Denizin, güneşin, yeşilin ve memleketinin hasretini çekenler, sevdikleriyle bir an önce kucaklaşmak isteyenler, uçmaya hazırlanın! Türk Hava Yolları, Pegasus, AnadoluJet ve SunExpress seferlerine başladı.

Uzun bir ara vermiştik uçuşlara… Seyahat etmenin en hızlı, kolay ve güvenilir aracı uçak yolculuklarına yeniden ‘Merhaba’ diyoruz. Tatile çıkmak ya da yazlığına gitmek isteyenler, memleket hasreti çekenler, sevdiklerine kavuşmanın özlemini duyanlar, kavuşmaya az kaldı. Türk Hava Yolları, AnadoluJet ve Pegasus SunExpress 1 Haziran’dan itibaren uçuşlarına başladı.

İçindekiler

İlk uçuşlar nereye?havalimanisevinc

1 Haziran itibariyle şehirlerarası seyahat yasakları sona erdi. Havayolları ilk olarak 1-3 Haziran arası İstanbul, İzmir, Antalya ve Trabzon seferlerini yapacak. Ancak 4 Haziran sonrası yurt içi tüm seferler yapılmaya başlayacak. Uçak biletleri de satışa çıktı.

Uçak Bileti

Çocuklar ve 65 yaş üstü vatandaşlar nasıl uçabilir?

Bilindiği üzere 1 Haziran’da şehirler arası seyahat yasakları sona eriyor. Ancak 18 yaşına kadar çocuklar ve 65 yaş üzeri vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Bu yaş grubundakiler nasıl seyahat edebilecek ve biletlerini nasıl alabilecekler?

HES kodu şart

Öncelikle uçak bileti satın almak için mutlaka HES kodu alınması gerekiyor. HES kodunu, Hayat Evet Sığar mobil uygulamasını indirerek ya da kısa SMS ile alabilirsin. Daha ayrıntılı bilgi için HES kodu nedir, nasıl alınır? başlıklı yazımızdan bilgi alabilirsin. Peki bebekler, çocuklar ve seyahat kısıtlaması olanlar nasıl uçabilir?

Çocuklar anne ve babalarıyla seyahat edebilircocukucak

0-2 yaş arası bebekler için HES kodu alınması gerekmiyor. Onlar anne babalarının HES koduyla seyahat edebilecek. 2-18 yaş arası çocuk ve gençler anne babaları olmaları halinde uçak yolculukları alabilecek. Ancak onların HES kodu almaları gerekli. Peki ya 65 yaş üstündekiler…

65 yaş üstü seyahat şartları

Onların seyahat edebilmeleri için hem HES kodu almaları hem de Seyahat İzin Belgesi almaları gerekiyor. 65 yaş üzeri seyahat izin belgesi nasıl alınır başlıklı yazımızdan konuyla ilgili ayrıntıları öğrenebilirsin. Havayolu kuralları neler? İzinleri aldık biletimizi aldık ya sonrası…

Havayollarının yeni kuralları neler

Havayolları bu süreçte uçuş kurallarında bazı değişiklikler yaptı. Havayollarının yeni dönem uçuş kurallarıyla ilgili ayrıntılar da Salgın sonrası havayollarının uçuş kuralları başlıklı yazımızda mevcut. Tabi maskemizi takmayı, sosyal mesafe kurallarına uymayı ve el hijyeni için gerekli malzemeleri yanımızda bulundurmayı unutmuyoruz. Şimdiden iyi uçuşlar dileriz. 


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1289 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN