Dar gelirli kişiler ev sahibi olabilir mi?

Ev sahibi olmak zengin fakir herkesin hayallerini süsler. Hemen her gelir grubundan kişi, kendi bütçelerine göre ev sahibi olmanın planlarını yapar. Siz de “dar gelirliyim nasıl ev sahibi olmalıyım” sorusuna yanıt arayan biriyseniz bazı önerilerimiz olacak.

Devamını Gör

Eviniz yüzde kaç değer kazandı?

Eviniz yüzde kaç değer kazandı? Aslında bu soruyu İstanbul'da oturanlar için sormak daha doğru olacak sanırım. Son yıllarda ev fiyatlarındaki hızlı artışıyla dikkat çeken İstanbul, dünyanın ev fiyatı en çok yükselen ülkeleri arasına girdi. Amerikan Newsweek dergisi İstanbul'un da bulunduğu bazı şehirlerdeki emlak fiyatlarını araştırdı. Emlak fiyatlarındaki artışa göre yapılan listede İstanbul, yüzde 25'ik artışla ikinci sırada yer aldı. Bu artışla İstanbul, San Francisco, Moskova, Seattle, Şangay, Londra gibi şehirleri geride bıraktı.

Devamını Gör

Yatırım için konut alınır mı?

Konut fiyatlarındaki artış son yıllarda altın, döviz, faiz vs. gibi yatırım araçlarının üzerine çıkınca sadece oturmak için değil, yatırım için de ev satın alanlar çoğaldı. Ancak yatırım için ev almak doğru bir karar mı? Konut alan herkes kazanır mı? Sorularına yanıt aramaya çalışalım.

Devamını Gör

135.000 TL konut kredisi için ne kadar taksit öderim

Krediyle ev satın almak isteyenler için çok avantajlı bir dönemdeyiz. Hem kredi faiz oranları düşük hem de ev fiyatlarında pazarlık etme şansınız yüksek. Bir çok bankada 120 ay vadeli kredi faiz oranları %1’in altında. Örneğin aylık 1.826 TL’ye 120 ay vadeli 135.000 TL kredi kullanabilirsiniz.

Devamını Gör
x