• Anasayfa
  • Bilgi
  • Patili dostuyla seyahat etmek isteyenler için en iyi oteller

Patili dostuyla seyahat etmek isteyenler için en iyi oteller

busraguzeller

Evcil hayvan sahipleri için tüylü dostlarıyla yeni yerler keşfetmek, birlikte yüzmek ve seyahatleri esnasında anılar biriktirmek çok değerli. Bu nedenle patili dost sahipleri otel seçimi yaparken “evcil hayvan kabul eden oteller” filtresini tercih ediyor. Böylelikle de dostlarıyla birlikte yeni bir maceraya yelken açabiliyor.

Bugünkü yazımda evcil hayvanıyla birlikte tatil yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gerekenleri detaylıca anlattım. Sen de patili dostunla en sevdiğin tatil beldesinde denize girmek ya da güneşin tadını çıkarmak istiyorsan aklına gelebilecek tüm soruların cevabı sonraki satırlarda.

Hayvan dostu otel ne demek?

Evcil Hayvan ile tatil

Her geçen gün evcil hayvan sahiplenen kişilerin sayısı artıyor. Bu nedenle ben de bu yazımda çok genel bir sorudan bahsederek öncelikle “hayvan dostu otel” kavramını açıklamak istiyorum. Hem konuklarının memnuniyetini düşünen hem de konuklarının tüylü dostlarını kabul edip onların kendilerini iyi hissetmesi için gerekli tüm ayrıcalıkları bünyesinde bulunduran otellere hayvan dostu otel deniyor. Bu kategoride hizmet veren otellerde evcil hayvanın otel odanda seninle konaklayabiliyor hatta sen gece dışarı çıkmak istediğinde odada tek başına kalabiliyor. Yani bu oteller evcil hayvanınla gönül rahatlığıyla gidebileceğin, onu yanından ayırmadan keyifle tatil yapabileceğin konaklama birimleri.

Hayvan dostu otelleri incelediğimde genelde butik otellerin bu konseptte hizmet verdiğini söylemem mümkün. Çünkü butik oteller aynı anda daha az kişiye hizmet verebiliyor. Kalabalığın az olması da evcil hayvanının tatildeyken kendini daha rahat hissetmesini beraberinde getiriyor. Tabii evcil hayvan kabul eden büyük oteller de yok değil. Büyük otellerde etraf daha kalabalık olacağı için patili dostunu daha dikkatli gezdirmen gerekiyor.

Uçak Bileti

Hayvan dostu kamp alanları

Evcil Hayvan ile tatil

Patili dostun ile tatile çıkacaksan tek seçeneğin oteller değil tabii ki. Kamp alanları da hem evcil hayvanınla iyi vakit geçirebileceğin hem de doğa içerisinde dinlenebileceğin keyifli konaklama birimleri. Tüylü arkadaşınla ormanda doyasıya eğlenebileceğin bir tatil için hayvan dostu bir oteldense kamp alanında kalmayı tercih edebilirsin. Kampa gitmek bir otelde konaklamaya göre daha uygun fiyatlı olacağı için seçimini bütçene göre yapabilirsin.

Hayvan dostu otellerden ve kamp alanlarından bahsettikten sonra sıra geldi konaklama birimi seçerken nelere dikkat edileceğine. Sen de ilk kez tüylü dostunla tatile çıkacaksan konaklama birimi seçiminde stratejik davranman ve nasıl bir tatil istediğini derinlemesine düşünmen gerekiyor.

Hayvan dostu otel seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Evcil Hayvan ile tatil

  • Patili dostunla seyahate çıkacaksan öncelikle karar vermen gereken şey nasıl bir tatil istediğin. Yani kendine köpeğinle ya da kedinle bir otelde mi kalmak istediğini ya da kampa giderek daha farklı bir deneyim mi yaşamak istediğini sorarak seçimine başlamalısın.
  • Eğer tüylü dostunla tatile çıkacaksan eminim onunla yüzmek de istiyorsundur.  Nasıl bir tatil yapmak istediğine karar verdikten sonra evcil hayvanın ile rahat edebileceğin bir ilçe seç. Kalacağın otelin kendine ait plajı yoksa seçeneklerin arasından hangisinde dostunla denize daha rahat girebileceğini araştırabilirsin. Benim araştırmalarıma göre Bodrum ve Çeşme’deki çoğu plajda evcil hayvanla denize girmek mümkün. Ayvalık ve Antalya’nın popüler tatil ilçelerinde ise seçeneklerin yok değil ama Çeşme ve Bodrum’daki kadar fazla da değil. Aklında olsun. Çeşme’de Beach of Momo, Before Sunset Beach, Bodrum’da Sail Loft, Dalga Beach Club, Antalya’da ise Çıralı Plajı tercih edebileceklerin arasından.  
  • Gideceğin tatilin konseptini seçtin, kalacağın bölgeyi seçtin, tarihe karar verdin ve bütçeni de belirledin. Artık sıra evcil hayvan dostu oteller arasından seçim yapmaya geldi.
  • Otel seçerken dikkat etmen gereken ilk şey otellerin hangi boyutta evcil hayvan aldığı olacak. Örneğin büyük boy bir köpeğin varsa ve konaklamak istediğin otelin bilgilerinde büyük boy köpek kabul edilmediği yazıyorsa başka otellere yönelebilirsin.

Önemli not: Evcil hayvan dostu otellerin işletmecileri genelde hayvanları çok seviyor. Eğer bahsettiğim gibi bir durumla karşılaşırsan oteli arayarak onlarla görüşmeyi ve büyük boy köpeğinle konaklamayı rica etmeyi deneyebilirsin. Tabii bu noktada köpeğinin özellikleri de çok önemli. Sessiz, sakin ve ılımlı bir köpeğin varsa bu teklifi sunmanı öneririm ama eğer ki gergin bir tüylü dostun varsa bu durum otele gittiğinde sorun yaşamana neden olabilir.

  • Geldik dikkat etmen gereken bir diğer noktaya. Şöyle ki bazı konaklama birimleri evcil hayvanları ücretsiz ağırlarken bazılarıysa evcil hayvan konaklamasından günlük bir ücret talep ediyor. Belirlediğin otellerin kedini ya da köpeğini ücretsiz ağırlayıp ağırlamayacağını kontrol ederek otel seçimini netleştirebilirsin.

Bir diğer önemli not: Oteller evcil hayvanlardan alacağı ücreti genel olarak rezervasyonun esnasında ödeyeceğin ücrete yansıtmıyor. Onlarla konaklamak için ödemen gereken meblağı oteline yerleştikten sonra günlük olarak vermen gerekiyor. Gittiğinde senden ücret talep edilmesi ve şaşkınlık yaşamaman için rezervasyonunu yapmadan önce otel detay sayfasını dikkatle okumanı öneririm.

  • Yaşadığın şehirde durmaksızın evcil hayvan kabul eden cafe ve evcil hayvan kabul eden restoran seçeneklerini araştırıyor olabilirsin. Böyle bir sahipsen gittiğin otelde kedin ya da köpeğinle yemek alanına gitmek isteyebilirsin. Bu noktada otel seçimini yaparken beğendiğin oteli arayıp köpeğinle yemek alanına girip giremeyeceğini sorabilirsin.
  • Evcil hayvanınla tatile gideceksen seçeceğin konaklama biriminin bahçesi de senin için önemli olur. Çünkü bahçesi olmayan bir otelde patili dostunun tuvalet ihtiyacını gidermekte zorluk çekebilirsin. Ayrıca bahçede onunla oyunlar oynayarak enerjisini atmasını sağlayabilirsin.
  • Şimdiki madde havlamayı çok seven bir köpeği olanlar için. Eğer köpeğin her ses duyduğunda havlamaya alışkınsa odanın giriş katında olması çok da mantıklı olmayacak. Bu nedenle rezervasyon yaptırmadan önce üst kattaki bir odada konaklamak için oteli arayabilir ya da otele mail atabilirsin.

Hayvan dostu kamp alanı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Evcil Hayvan ile tatil

Hayvan dostu bir oteldense bir kampa gitmeyi tercih edeceksen dikkat etmen gereken şeyler yine var ama otel seçimindeki kadar da stratejik davranman gerekmiyor. Kamp alanı seçerken daha önce giden kişilerin yazdığı yorumları okuyup bölgede çok sayıda köpek olup olmadığını yadsımaya çalışabilirsin. Çünkü gideceğin bölgedeki köpek popülasyonunun geniş olması evcil hayvanının huysuzlanmasına neden olabilir. Bu nedenle seçimini evcil hayvanının karakterine göre yapmanı öneririm.

Evcil hayvan kabul eden otel önerileri

Evcil Hayvan ile tatil

Rixos Premium Bodrum, Bodrum

Denize sıfır konumdaki Rixos Premium Bodrum her şey dahil konsepti ile hizmet veren oldukça büyük bir otel. Hem küçük ırk hem de büyük ırk evcil hayvan kabul eden tesiste can dostunla geniş odalarda rahat bir tatil geçirebilir, denizin tadını doyasıya çıkarabilirsin. Bodrum evcil hayvan kabul eden oteller arasında en çok beğenilen bu otelin geniş bahçesinde onun ihtiyaçlarını giderebilir, onla oyunlar oynayarak enerjisini atmasını sağlayabilirsin.

Saphir Hotel & Villas, Alanya

Antalya’nın ünlü tatil ilçesi Alanya’da konumlanmış Saphir Hotel & Villas her şey dahil konseptinde hizmet veriyor. 5 kg altındaki küçük ırk köpekleri kabul etmesi Saphir Hotel & Villas’ı Alanya’nın en keyifli otellerinden biri yapıyor. Tatile giderken evcil hayvanını birine emanet etmek istemiyorsan Saphir Hotel & Villas’a bir şans verebilir ve otelin uçsuz bucaksız bahçesinde minik dostunla keyifli oyunlar oynayabilirsin. Denize sıfır konumdaki tesiste tüylü dostun ile denize girebilir, onunla yüzmenin tadını çıkarabilirsin

Martı Resort Deluxe, Marmaris

Evcil Hayvan ile tatil

Türkiye’nin en güzel ilçelerinden Marmaris’te, mavi ve yeşilin buluştuğu bir noktada bulunan Martı Resort Deluxe evcil hayvan kabul eden en güzel otellerden biri. 5 kilodan zayıf küçük ırk patili dostunla gidebileceğin tesisin büyük bahçesi seyahatini evcil hayvanın için de çok eğlenceli kılacak. Köpeğinle korunaklı bir bahçede doyasıya koşup yeşilin bin bir tonuyla rahatlamak istersen ya da maviliklerde en yakın arkadaşınla kaybolmak istersen Martı Resort Deluxe ideal bir seçenek!

Armas Belek, Serik

Evcil hayvanın ile gidebileceğin Armas Belek’te Akdeniz’in serin sularının tadını çıkarabilirsin. Otelin geniş bahçesinde patili dostunun ihtiyaçlarını giderebilir, evcil hayvan kabul eden bu başarılı Antalya otelinde unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsin.

Villa Symbola, Fethiye

Villa Symbola, sunduğu olanaklarla ve çiçek kokularıyla dolu yemyeşil bahçesiyle ilçenin en güzel otellerinden biri olarak öne çıkıyor. Sen de küçük ırk evcil hayvanın ile Villa Symbola’yı ziyaret edebilir, hatta dilersen onunla bir tekne turuna katılarak Fethiye’nin eşsiz sularını yakından keşfedebilirsin.

Kulube Hotel, Kalkan

Evcil Hayvan ile tatil

Kaş’ta konuşlanmış, kendine özel plajı ve geniş bir açık havuzu bulunan Kulube Hotel, Antalya evcil hayvan kabul eden oteller içinde öne çıkıyor. Evcil hayvanınla birlikte tertemiz odalarıyla öne çıkan, çarşaf gibi deniziyle beğeni kazanan ve yeşillikler arasında konumlanan Kulube Hotel’i tercih edebilirsin.

Suhan360 Hotel, Kuşadası

Suhan360 Hotel, Aydın’ın turistik ilçesi Kuşadası’nda bulunan ve her şey dahil konseptiyle hizmet veren oldukça başarılı bir tesis. Bu oteli tercih ederek evcil hayvanın ile tesisin geniş bahçesinde uzun uzun yürüyebilir, 2 kilometre uzaklıktaki Kuşadası Plajı’nda onunla yüzmenin tadını çıkarabilirsin.


busraguzeller
Büşra Güzeller
151 Yazı
İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Kariyeri boyunca farklı ajanslarda metin yazarı olarak çalıştı. Darcy adlı köpeğiyle vakit geçirmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve gurme rotaların izini sürmeyi seven yazar Enuygun'un sevilen seyahat içeriklerini üretiyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar