Festivalleri ve karnavallarıyla ünlü şehir Madrid, yılın hemen her ayında farklı bir etkinlik sunuyor. Madrid yolculuğunuzu şenlendirecek karnavallara göz atmak ister misiniz?

Reyes (Üç kral)

Reyes (Üç kral)

Her 5 Ocak akşamında binlerce çocuk, aileleri ile birlikte büyük geçit törenini izlemek üzere Alcala caddesine sıralanır. Alcala, Madrid’in en uzun caddesidir. Geçit törenine katılanlar, çocuklara şeker saçarak geçer. Ardından şehrin yerlileri büyük aile yemeklerinde bir araya toplanır. Geleneksel bir festivaldir.

Uçak Bileti

ARCO

ARCO

Madrid’de Juan Carlos gösteri merkezinde Şubat ayı ortalarında uluslararası çağdaş sanat fuarı düzenleniyor.

Festimad Sur

Festimad Sur

Mayıs ayı sonlarına doğru düzenlenen Madrid’in en büyük rock festivalidir.

Festival de Otono

Festival de Otono

Ekim ve Kasım ayları arasında bir aydan fazla devam eden şehrin en önemli sanat festivalidir. Her zaman etkileyici ve eğlenceli sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan bu sonbahar festivali, hem Madrid’de hem de çevre kasabalarda aynı anda kutlanır. Çeşitli tiyatro, müzik, dans gösterileri gibi sanatın birçok dalında düzenlenen etkinliklere katılabilirsiniz.

Festival de Arte Sacro

Festival de Arte Sacro

Mart ayının son üç haftasında gerçekleşen bu festivalin ana teması, dini inançların yüzyıllar boyu sanata nasıl yansıdığıdır. Çeşitli dans, tiyatro, şiir, film gösterileri ile konferanslar düzenlenir. Budizm’den İslam’a kadar tüm dinlerin sanata yansımalarını ve dünyadaki dini gelenekleri konu alıyor.

San Isidro

San Isidro

Madrid’in San Isidro bayramı Mayıs ayının ikinci haftasında gerçekleşiyor. Geleneksel kıyafetlerin giyildiği, havai fişek gösterileri ve ücretsiz konserlerin düzenlendiği bu bayram adeta festival havasında geçiyor. Bayramın en ünlü aktivitesi ise boğa güreşleri! Festival boyunca Las Ventas’ta düzenlenen boğa güreşlerini izlemeyi sakın ihmal etmeyin.


nihanbayram
Nihan Bayram
402 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN