Rusya turistlerin alışverişlerinden %18 KDV iadesi alabileceği taxfree uygulaması başlattığını açıkladı. Söz konusu uygulama yeni yılla birlikte ilgili yerlerden yapılan alışverişlerde geçerli olacak.

İçindekiler

174 doların üstünde alışverişlerde geçerli

Avrupa'da geçerli olan ve havalimanı ya da anlaşmalı mağazalardan direkt alabileceğiniz Tax Free uygulaması Moskova, St. Petersburg ve Soçi havaalanlarında başladı. Buna göre Rusya'da alışveriş yapan yabancılar 10 bin ruble yani 174 doların üzerindeki alışverişlerinde %18 KDV iadesini alabilecek. Havalimanından alabileceğiniz bu iadeler için fişleri ve ürünlerinizi yanınızda taşıyıp form doldurmanız gerekiyor.

3 havalimanında uygulanacak

Uçak Bileti

Söz konusu uygulama başkent Moskova, St. Peterburg ve Soçi havalimanlarından yapılabilecek. Yurt dışı seyahatlerinizde yabancı ülke pasaportlarıyla beraber dilerseniz duty free yani gümrüksüz alışveriş de yapabilirsiniz. Bunun için duty free nedir başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN