Gelirime göre ne kadarlık bir ev satın alabilirim?

Pek çok kişi büyük ve görkemli bir ev sahibi olmak ister ancak satın alacağınız evin de bütçenize uygun olması gerekir. Konut kredisi kullanarak ev satın almak istiyorsanız gelirinize göre kredi başvurusunda bulunmanız lazım. Peki gelirinize göre ne kadarlık bir ev satın alabilirsiniz?

Devamını Gör

%0,79'dan başlayan konut kredileri

Konut kredisinde faiz oranları birçok bankada %1’in altına geriledi. Hatta ilk kez satışa konulan evler için daha özel faiz oranı sunan bankalar da var. Koşullara göz atmak ister misin?

Devamını Gör

Artan faiz oranları konut kredisi taksitlerini ne kadar etkiledi?

Geçtiğimiz yıl gerek Emlak Konut gerekse de bankaların yaptığı konut kredisi kampanyaları sonrasında bankalar da faiz oranlarını %0,85’e kadar düşürmüştü. Uzun bir süre pek çok bankada konut kredisi faiz oranları %1’in altında kaldı. Şimdi ise artık pek çok banka konut kredisinde 120 ay vadede faiz oranlarını %1’in üzerinde tutuyor. Peki bu faiz artışı aylık kredi taksitlerini nasıl etkiledi?

Devamını Gör

Konutta uzun vadeye düşük faiz

Konut kredilerinde faizler düşünce, bankalar uzun vadeli kredilere sıcak bakmaya başladı. Kredi ödemelerinde zorlanacağını düşünenler, 180 ay vadeli kredilere göz atabilir.

Devamını Gör