İstanbul’daki EN iyi Türk restoranları

bengisarihan

Ülkemizin en kalabalık şehri olan, dolayısıyla yeme - içme olanakları bakımından sayısız seçeneğe sahip olan İstanbul, Anadolu ve Avrupa Yakası olmak üzere her iki bölümünde de ünlü Türk restoranlarına ev sahipliği yapıyor. Zengin menü seçenekleri ve kendine has meşhur lezzetleri ile Türk mutfağının sevilen adresleri haline gelen bu restoranların bir kısmı, geleneksel Türk yemeklerini en lezzetli haliyle olduğu gibi sunarken, bir kısmı ise bu gelenekselliği minik dokunuşlar ile modernize etmiş. Eğer şehirde güzel bir Türk restoranı arıyorsan İstanbul’daki en iyi Türk restoranları listemize bakmadan karar verme.

Listede restoranların Google kullanıcılarının 5 üzerinden yapmış oldukları lezzet puanlamalarını da görebilirsin.

İçindekiler

1 – Çiya Sofrası

çiya sofrası

Kadıköy’de yer alan ve bugün dünyaca ünlü bir restoran haline gelen Çiya Sofrası, şehirde en lezzetli Türk yemeklerini yiyebileceğin yerlerin başında geliyor. Çorbaları, kebapları, salataları, sulu yemekleri, tatlıları, kısacası aklına gelebilecek her çeşit yemeği ile Anadolu yemeklerinin servis edildiği Çiya Sofrası misafirlerini bugün aynı mevkiide yer alan üç restoranında ağırlıyor. Menüsünde sarma, dolma, patlıcanlı yemekleri, turşular ve çorba çeşitleri gibi sayısız lezzetin bulunduğu Çiya Sofrası’nda özellikle kebap çeşitleri ve lahmacunu mutlaka denemelisin. Çiya Sofrası’nın hikayesi hakkında daha çok şey öğrenmek istersen, dünyanın en iyi restoran ve şeflerinin hikayelerinin anlatıldığı Netflix yapımı Chef’s Table belgeselinin Çiya Sofrası bölümünü izleyebilirsin. Çiya Sofrası haftanın her günü 11:00-22:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Lezzet: 4,2 Fiyat: ₺₺₺

Konum linki

Uçak Bileti

2 – Kanaat Lokantası

kanaat lokantası

1933 yılından bugüne hizmet veren köklü Türk restoranlarından biri olan Kanaat Lokantası, İstanbul Üsküdar’da yer alıyor. Özellikle tencere yemekleri konusunda ismini dünyaya duyurmuş olan lokantada günlük olarak sayısı 40’ı bulan sıcak yemekler, 4-5 çeşit çorba, 20 çeşide yakın zeytinyağlı ve 15 çeşit tatlı yapılıyor. Elbasan tava, beğendili İskender, imam bayıldı, fasulye pilaki, kandınbudu köfte, lahana sarması, turşular ve daha çok sayıda yemek ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Sütlü tatlıcılık ve dondurmacılık geleneğinden gelen lokantanın en meşhur tatlısı ise tabii ki dondurma. Kanaat Lokantası’nı haftanın 7 günü 07:00-23:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsin.

Lezzet:3,8 Fiyat: ₺₺₺

Konum linki

3 – Hacı Abdullah Lokantası

hacı abdullah lokantası

1888 yılında başlayan lokantacılık serüveni günümüzde hala Beyoğlu’nda devam ediyor. Yemeklerinde sürdürdüğü gelenekselliği dekorasyonuna da yansıtan restoran, self servis hizmet veriyor. İçeride ise seni envai çeşit lezzet bekliyor. Restoranın özellikle de komposto ve turşuları oldukça ünlü. Ayrıca Hacı Abdullah kebabı isminde kendilerine ait özel bir kebap çeşitleri var. Pilav çeşitleri, zeytinyağlılar, kuru fasulye, yaprak sarma, hünkar beğendi, fırın köfte, bamya çorbası, kuzu tandır ise lokantada yiyebileceğin yemek çeşitlerinden yalnızca bazıları. Lokanta haftanın 7 günü saat 11:00 ile 23:00 saatleri arasında açık.

