Rusya'nın Vladivostok şehrine vizesiz seyahat

tugbahacibayramoglu

Rusya’nın Uzakdoğu bölgesinde bulunan Çin ve Kuzey Kore sınırındaki liman şehri Vladivostok’a vizesiz seyahat imkanı doğdu. Rusya Başbakanı Medvedev aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülke vatandaşlarının bu şehri vizesiz gezmesine olanak sağlayan kararnameyi imzaladı. Buna göre sadece pasaportunuzla bu Rus liman kentini ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

Rus Başbakanı Medvedev imzaladı

İstanbul’dan Vladivostok şehrine aktarmalı uçuş bulunuyor. Dilerseniz Vladivostok şehir sayfamızı tıklayarak bilet fiyatlarına göz atabilir ya da satın alabilirsiniz. Bu sayfada aynı zamanda şehirle ve ulaşımıyla ilgili ayrıntılı bilgiler de bulunuyor. Medvedev’in imzaladığı bu kararnameyle bu şehre Türkiye’nin yanı sıra Cezayir, Bahreyn, Brunei, Hindistan, İran, Katar, Çin, Kuzey Kore, Kuveyt, Fas, Meksika, BAE, Umman, Suudi Arabistan, Singapur, Tunus ve Japonya vatandaşları da vizesiz ziyaret edebilecek. İnternet üzerinden gerekli formları doldurup Vladivastok limanından vizesiz giriş yapılabilecek.

Vladivostok

Uçak Bileti

Çin ve Kuzey Kore sınırında

Vladivostok şehri Rusya’nın Uzakdoğu sınırında bulunan bir liman kenti. Çin ve Kuzey Kore ile sınırı var. Japonya’ya ya da yakın ve buradan Japonya uçuşları yapılıyor. Ticaret ve donanma üssüyle ünlü bu kent son zamanlarda turizmle ilgili hızlı bir gelişme gösteriyor. 6 tane üniversitenin bulunduğu kentte İstanbul’daki Haliç benzeri bir alan bulunur. Şehirde yazlar sıcak ve kurak kışlar da soğuk ve yağışlı geçer. Arsenyev Regional Tarih Müzesi, Limanı, Ploschard Bortsov Meydanı gibi yerler gezilebilir. Şimdilik İstanbul’dan direkt uçuş yok.

vladivostok


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1288 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN