Roma’dan neler hediye alınabilir

nihanbayram

Başkent Roma’dan dönüşte eşe dosta hediyelik ne alayım diye düşünüyorsanız, sizin için tavsiyelerimiz var

Deri eşyalar

Deri eşyalar

Deri ürünleri ile ünlü İtalya’dan deri eldiven ya da cüzdanları hem kendinize hem de hediye olarak sevdiklerinize alabilirsiniz.

Fularlar

Fularlar

Taşıması kolay, çeşit çeşit ve rengârenk fularlar da hediye seçenekleriniz arasında yer alıyor.

Pinokyo temalı ürünler

Pinokyo temalı ürünler

Tahtadan yapılmış İtalyan hikâye kahramanı Pinokyo kuklaları, kalemleri ya da benzeri el yapımı oyuncaklar özellikle çocuklar için keyifli hediye alternatifleri arasındadır.

Tablolar

Tablolar

Özellikle Piazza Navona’da sokak sanatçılarının sunduğu suluboya ya da yağlı boya tablolardan da satın alabilirsiniz. Aynı sanatçıdan birkaç tane tablo almanız halinde indirim de yaptırabilirsiniz.

Giyim

Giyim

İtalya’nın moda merkezi Milano olsa da Roma’da da birçok markanın outlet mağazası bulunuyor. Özellikle markalı giyim eşyaları biraz pahalı olabilir. Moda tutkunları için güzel hediyeler bulabilirsiniz.

Ayakkabı ve çanta

Ayakkabı ve çanta

Ünlü İtalyan ayakkabı tasarımı ve kalitesine istinaden Roma’dan da hediye olarak ayakkabı veya çanta alabilirsiniz. İtalyan ünlü marka Gucci çantaların kopyalarına da birçok yerde rastlayabilirsiniz.

Murano Glass

Murano Glass

Aslen Venedik’te üretilen cam yapımı yüzük, kolye gibi cam takılar yada vazo gibi cam eşyaları Roma’da da ulabilirsiniz. Taklitlerinin de çokça bulunduğu şehirde, bu cam ürünlerinin Murano yapımı olup olmadığını mutlaka sorgulayın.

Peynir, şarap, spagetti, zeytinyağı, balsamik sos

Peynir, şarap, spagetti, zeytinyağı, balsamik sos

Mozzarella, permesan gibi ünlü İtalyan peynirleri, ev yapımı şaraplar, rengârenk ve değişik şekillerdeki spagettiler de yöresel hediyelikler arasında yer alıyor. Akdeniz mutfağına has yoğun zeytinyağları ve İtalyan mutfağının vazgeçilmezi balsamik soslardan da alabilirsiniz.

Limoncello

Limoncello

Yemek sonrası içilen İtalyanların ünlü limon likörü de değişik ve yöresel bir hediye olabilir.

nihanbayram
Nihan Bayram
521 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Uzman Yazarlar