Lezzet: 4,3 Fiyat: ₺₺

Konum linki

4 – Karaköy Lokantası

karaköy lokantası

2000 yılından beri hizmet veren bir aile işletmesi olan Karaköy Lokantası, öğle yemeklerinde yıllar içerisinde geleneği bozmadan esnaf lokantası yemekleri servis ederken, akşam saatlerinde ise alkollü bir menü ile hizmet veriyor. Öğle saatlerinde lokantada ekşili köfte, hünkar beğendi, zeytinyağlı ev yemekleri, musakka, ciğer ve Türk mutfağına ait pek çok özel tada ulaşabiliyorsun. Akşam saatlerinde ise masada mezeler, zeytinyağlılar, ızgara ve balık çeşitleri yerini alıyor. Kısacası burada geniş bir menü seçeneği seni bekliyor. Esnaf lokantası için pazartesiden cumartesiye 12:00-16:00 saatleri arasında gelmelisin. Pazar günleri ise lokanta bölümü kapalı. Ancak eğer akşam yemeği için tercih edeceksen pazartesiden cumartesiye 17:00-24:00 saatlerinde açık iken, pazar günleri ise saat 16:00-24:00 arası hizmet veriyor.   

Lezzet: 4,4 Fiyat: ₺₺₺

Konum linki

5 – Develi Restaurant

develi restoran

Develi Restaurant’ın 1912 yılında Gaziantep’te başlayan yolculuğu 1966 yılında İstanbul Samatya’ya açılan ilk şube ile devam etmiş. Bugün şehrin her iki yakasında da şubeleri olan Develi Restaurant, İstanbul’un başarılı restoranlarından biri. Gaziantep, Ege ve Akdeniz mutfağına dair özel yemeklerin servis edildiği Develi’nin en meşhur lezzeti ise Arif Develi tarafından bulunan fıstıklı kebap. Lahmacun, kebap çeşitleri, zeytinyağlılar, mezeler, tatlılar ve Gaziantep’e özgü yöresel yemekler Develi’de deneyebileceğin lezzetlerin başında geliyor. Restoranın Samatya’da açılan ilk şubesi dahil olmak üzere pek çok şubesi büyük organizasyonlar düzenlemek için oldukça ideal. Develi Samatya Restaurant’ı haftanın 7 günü 11:00-00:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsin.

Lezzet:4,2 Fiyat: ₺₺₺

Konum linki

6 – Mesai Karaköy

mesai karaköy

Karaköy’de özgün tatlarıyla dikkat çeken restoranlardan biri olan Mesai Karaköy, ziyaretçilerini Türk ve dünya mutfağının seçkin örnekleriyle buluşturuyor. Restoranın en dikkat çeken yanı klasik Türk tatlarının farklı şekilde yorumlanması diyebilirim. Menüde reçelli çiğ köfte, kestaneli Antalya piyazı, mısır patlaklı dana lokum gibi lezzetler de bulabiliyorsun, yoğurtlu semizotu, zeytin salatası, yaprak sarma, ciğer şiş, içli köfte, Adana kebap gibi klasik tatlar da. Dolayısıyla karar vermek tamamen sana kalmış. Restoran oldukça popüler olduğu için gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmalısın. Haftanın 7 günü açık olan Mesai Karaköy’de hafta içleri kahvaltı servisi de yapılıyor.

Lezzet:4,3 Fiyat: ₺₺₺

Konum linki

7 – Hünkar Lokantası

hünkar lokantası

1950 yılında İstanbul’un Fatih semtinde kurulan Hünkar Lokantası, 2000 yılında Nişantaşı’ndaki yeni yerine taşındı. Türk mutfağının seçkin lezzetlerinin servis edildiği restoranda, ağız tadına uygun bir yemeğe rastlamamak neredeyse imkansız. Lokantanın menüsünde çorbalar, sebze yemekleri, et yemekleri, pilav çeşitleri, zeytinyağlılar ve tatlı çeşitleri başta geliyor. Özellikle restoranın ismini almasını sağlayan hünkar beğendisini mutlaka denemelisin. Lokanta 2007 yılında Restaurant Magazine tarafından “The World’s Best Restaurants” listesinde dünyanın en iyi 100 restoranından biri seçilmiş. Hafta boyunca ziyaret edebileceğin Hünkar Lokantası’nın çalışma saatleri ise 12:00-22:30 arası.

Lezzet:4,3 Fiyat: ₺₺₺

Konum linki

8 – Yanyalı Fehmi Lokantası

yanyalı fehmi

Türk mutfağına dair çok sayıda yemek çeşidinin servis edildiği Yanyalı Fehmi Lokantası, Kadıköy Balık Pazarı’nda yer alıyor. Lokantanın lezzetli yemekleri kadar merkezi konumu da ilgi çekiyor. Yanyalı Fehmi’de deneyebileceğin en meşhur lezzeti Yanya köfte. Kızarmış patlıcana sarılı bir köfte çeşidi olan Yanya köfte, beğendi sos eşliğinde servis ediliyor. Lokantada denemen gereken tek lezzet elbette ki köfte değil. Burada seni 19 çeşit çorba, ızgaralar, balıklar, pilav çeşitleri, zeytinyağlılar, haşlama yemekler, sebzeler ve daha neler neler bekliyor. Ayrıca Yanyalı Fehmi Lokantası’nda vejetaryen yemekler de servis ediliyor. Lokanta her sabah 09:00 saatlerinde açılırken, kapanış saati ise 22:00.

Lezzet:4,1 Fiyat: ₺₺

Konum linki

9 – Tarihi Sultanahmet Köftecisi Selim Usta

sultanahmet köftecisi

1920 yılında Sultanahmet’te hizmete açılan bugün ise İstanbul’un iki yakasında da şubeleri bulunan Tarihi Sultanahmet Köftecisi, İstanbul’un meşhur restoranlarından biri. Yerli, yabancı fark etmeden Sultanahmet’e gelen herkesin mutlaka denediği bu eşsiz lezzet, bugün çok sayıda insanın vazgeçemediği bir tat haline geldi. Köftecinin menüsü mercimek çorbası, ızgara köfte, kuzu şiş, piyaz, pilav ve irmik helvasından oluşuyor. Özellikle şehirde en iyi köfteyi yiyebileceğin yeri arıyorsan, listende mutlaka Tarihi Sultanahmet Köftecisi yer almalı. Restoran haftanın 7 günü saat 11:00’de kapılarını açarken, kapanış saati ise 21:00.

Lezzet: 4 Fiyat: ₺₺

Konum linki

10 – Ataköy Şark Sofrası

atatköy şark sofrası

Ülkemizin en sevilen gastronomi duraklarından Gaziantep’e özgü yöresel tatların servis edildiği Ataköy Şark Sofrası, 1991 yılında beri Ataköy 5. kısımda misafirlerini ağırlıyor. Geniş menü seçeneği ile herkesin damak tadına hitap etmeyi başaran restoranın menüsünde kebap çeşitleri, lahmacun, pideler, tencere yemekleri, çorbalar, mezeler ve tatlılar yer alıyor. Özellikle yoğurtlu yuvalama, fıstıklı kebap, Alinazik, patlıcanlı kebap ve odun fırında pişen pide çeşitleri Ataköy Şark Sofrası’nda mutlaka denemen gereken lezzetlerin başında geliyor. Ayrıca restoranda döner çeşitleri de oldukça seviliyor. İşletme her gün 12:00 ile 23:00 saatleri arasında hizmet vermeye devam ediyor.

Lezzet: 4,2 Fiyat: ₺₺₺

Konum linki

11 – Seraf Restaurant

seraf restoran

Anadolu mutfağına dair birbirinden lezzetli yemeklere ulaşabileceğin Seraf Restaurant, İstanbul - Bağcılar’da hizmet veriyor. Anadolu’nun farklı bölgelerinden çok sayıda yöresel lezzete ulaşabileceğin restoran menüsünde hem yemek hem de kahvaltı seçenekleri bulunuyor. İşletmede kahvaltı servisi yalnızca cumartesi ve pazar günleri yapılıyor. Restoranda deneyebileceğin onlarca lezzet var ancak özellikle Seraf lahmacunu ve Süryani usulü içli köfteyi denemezsen çok pişman olabilirsin. Bunun yanı sıra zeytinyağlılar, mezeler, humus, turşu çeşitleri, keşkek, tahinli patlıcan salatası, sac tava, Ankara tava ve kebap çeşitleri restoran menüsünde tercih edebileceğin diğer tatlar arasında yer alıyor. İşletme cumartesi ve pazar günleri 10:00-22:30 saatleri arasında hizmet verirken, hafta içi çalışma saatleri ise 12:00-22:30 arası.

Lezzet: 4,4 Fiyat: ₺₺₺

Konum linki

12 – Nevazen Türk Mutfağı

nevazen türk mutfağı

Ümraniye’de hizmet veren Nevazen Türk Mutfağı’nda, isminden de anlaşılacağı üzere Türk mutfağının önde gelen lezzetleri servis ediliyor. Sabah 07:00 ile akşam 22:00 saatleri arasında haftanın 7 günü hizmet veren restoranda sabah saatlerinde serpme köy kahvaltı servisi bulunuyor. Kahvaltının yanı sıra restoran menüsünde döner, kuzu tandır, karalahana sarması, günlük et yemekleri, ızgaralar, zeytinyağlılar, lahmacun, pide çeşitleri ve tatlı alternatifleri seni bekliyor. Restoran oldukça zengin menüsü ile dikkat çekiyor. Nevazen Türk Mutfağı’na gitmeden önce rezervasyon yaptırmanı tavsiye ederim.

Lezzet: 4,3 Fiyat: ₺₺

Konum linki

13– Lokanta Feriye

lokanta feriye

Ortaköy’de muhteşem bir deniz manzarası eşliğinde yemek yeme imkanı sunan Lokanta Feriye, manzarası kadar yemekleriyle de gönlünü kazanmayı başaracak. Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinin mevsime göre yorumlanmış hallerini tadabileceğin bu restoranda ister ana yemeklerin istersen de paylaşımlık tabakları deneyebilirsin. Çorbalar, mezeler, başlangıçlar ve ana yemeklerden oluşan Lokanta Feriye’nin menüsünde kuzu tandır, ızgara deniz levreği, dana kaburga, vişneli lorlu semizotu salatası, Arnavut ciğeri, kayısılı taze fasulye, batırık, balık çorbası gibi lezzetler yer alıyor. Restoran haftanın 7 günü 12:00-00:00 arasında hizmet veriyor. Cumartesi ve pazar günleri ise ek olarak 10:00-14:00 saatleri arasında kahvaltı servisi bulunuyor.

Lezzet: 4,4 Fiyat: ₺₺₺

Konum linki

14 – Hamdi Restaurant

hamdi restoran

1960’lı yıllarda Eminönü’nde başlayan yolculuğu bugün hala devam eden Hamdi Restaurant, Eminönü şubesine ek olarak Şişli ve Pera şubelerini açtı. Güneydoğu Anadolu’nun dillere destan yemeklerini özüne sadık kalarak servis eden restoran, misafirlerini 5 katlı bir binada ağırlıyor. Restoranın teras katı muhteşem bir deniz manzarasına ev sahipliği yapıyor. Hamdi Restaurant’ta soğuk mezelerin yanı sıra etli kuru dolma, içli köfte, yoğurtlu yuvalama, Alinazik, beyti kebap, patlıcan kebap ve baklava çeşitleri ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Restoran 7 gün boyunca 12:00 ile 23:00 saatleri arasında açık ve rezervasyon kabul ediyor.

Lezzet: 4 Fiyat: ₺₺

Konum linki

15 – Pandeli Restaurant

pandeli restoran

Eminönü’nde Mısır Çarşısı içerisinde yer alan Pandeli Restaurant, Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere çok sayıda önemli ismi ağırlamış tarihi bir restoran. Bugün yıllar içerisindeki kalitesinden ödün vermeden hizmetine kaldığı yerden devam eden restoranın tarihi 120 yıl öncesine kadar uzanıyor. Pandeli’de birbirinden lezzetli çok sayıda yemek servis ediliyor ancak içlerinde en meşhur olanları kağıtta pişirilmiş levrek, üzerinde dilim döner ile servis edilen patlıcan böreği, vişneli tirit ve badem kurabiyesi. Zeytinyağlı kuru dolmalar, salata çeşitleri, baharatlı piliç külbastı, güveçte kuru fasulye, simitli şiş köfte ve tatlı çeşitlerinin yer aldığı menünün devamı da oldukça ilgi çekici. Pandeli Restaurant pazartesiden cumartesiye 11:30-19:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Pazar günleri ise hizmet vermiyor.

Lezzet: 4,3 Fiyat: ₺₺₺

Konum linki

16 – Zennup 1844

zennup

Zeytinburnu Fişekhane’de yer alan Zennup 1844, İstanbul Avrupa Yakası’nda Türk mutfağının lezzetli yemeklerinin tadına doyabileceğin bir diğer adres. Restoranın ilk şubesi Bursa’da yer alıyor. Zeytinburnu’nda açılan ise ikinci şubesi. Tadım menüsü seçeneği bulunan işletmede bu sayede çok sayıda lezzeti deneme şansı bulabiliyorsun. Vişneli yaprak sarma, kuru sebze dolması, Mersin patatesi, kıymalı humus, Kilis turşusu, pide çeşitleri, Alinazik, Ankara tava, küşleme tabağı, Hamsiköy sütlacı, yaz helvası Zennup 1844’ün menüsünde yer alan lezzetlerin yalnızca bazıları. İşletme salı gününden pazar gününe kadar 09:00-22:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Dilersen sabahın erken saatlerinde kahvaltı için tercih edebiliyorsun. Kahvaltılar serpme olarak servis ediliyor. Restoran pazartesi günleri ise kapalı.

Lezzet: 4,3 Fiyat: ₺₺₺

Konum linki

17 -  Adana Ocakbaşı

adana ocakbaşı

Şişli – Kurtuluş’ta yer alan Adana Ocakbaşı, ziyaretçilerine gerçek bir Adana ziyafeti yaşatıyor. Adana kebap başta olmak üzere birbirinden lezzetli kebap çeşitlerinin servis edildiği restoran, samimi atmosferiyle de dikkat çekiyor. Adana Ocakbaşı menüsünde daha çok et çeşitleri yer alıyor. Meze ve salata çeşitleri ise sayı bakımından az olsa da lezzetli oluşları ile misafirler tarafından sık tercih ediliyor. Restoranın közlenmiş patlıcanlı yoğurtlu mezesini ve Adana kebabını mutlaka denemelisin. Adana Ocakbaşı pazartesi gününden cumartesi gününe kadar her gün 12:00 – 23:30 saatleri arasında hizmet veriyor. Pazar günleri ise kapalı.

Lezzet: 4,3 Fiyat: ₺₺

Konum linki

18 – Mürver Restaurant

mürver restoran

2017 yılından beri hizmet veren Mürver Restaurant, ziyaretçilerini Novotel Istanbul Bosphorus’un çatı katında ağırlıyor. Odun ateşinde ve taş fırında pişen lezzetleri ile kısa sürede müdavim kitlesini oluşturan Mürver, menüsünde atıştırmalıklara, odun ateşinde pişen etlere ve tatlılara yer veriyor. Yaz / kış kullanıma uygun şekilde tasarlanmış restoran terası, ayaküstü atıştırmalıklar ya da akşam yemekleri fark etmeden her organizasyon için tercih edilebiliyor. Çıtır pide, kaya levreği, mangalda sucuk, mangalda köy tavuğu, fırın sebzeler ve yanık sütlaç Mürver Restaurant’ta deneyebileceğin nefis lezzetler arasında yer alıyor. Mürver pazartesiden perşembeye 16:00-00:30 saatleri arasında, cuma – cumartesi günleri 16:00-01:30 saatleri arasında hizmet veriyor. Restoran pazar günleri ise kapalı.

Lezzet: 4,5 Fiyat: ₺₺₺

Konum linki

19 – Beyti

beyti

1945 yılında İstanbul Küçükçekmece’de kurulan, 1983 yılında ise Florya’daki yerine taşınarak hala bu binada hizmet vermeye devam eden Beyti, Avrupa Yakası’nda lezzetli bir et yemek için tercih edebileceğin restoranlardan biri. İşletmenin dekorasyonunda Osmanlı-Türk mimarisinin esintilerine rastlamak mümkün. Menüsünde zeytinyağlılar, sıcak başlangıçlar, ızgaralar ve tatlılar yer alıyor. Beyti Restaurant ile ünlenip, tescilli lezzeti olan beyti kebabı ise elbette ki restoranın en meşhur lezzeti. Bunun yanı sıra turşu, su böreği, fırında kuzu kol, yoğurtlu kebap, kaymaklı ayva tatlısı ve künefe restoranda en lezzetli hallerini deneme şansı bulabileceğin tatlardan bazıları. Beyti pazartesi günleri kapalı ancak salıdan pazar gününe kadar 6 gün boyunca 11:30-00:00 saatleri arasında dilediğin zaman ziyaret edebilirsin.

Lezzet: 4,6 Fiyat: ₺₺₺₺

Konum linki

20 – Ahmet Usta Islama Köftecisi

ahmet usta ıslama köfte

İstanbul – Kadıköy’de yaklaşık 50 yıldır hizmet veren Ahmet Usta Islama Köftecisi, şehirde Adapazarı’nın meşhur lezzetlerinden ıslama köfteyi yiyebileceğin en doğru adreslerden biri. Menüsünde ıslama köfte, soslu köfte, piyaz ve salataya ek olarak günlük hazırlanan çorbalar ve kuru fasulye, haşlama et gibi günlük ev yemeklerine de yer verilen lokanta, haftanın 7 günü hizmet veriyor. Pazartesi gününden cumartesi gününe kadar 6 gün boyunca 08-00-19:30 saatleri arasında açık olan restoran, pazar günleri ise 11:00 ile 20:30 saatlerinde hizmet veriyor.

Lezzet: 4,3 Fiyat: ₺₺

Konum linki

21 – Trabzon Kültür Derneği

trabzon kültür derneği

İsminden de anladığın üzere burası Karadeniz mutfağına özgü yemekleri tadabileceğin bir restoran ve üstelik bunun için Karadeniz’e kadar değil, Üsküdar’a gitmen yeterli. Derneğin restoran menüsü o kadar geniş ki saymakla bitmez. Restoranda kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği servisleri bulunuyor. Kahvaltı için yumurta çeşitleri, kuymak, kaygama, Trabzon kavurma, mısır ekmeği, turşu kavurma gibi özel lezzetleri deneyebilir, yemek için ise tercihini çorba, balık ara sıcak, ızgara ve tatlılardan yana kullanabilirsin. Menüde Hamsiköy sütlacı ve Laz böreği gibi lezzetler yer alıyor. Akçaabat köfte, hamsi tava ve karalahana çorbası ise oldukça seviliyor. Restoran haftanın 7 günü 10:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Lezzet: 4,3 Fiyat: ₺₺₺

Konum linki

22 – Fıccın Restoran

fıccın

Beyoğlu’nda yer alan Fıccın Restoran’da, Anadolu ve Çerkes mutfağından lezzetler servis ediliyor. Restoranın hafta içi sabit bir menüsü bulunmuyor, genellikle yemekler günlük olarak belirleniyor. Dolayısıyla gitmeden önce günlük menüyü sitesinden incelemeni tavsiye ederim. Restoran menüsü çoğunlukla çorba çeşitleri, ana yemekler, pilav çeşitleri, salatalar, zeytinyağlılar, mezeler ve tatlı çeşitlerinden oluşuyor. Kayseri yağlaması, etli yaprak sarma, Çerkes mantısı, Kayseri mantısı, trileçe ve haşhaşlı revani gibi lezzetlere menüde rastlarsan mutlaka bir şans vermeni tavsiye ederim.

Lezzet: 4,5 Fiyat: ₺₺

Konum linki

23 – Hatay Gurme

hatay gurme

İstanbul – Ataşehir’de yer alan Hatay Gurme’de, ziyaretçilere Antakya’nın yöresel tatları sunuluyor. Yalnızca restoran bölümü değil aynı zamanda yöreye özgü geleneksel ürünleri de satın alabileceğiniz bir bölümü de bulunan işletme, online alışveriş imkanı sunuyor. Restoran menüsünde ise birbirinden lezzetli Antakya yemekleri dikkat çekiyor. Kömbe, Antakya mezeleri, oruk, humus, ıspanak borani, biberli ekmek, kebap çeşitleri, künefe ve daha pek çok yöresel lezzet yer alıyor. Kahvaltı servisi de bulunan Hatay Gurme’yi haftanın 7 günü 09:00-23:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsin.

Lezzet: 4,3 Fiyat: ₺₺₺

Konum linki

24 – Anzer Sofrası

anzer

İstanbul – Sarıyer’de Karadeniz mutfağına dair pek çok lezzetli yemeğe erişebileceğin Anzer Sofrası, 1975 yılından beri misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Kahvaltı ve yemek konsepti olmak üzere aradığın her şeye sahip olan restorandan istersen muhlama, Rize kavurması ve sıcak köy ekmeği ile servis edilen bir serpme köy kahvaltısı ile güne başlayabilirsin. Tercihini yemekten yana kullanacaksan da menüsünde karalahana çorbası, karalahana sarması, kuru fasulye, turşu kavurması, Trabzon güveci, hamsili pilav, Laz böreği, Hamsiköy sütlacı ve çok daha fazlası yer alan işletmede, seçim yapman pek de kolay olmayacak gibi görünüyor.

Lezzet: 4,3 Fiyat: ₺₺

Konum linki

25 – Hatay Medeniyetler Sofrası

hatay medeniyetler sofrası

2009 yılında İstanbul Aksaray’da açılan Hatay Medeniyetler Sofrası, ilerleyen yıllarda Taksim, Etiler gibi merkezi semtlere de yeni şubeler açarak kısa süre içerisinde çok daha tanınır bir hale geldi. Menüsünde Hatay’a özgü yöresel yemekler, birbirinden lezzetli kebap çeşitleri ve tatlılar yer alan Hatay Medeniyetler Sofrası, haftanın 7 günü 09:00-00:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Fırında tuzda tavuk, fırında testi kebap, beğendili kebap, biberli ekmek, fıstıklı kebap, belen tava, kaytaz böreği, zeytin salatası, kömbe ve peynirli künefe gibi lezzetler restoranda deneyebileceğin tatlardan yalnızca bazıları.

Lezzet: 4 Fiyat: ₺₺₺

Konum linki


bengisarihan
Bengi Sarihan
62 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra 3 yıl bir E-ticaret sitesinde Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. Yeni yerler keşfetmeye ve yazı yazmaya büyük bir tutkuyla bağlı olması nedeniyle kariyerine 5 yıl boyunca bir seyahat sitesinde İçerik Uzmanı pozisyonunda devam etti. Bu deneyiminin ardından daha büyük maceralara atılmak için Enuygun ekibine katıldı. Bengi kitaplara, yemek yapmaya, seyahat etmeye, pilatese ve sinemaya bayılıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN