• Anasayfa
  • Bilgi
  • Londra'dan ne alınır? Londra'dan alınacak hediyeler listesi

Londra'dan ne alınır? Londra'dan alınacak hediyeler listesi

busraseymenoglu

Dünyanın hemen hemen her ülkesinden çok sayıda turisti ağırlayan Londra'ya gittiniz ve dönerken tanıdıklarınıza hediye almak istiyorsunuz. Peki, Londra'dan ne alınır? İşte Londra'dan alınacak hediyeler listesi. 

Çay ve aksesuarları

Çay ve aksesuarları

İngilizlerin ulusal içeceği olan çay ve çay aksesuarları Londra’dan alınabilecek en tipik hediyelerdir. Değişik desenlerde satılan teneke içindeki çaylar, süzgeçler, metal çay topları, çaydanlıklar, çay fincanları hepsi değişik bir hediye seçeneği olabilir.

Uçak Bileti

Reçel, jöle ve marmelat

Reçel, jöle ve marmelat

İngiliz kahvaltılarının vazgeçilmez yiyeceği marmelatlar da hediye olarak alınabilir. Londra’da geleneksel lezzetlerden yeni trend lezzetlere kadar çok farklı çeşitte bu tip tatlı bulmanız mümkün! Hem kendinize hem de arkadaşlarınıza da tadımlık getirebilirsiniz.

Bisküvi

Bisküvi

Çayın yanında servis edilen İngiliz bisküvileri de hediye olarak alabilirsiniz. En popüler olanları çikolata kaplı olanlarıdır.

Kırtasiye

Kırtasiye

Smythson gibi ünlü kırtasiye perakende markalarının bunduğu Londra’dan kırtasiye malzemeleri alabilirsiniz. Hatta bazı defter ya da kitapları deri kaplatıp üzerine altın harflerle isim yazdırarak kişiselleştirebilirsiniz

Şemsiye

Şemsiye

Hafif, sağlam ve kaliteli İngiliz şemsiyeleri de alabilirsiniz. James Smith şemsiyeleri ömürlük şemsiyeler. Bunun yansıra müzelerden de çeşitli desenlerdeki şemsiyeleri alabilirsiniz.

Kumaş

Kumaş

Meşhur İngiliz kumaşlarını duymayan yoktur. Elbiselik ya da ev tekstilinde kullanışabilecek birçok çeşit kumaş hediye olarak alınabilir

Giyim

Giyim

Marks and Spencer ve Burberry gibi İngiliz giyim markalarından alabileceğiniz hediyeler dışında el yapımı giysi ve ayakkabıları da düşünebilirsiniz.

Antikalar

Antikalar

Ev dekorasyonunda da iddialı olan İngiltere’de antikacılara da uğramadan dönmeyin. Değişik antika objeleri hediye olarak da alabilirsiniz.


busraseymenoglu
Büşra Seymenoğlu
29 Yazı
Kocaeli Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Aynı alanda yüksek lisansını tamamlayıp, içerik editörü olarak çalışmaya başladı. Birçok yerde seyahat yazıları yazan yazar, gezmeyi ve keşfetmeyi çok seviyor. 2019’dan beri seyahat ve daha pek çok alanda yazmaya, araştırmaya ve keşfetmeye devam ediyor. Büşra, tiyatroya, kitaplara, müziğe ve doğaya bayılıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar