Şu anda İtalya’ya gitmek için 10 neden

nihanbayram

İtalya’ya gitmek için herkesin 10’dan fazla nedeni vardır eminim. Sizler için biraz popüler biraz da kimsenin bilmediği rotaları ve etkinlikleri seçtik.

Avrupa tarihinin en önemli şehri burada

Avrupa tarihinin en önemli şehri burada

Roma ile ilgili söylenebilecek binlerce söz var, Avrupa medeniyetinin tüm izlerini burada görebilirsiniz. Gladyatörlerin dövüştüğü arenalardan, dünyanın en modern topluma giden yolu Roma’da gözlerinizle fark edeceksiniz.

Uçak Bileti

Sular altında bir şehir

Sular altında bir şehir

Venedik ile ilgili çok fazla söz söylemeye gerek var mı bilmiyorum. Ama İtalya’nın su kanalları ile ünlü şehrinde ulaşım teknelerle sağlanıyor. Romantik bir tatil için süper!

Alberobello bölgesinde kalmak

Alberobello bölgesinde kalmak

UNESCO tarafından dünya hazinesi listesine alınan Alberbello şirin bir Bari kasabası. Yapılarıyla meşhurdur ve burada bir gece geçirmek bile ayrıcalık. Şaşırtıcı bir bilgi Harran ile kardeş şehir.

Saturnia’da doğal spa keyfi

Saturnia’da doğal spa keyfi

Toskana’da yer alan bu şirin tatil beldesi kaplıcalarıyla ünlü. Şifa arayanlar için güzel bir alternatif. Ayrıca 1100 yıllarında yapılmış bir de katedral var.

Büyüleyici Assisi

Büyüleyici Assisi

Assisi adı verilen Perugia bölgesindeki bu doğa harikası yerde enfes güzellikte kahvaltı ve piknik yapabilirsiniz. Şehrin Orta Çağ yapılarını andıran görüntüsü de harika.

Sanatın beşiği

Sanatın beşiği

Rönesans denilince aklınıza gelen hemen hemen tüm sanatçılar İtalyan. Donatello, Lippi ve Michelangelo bunlardan bazıları.

Lezzetli yemekler

Lezzetli yemekler

Pizzanın ve makarnanın burada olduğu gibi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Uzman eller tarafından yapılmış muazzam lezzetler dışında minestrone isimli güzel de bir çorbaları var.

Moda

Moda

Özellikle Milano için modanın başkenti desek doğrudur. Yıl boyunca çeşitli moda etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. Alışveriş meraklıları için burada çok güzel alternatifler var.

Sicilya Adaları

Sicilya Adaları

Yanardağlar asırlar boyu toplumlar için korku unsur olmuşlar ama Sicilya’da güzel bir manzara oluşturuyorlar. Avrupa’daki en büyük yanardağ olan Etna burada.

Plajlar

Plajlar

Tavşan Plajı, Cala Mariolu, La Pelosa ve Cala Goloritze gibi dünyaca ünlü plajlara sahip özellikle. Tavşan plajı dünyanın en güzel ilk 10 plajları arasında.


nihanbayram
Nihan Bayram
402 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN