Paris’ten neler hediye alınabilir

nihanbayram

Paris’e kadar gelmişken tanıdıklara hediye almadan dönülmez, peki ne almalı diye düşünenler için öneriler:

Mini Eyfel Kuleleri

Mini Eyfel Kuleleri

Paris’i Eyfel Kulesi’nden daha iyi sembolize eden bir şey yoktur. Eyfel Kulesi’nin bronz, gümüş, altın renkli olan replikaları ve anahtarlıkları şehirden alınabilecek uygun fiyatlı hediyeler arasındadır.

Fular ve kravat

Fular ve kravat

Fransız kadınlarının olmazsa olmaz aksesuarlarından biri olan fularlar ve şallar bayanlara Paris’ten alınabilecek hediyeler arasındadır. Kaldırım satıcılarından alabileceğiniz gibi La Fayette benzeri ünlü alışveriş merkezlerinde markalı fularlara da göz atabilirsiniz. Ayrıca Louvre Müzesi gibi ünlü müzelerin mağazalarında da değişik fularlara rastlayabilirsiniz. Benzer şekilde kravat ise erkeklere alınabilecek bir hediye olabilir.

Çizimler, resimler

Çizimler, resimler

Paris’te sokaklarda çizim yapan birçok ressama rastlayabilirsiniz. Eyfel Kulesi, Seine nehri, Paris kafelerini içeren tablolar ya da resimleri eviniz için ya da hediye olarak alabilirsiniz. Ayrıca kendi portrenizi ya da karikatürünüzü yaptırabileceğiniz çizerlere de rastlayabilirsiniz.

Kozmetik

Kozmetik

Cilt bakımına oldukça önem veren Fransız kadınların yaşadığı bu şehirde özellikle eczanelerden hediye olarak cilt bakım ürünleri ya da parfüm satın alabilirsiniz. Ayrıca Paris’in oldukça ünlü güzel kokulu doğal sabunları da uygun fiyatlı cilt dostu hediye seçenekleri arasında yer alıyor.

Çikolata

Çikolata

Fransızlar çikolata işini oldukça ciddiye alırlar. Bitter ve zengin aromalı çikolataları oldukça ünlüdür. Çikolata zaten güzel bir hediyedir, Paris’ten gelen bir çikolata kutusu ise çok daha kıymetli olabilir.

Macarons

Macarons

Fransızların dünyaca ünlü ve bu lezzetli tatlıları da çikolata gibi tadımlık hediyelikler arasındadır.

Çay

Çay

Paris dünyanın çeşitli yerlerinden birçok çayı bir arada bulabileceğiniz bir şehirdir. Tüm bu çaylar şehirde Paris’e has sıra dışı karışımlar olarak sunulur. Bu değişik çayları da hediye olarak alabilirsiniz.

nihanbayram
Nihan Bayram
522 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Uzman Yazarlar