İstanbul’un en iyi 10 sosyal tesisi

nihanbayram

Dünyanın en güzel şehirlerinden İstanbul’u keşfederken hem eğlenmek hem de lezzetli yeme içme seçeneklerini değerlendirmek için harika sosyal tesisler var. Üstelik buralarda fiyatlar da birçok yere göre daha uygun. Hem manzarası hem de bütçenizi zorlamayacak fiyatlarıyla öne çıkan İstanbul’un en iyi sosyal tesisleri hangileri dersiniz? 

Aşağıda bahsedeceğimiz tüm sosyal tesisler ve tarih kokan şehir size yalnızca bir İstanbul uçak bileti uzaklıkta. 

Florya Sosyal Tesisleri

Florya Sosyal Tesisleri

Şehirde uygun fiyatla yemeğinizi yerken veya bir şeyler içerken hemen yakınlarda bulunan havalimanından kalkan uçakları izlemek ister misiniz? Yanıtı evet olanlar için doğru adres Florya Sosyal Tesisleri. Burada sadece çay veya kahve içebileceğiniz gibi yemekleri de son derece lezzetli ancak özellikle hafta sonları biraz kalabalık olabiliyor.

Çamlıca Sosyal Tesisi

Çamlıca Sosyal Tesisi

Birçok ziyaretçiye göre İstanbul’un en iyi manzaralarından birini izlemek için çıkabileceğiniz Çamlıca’da aynı zamanda uygun fiyata çay, kahve, tatlı ve atıştırmalıklar bulabileceğiniz bir tesis var. Çamlıca sosyal tesislerinin keyfini çıkardıktan sonra manzaraya karşı fotoğraf çektirmeden buradan ayrılmayın.

Beykoz Koru Sosyal Tesisleri

Beykoz Koru Sosyal Tesisleri

Beykoz taraflarında güzel bir gezinti yaptıktan sonra Beykoz Korusu’na çıkmak isterseniz koruda hem uygun fiyatlı seçenekleriyle yemek molası verebileceğiniz hem de çayınızı yudumlarken dinlenebileceğiniz yerlerden olan bu tesiste manzaranın keyfini de doyasıya yaşayabilirsiniz. Tesiste fiyatlar da genel olarak son derece uygun. Bu sayede bütçenizi zorlamadan keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Malta Köşkü Sosyal Tesisi

Malta Köşkü Sosyal Tesisi

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunan Yıldız Parkı’nın içinde yer alan tarihi Malta Köşkü de aynı zamanda hem kafe hem de restoran olarak kullanılan bir sosyal tesis. Malta Köşkü’nde kahvaltıdan öğle ve akşam yemeğine günün her anında manzarayı izlerken bir şeyler yiyebilirsiniz. Üstelik fiyatlar da benzer mekanlara kıyasla son derece uygun.

Pembe Köşk Sosyal Tesisleri

Pembe Köşk Sosyal Tesisleri

İlkbahar ve yaz aylarında renk renk lalelerin açtığı Emirgan Korusu’nda bulunan bu tesiste de hem yemek yeme hem de bir şeyler içme şansınız var. Tesisin bahçesinde oturup açık havanın keyfini sürmek de havaların güzel olduğu dönemlerde mutlaka denenmeli.

Hidiv Kasrı Sosyal Tesisi

Hidiv Kasrı Sosyal Tesisi

Anadolu tarafında gezinti yaparken değerlendirebileceğiniz bir diğer harika sosyal tesis de Hidiv Kadrı’nda bulunuyor. Tesisin manzarası kadar tarihi atmosferi de ziyaretçileri buraya çeken nedenlerden biri. Çubuklu sahilinde gezindikten sonra koruya çıkarak buraya kolayca ulaşabilirsiniz.

Haliç Sosyal Tesisi

Haliç Sosyal Tesisi

Boğaz hattından biraz uzaklaşıp Haliç kıyısna gelirseniz burada da uygun fiyatlı harika bir sosyal tesis sizi bekliyor. Tesisin en önemli artılarından biri de diğerlerine kıyasla daha sakin olması ve çoğu zaman sıra beklemeden uygun bir masa bulabilmeniz. Ayrıca önünde bulunan geniş otopark alanlarına aracınızı zorlanmadan bırakabilir ve manzaranın keyfini sürmeye başlayabilirsiniz.

Fethipaşa Korusu Sosyal Tesisleri

Fethipaşa Korusu Sosyal Tesisleri

Üsküdar Paşalimanı’nda bulunan Fethipaşa Korusu bahar ve yaz aylarında canlanan doğası, ağaçlarla çevrili yürüyüş yolları ve tabii hayranlık uyandıran manzarası ile tercih edilebilir yerlerden biri. Koruya sabah saatlerinde gelirseniz kahvaltı yapabilir ve tüm bir günü burada gezinti ve sonrasında ise öğle ve akşam yemeği ile geçirebilirsiniz. Fethipaşa Korusu tüm güzelliğine rağmen özellikle hafta sonları çok kalabalık olabiliyor. Bu nedenle buraya hafta içi gelirseniz daha sessiz ve sakin bir ortamda vakiit geçirebilirsiniz.

Dragos Sosyal Tesisleri

Dragos Sosyal Tesisleri

Önünüzde taze demlenmiş çayınız, üzerinizde uçan martılar ve hemen karşınızda uzanan Adalar... Kartal taraflarında bulunanlar için uygun fiyata yemek veya bir şeyler içmek için en doğru seçeneklerden biri Dragos Sosyal Tesisleri. Üstelik buraya ulaşmak da hiç zor değil. Sahil boyunca yürürken karşınıza çıkacak tesisten bir sandalye kaparak manzaraya ve huzura doyabilirsiniz.

Küçükçekmece Sosyal Tesisi

Küçükçekmece Sosyal Tesisi

Avrupa tarafında, özellikle Avcılar-Beylikdüzü hattında olanların tercihi olan bu sosyal tesiste ise Küçükçekmece Gölü manzarasına karşı yemek yiyebilirsiniz. Tesisin en güzel zamanları ilkbahar ve yaz ayları olsa da diğer dönemlerde de uygun fiyatla yemek keyfi için tercih edilebilir.

Bir sosyal tesistense piknik yapmak isterseniz İstanbul'da piknik yerleri içeriğimizi okuyabilirsiniz. 

nihanbayram
Nihan Bayram
529 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Uzman Yazarlar