Kış geldi, havalar soğudu diye pek çoğumuz tatil planlarını yaza kadar erteledik. Ancak ülkemizde öyle yerler var ki kış aylarında da en az bahar ve yaz döneminde olduğu kadar güzel. İşte, soğuk kış günlerinde de keyifle gezebileceğiniz 5 yer…

İçindekiler

1- Kapadokya

İç Anadolu’nun gözde turizm beldesi Kapadokya tam anlamıyla zamansız rotalardan. Yaz, kış, bahar demeden keyif alabileceğiniz Kapadokya’ya kışın gelenler peri bacalarını bembeyaz karlar altında görebilir, mağara tipi otellerin taş odalarında kalarak şöminenin başında keyif yapabilirler. Kış tatilini Kapadokya’da geçirmek isteyenler için Nevşehir’e en uygun uçuşlar burada! Kapadokya’ya gelenleri bekleyen görülecek yerler ise galerimizde.

Kapadokya Kış

Uçak Bileti

2- Abant

Yemyeşil doğası ve olağanüstü atmosferiyle ünlenen Abant da yurdumuzun baştan çıkaran güzelliklerinden sadece biri. Kış aylarında Abant yolu biraz zorlu ve yorucu gelebilir. Ancak buraya geldiğinizde karşılaşacağınız manzara ve huzur dolu ortam sayesinde bu yolu göze alabilirsiniz. Üstelik Abant kışın evlenenler için uygun balayı rotaları arasında. Kış döneminde evlenenleri bekleyen diğer balayı tatili destinasyonları yazımızda!

Abant Kış

3- Eskişehir

Ankara ve İstanbul gibi büyük kentlerden kolayca ulaşılabilmesi Eskişehir’in her dönemde ideal bir hafta sonu kaçış rotası olmasını sağlıyor. Kış aylarında üniversite öğrencileriyle dolup taşan kentin eğlenceli atmosferinin tadını çıkarabilir, Sazova Parkı gibi yerleri gezerek kısa sadece bir veya iki günlük bir tatille bile Eskişehir’in keyfini sürebilirsiniz. Eskişehir’e gelenleri bekleyen başlıca aktivitelere göz atarak plan yapmaya başlamak isterseniz tıklayın!

Eskişehir Sazova Parkı Kış

4- Kartalkaya

Türkiye’de kış tatili konusunda ününü sonuna kadar hak eden yerlerden biri ise Kartalkaya. Bolu’ya bağlı Kartalkaya’da bulunan geniş pistler, oteller ve restoranlar burayı kayak yapmayı ve kış tatilini sevenler için bulunmaz bir cennet haline getiriyor. Kartalkaya oteller anlamında en zengin kayak bölgelerinden birisi. Üstelik ünlü kayak merkezinde kalarak tadını doyasıya çıkarabileceğiniz gibi günübirlik turlarla da buraya gelebilirsiniz. En uzunu 1400 metreye ulaşan pistlerlerde kayak yapmanın yanında kızaklarla kayabilir veya yürüyerek çevreyi keşfedebilirsiniz. Kartalkaya ve Uludağ gibi ünlü kayak merkezleriyle ilgili detaylar yazımızda! Kayak için neredeyse 6 ay karla kaplı olan Palandöken’e gelmek isterseniz de Erzurum uçuşlarını karşılaştırmaya başlayın!

Kartalkaya

5- Ayder Yaylası

Karadeniz’in uçsuz bucaksız yeşil doğasıyla buluşmak isteyenlerin gözdesi Ayder Yaylası kış aylarında bambaşka manzaralar sunan yerlerden. Bu dönemde karla kaplanan yayla kaplıcaları sayesinde şehirden uzaklaşırken şifalı bir tatil yapmak isteyenleri de buraya çekiyor. Bu kış bir farklılık yapıp Ayder’e kadar gelirseniz, Karadeniz’in geleneksel lezzetlerinin ve neredeyse her köşesi fotoğraflanmaya değer manzaraların burada gezginleri beklediğini unutmayın. Ayder Yaylası’nda kış tatiline uçmak için Trabzon’a uçuşları karşılaştırın!

Ayder Yaylası Kış


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1458 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar