Kanada'yı Air Canada ile sonbaharda keşfedin

tugbahacibayramoglu

Ormanlar ve göllerle kaplı dünyanın yüz ölçümü bakımından en büyük ikinci ülkesi Kanada’yı uygun fiyatlarla keşfetmek ister misin? Uçak bileti çok pahalı olur düşüncesindeysen gitmekten vazgeçme. Kanada’nın resmi havayolu şirketi Air Canada ile uygun fiyatlarla seyahat edebilirsin.

Muhteşem doğal güzellikler, çok kültürlü bir yapı ve modern mimarinin bir arada harmanlandığı Kanada’da gezmek için öne çıkan şehirler Toronto, Montreal ve Ottawa. Yaz ayları çok sıcak geçebiliyor. Henüz kış gelmeden sonbaharın bütün renklerini görebileceğin bu güzel zaman dilimini kaçırma. Peki sonbaharın rengarenk doğasında Kanada’da nereleri gezmeli?

kanada

Uçak Bileti
İçindekiler

Toronto’yu zirveden izle

Ülkenin en gelişmiş ticari şehri Toronto modern binaları, farklı kültürden insanların yaşadığı mahalleriyle öne çıkıyor. Çin, İtalyan, Yunan mahallelerinin sokakları arasında dolaşmak eğlenceli. Kentin simgesi hatta dünyanın 7 modern harika yapısından biri olan CN Tower’a çıkıp kentin manzarasını zirveden seyretmelisin.

Toronto

Niagara Şelaleleri’ni görmeden olmaz

Toronto’ya gitmişken Niagara Şelaleleri’ni görmeden olmaz. ABD sınırındaki şelalenin en iyi manzarasının Kanada tarafından görüldüğü söyleniyor. Bot turu yapmak istemezsen gözlem teraslarına çıkıp suyun muhteşem gücünü fotoğraflama şansına sahip olabilirsin. Air Canada Havayolları ayrıcalığıyla Toronto’ya uçmak istersen bu sayfayı tıklayıp arama yapman yeterli.

niagara1

Fransız etkisiyle Montreal

Ülkedeki bir başka görülmesi gereken yer de Montreal kenti. Fransız kültürünün egemen olduğu bir şehir ve bölgede Fransızca konuşuluyor. Kültür sanat etkinlikleriyle dikkat çeken Montreal, Kanada’nın aynı zamanda en eski tarihi yapılarına da ev sahipliği yapıyor. Eski şehir merkezi ve Notre Dame Bazilikası mutlaka görülmeli. Kanada Havayolları ile Avrupa’nın birçok önemli şehrinden İstanbul aktarmalı olarak uygun fiyatlarla uçma fırsatını kaçırma. Air Canada’nın avantajlı uçuşları Aralık ayına kadar devam edecek.

montreal


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1289 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN