Not: Bu yazı 2012 yılında yazılmıştır. Pegasus Hava Yolları'nın güncel böyle bir çalışması yoktur.

Pegasus Havayolları otomobiliyle havaalanına gelen yolcular için kolaylık sağlıyor. Pegasus yolcuları İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanlarında indirimli otopark hizmetinden yararlanabilirler.

Özellikle kısa süreli uçuşlarda havalimanına aracımızla gitmeyi tercih ediyoruz. Bu durumda birkaç gün için neredeyse uçak bileti kadar otopark ücreti ödemek sinir bozucu. Pegasus Havayolları, müşterilerinin bu sıkıntısını düşünerek bazı havaalanlarında yolcularına özel indirim yaptı.

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nda otopark ücreti günlük 12 TL. Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havaalanlarında ise günlük 15 TL olarak belirlendi. Pegasus yolcularının, Pegasus uçak bileti olanların bu hizmetlerden yararlanmak için yapmaları gereken tek şey gidiş dönüş uçuş kartını otopark görevlilerine göstermek.

Uçak Bileti
İçindekiler

İstanbul Sabiha Gökçen günlük 12 TL

Pegasus’u tercih eden ve iç ya da dış seferlere katılan yolcular, İstanbul’dan kalkan uçaklara bineceklerse, Sabiha Gökçen Havaalanı’nın dışında yer alan EKOPARK hizmetlerinden günlüğü 12 TL karşılığında yararlanabilirler. Yolcuların Sabiha Gökçen EKOPARK hizmetinden yararlanmak için gidiş ya da dönüş uçuş kartını gösterilmesi yeterli. Boş yer bulunduğu müddetçe tüm Pegasus yolcuları 480 araçlı EKOPARK indiriminden yararlanabilirler.

 

Ankara Esenboğa’da 4 bin 53 araçlık otopark

Ankara’dan yolculuk yapacak olan Pegasus misafirleri, Pegasus’un Ankara Esenboğa Havaalanı’nda bulunan 4 bin 53 araç kapasiteli otoparkından faydalanabilirler. Pegasus’un Ankara otopark hizmet bedeli günlük 16 TL’dir.

İzmir Adnan Menderes’in günlüğü 16 TL

İzmir’den yolculuk yapacak Pegasus misafirleri, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’nda bulunan 2237 araç kapasiteli otoparktan günlük 16 TL karşılığında yararlanabilirler.

Pegasus'un yeni seferleriyle ilgili bilgiyi de yazımızdan öğrenebilirsiniz.

 


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN