

Tekirdağ'ın saklı tabiat güzelliklerinden biri olan ve sessiz atmosferini yıl boyunca korumayı başaran Yazır Barajı, Kamp yapmak için de çok tercih edilen adreslerden biri onumunda. Her köşesinde kartpostal güzelliğinde manzaralar sunan Yazır Barajı’nın masmavi göletinin hemen yanı başından çadırınızı kurarak dinlendirici bir doğa tatili yapabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Özellikle fotoğraf çekmeyi sevenler için ideal bir adres olan Yazır Barajı’nda gölet çevresinde doğa yürüyüşleri ve bisiklet gezilerine çıkabilir; balık bolluğuna sahip gölette olta balıkçılığı yaparak huzur bulabilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Gölete sıfır konumda
 • Yürüyüş parkuru
 • Piknik alanları
 • Temiz su 
 • Otopark

Ulaşım: Tekirdağ merkezine 40 kilometre gibi yakın bir konumda yer alan Yazır Barajı Kamp Alanı’na Süleymanpaşa ve Yazır minibüsleri ile ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Gölette yüzmek isteyen acemi yüzücüler ve çocuklu ailelerin çok dikkatli olması gerekiyor. Bölgede sadece izin verilen alanlarda ateş yakabilirsiniz.

16- Mercan Mocamp

mercan

Şarköy'de hizmet veren başka bir güzel kamp alanı olan Mercan Mocamp, Marmara Denizi'ne sıfır konumu ve geniş imkanlarıyla dinlendirici bir doğa ve deniz tatili yapmak için tercih edebileceğiniz bir tesis. Zeytin ağaçları arasındaki çadır alanlarının yanı sıra donanımlı bungalovlarda da konaklayabileceğiniz kamp alanının çevresinde de restoranlar, marketler ve kır bahçeleri hizmet veriyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Yaz aylarının sıcak günlerinde Marmara Denizi'nin serin sularına kendinizi bırakarak dinlenebileceğiniz kamp alanında temel ihtiyaçlarınızı ve organik ürünleri alabileceğiniz marketler, manavlar ve alışveriş merkezinde de kısa bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz. Fotoğraf safarileri ve bisiklet turları ise bölgeler sevilen aktiviteler arasında.

Tesis imkanları:

 • Sahile sıfır konumda
 • Ücretsiz kablosuz internet 
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Tekirdağ merkezine yaklaşık 94 kilometre uzaklıktaki kamp alanına Tekirdağ Otogarı’nda her saat bulabileceğiniz Şarköy minibüsleri veya özel aracınızda rahatça geçmeniz mümkün.

Konum Linki

Yazar Notu: Kamp alanına gelirken çadırınız için en az 20 metrelik elektrik uzatma kablosu, böcek ilacı, nakit para ve el feneri gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri almanızı öneririz.

17- Makara Çadır Camping

makara

Tekirdağ’ın doğa sporları merkezi haline gelen Uçmakdere’de Marmara Denizi'ne sıfır konumda hizmet veren Makara Çadır Camping, geniş olanaklarıyla hem dinlendirici hem de konforlu bir tatil deneyimi yaşatıyor. Avşa Adası’nın hemen karşısında güzel bir konumda masmavi deniz manzaraları eşliğinde tatil yapabileceğiniz kamp alanında zeytin ağaçları altında çadırınızı kurabilirsiniz. Yüzme havuzundan restoran ve kafeye kadar olanaklara sahip Makara Çadır Camping, gençlerin yanı sıra çocuklu ailelerin de tercih ettiği Tekirdağ kamp alanlarından biri.

Neden burayı tercih etmeliyim?

İster tertemiz Marmara Denizi sularında, isterseniz açık yüzme havuzunda serinleyebileceğiniz kamp alanında Uçmakdere’de yüzlerce metre yükseklikte yamaç paraşütü yaparak da yeşil ile mavinin birbirine karıştığı büyüleyici manzaraları kuş bakışı izleyebilirsiniz. Doğa yürüyüşleri, kano ve tekne gezileri de tatilinizde yapabileceğiniz aktiviteler arasında yer alıyor.

Tesis imkanları:

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet 
 • Sahile sıfır konumda
 • Şezlong ve güneş şemsiyesi
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Tekirdağ merkezleri 83 kilometre uzaklıktaki kamp alanına Hoşköy ve Uçmakdere minibüsleriyle kolayca geçebilirsiniz.

Güncel fiyatlar: ₺₺

Çadır: 300 ₺

Çadır kiralama: 350 ₺

Bungalov: 1500 ₺

Konum Linki

Yazar Notu: Keyifli bir tatil için her olanağa sahip kamp alanına gelirken çadırınız için en az 20 metre uzaklığında elektrik uzatma kablosu ve deniz ayakkabısı alabilirsiniz. Bazen dalgalı olan denizde acemi yüzücüler ve çocuklu ailelerin dikkatli olmasını öneririz.

Tekirdağ’ın en güzel kampları arasında karar veremediyseniz, ülkemizin en güzel kamp alanlarını incelemek için Türkiye’nin en iyi kampları sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.


bengisugunaydin
Bengisu Günaydın
130 Yazı
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Eğitim için İngiltere'ye giderek yeni keşiflere yelken açtı. Edebiyat ve seyahati birleştirdiği kariyeri boyunca pek çok roman çevirisi yaptı ve seyahat yazıları üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinde seyahat yazıları yazarak deneyimlerini paylaşıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar