• Anasayfa
  • Bilgi
  • İnternet üzerinden canlı dinleyebileceğin konserler

İnternet üzerinden canlı dinleyebileceğin konserler

nihanbayram

Mümkün oldukça evde kalmamız gereken bir dönemdeyiz. Bu dönemde vakit geçirebileceğimiz, kendimizi geliştirebileceğimiz uğraşlar bulmaya yöneldik. Sonuçta hepimizin evde okunmayı bekleyen birçok kitabı, izlemek istediği filmler listesi ve vakit bulamadığı için yönelemediği hobiler vardır. İşte bu sosyal izolasyon döneminde bu kitapları, filmleri ve hobileri raflardan çıkarabiliriz. Tabii bu sürede dışarıda yaptığımız etkinlikleri özlemeyelim diye birçok organizasyon ve sanatçı da konserlerini evlerimize taşıdılar. İnternet sağ olsun, sadece bir tıkla birçok konsere ulaşabiliriz.

İçindekiler

Berlin Filarmoni Orkestrası

Berlin filarmoni

Almanya’da koronavirüs nedeniyle alınan önlemler kapsamında 19 Nisan tarihine kadar 500 kişiden fazla katılımcıyı bir arada ağırlayan kültür ve sanat etkinlikleri iptal edildi. Bu karar sonucunda Berlin Filarmoni Orkestrası konserleri de iptal oldu. Durum böyle olunca orkestranın yönetim kurulu, dijital konser salonu üzerinden konserlerinin devam edeceğini müzik severlerle paylaştı. Böylece Berlin’e giderek bu konseri izleyemeyecek olanlar da orkestranın müziğinin keyfini çıkarabilecek. Buraya tıklayarak orkestranın sitesi üzerinden konserlerini dinleyebilirsin. Bilet sayfasında “BERLINPHIL” kodunu girdiğinde konseri ücretsiz olarak dinlemen mümkün.

Uçak Bileti

Metropolitan Operası

metropolitan opera

Berlin Filarmoni Orkestrası gibi New York’ta bulunan Metropolitan Operası da etkinliklerine sanal ortama taşıyarak sosyal izolasyon döneminde hepimize moral aşılıyor. Kapalı olduğu süre boyunca ödüllü operalarını internet sitesi üzerinden tüm dünya genelindeki izleyicilerine açıyor. Her akşam farklı bir operanın HD versiyonu internet sitelerine yükleniyor ve sonraki 20 saat boyunca da site üzerinden izlenebiliyor. Sadece internet sitesi üzerinden değil, Metropolitan Operası’nın uygulamalarını indirerek de opera severlerin arasına katılabilirsin.

Gülsin Onay

Gülsin onay

Dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay’ın 3 ülkede yapacağı 11 konseri iptal olunca konserlerini Twitter üzerinden canlı yayınlamaya karar verdi. Polonya’da vereceği konser planında olan Chopin Andante Sipanato et Grande Polonaise ile başlayan konser yaklaşık 21 dakika sürdü ve 24 saat içerisinde yaklaşık 800 bin kişi tarafından dinlendi. Gülsin Onay, canlı yayınla yaptığı bu konseri her Pazar tekrarlayacağını da belirtti. Buraya tıklayarak Twitter hesabından gelişmeleri takip edebilirsin.

Haluk Levent

Haluk levent

Haluk Levent, AHBAP ile hepimizi mutlu eden işlere imza atılmasına öncülük ediyor. Sosyal izolasyon döneminde de evde sıkılmamamız için Twitter üzerinden canlı bir konser düzenledi. 15 Mart’ta verdiği konser neredeyse 1 milyon kişi tarafından izlendi. Konser bittikten sonra teknik olarak ses ve görüntü açısından sorunlar yaşanabileceğinin doğal olduğunu söyledi ve yakın zamanda teknik açıdan daha güzel bir konser vereceğinin de sözünü verdi. O zaman hepimiz Haluk Levent’in Twitter hesabını takipte kalalım.

Yalın

Yalın 2

 

Yalın da sosyal medya hesabı üzerinden konser veren sanatçılarımızdan biri. Hayalinin her zaman olduğu gibi konser salonlarında buluşup beraber şarkılar söylemek olduğunu belirten Yalın, dinleyicilerine moral vermek için Instagram üzerinden canlı konser vereceğinin duyurusunu yaptı. Hepimiz mest olarak dinledik çok sevdiğimiz Yalın şarkılarını. Bunun üzerine sanatçı konserlerini devam ettireceğini söyledi. Yalın’ı Instagram’dan takip etmiyorsan çok şey kaçırıyorsun. O zaman üzülme hemen buraya tıkla.

Cem Adrian

Cem adrian

Çok sevdiğimiz Cem Adrian da bu sosyal izolasyon döneminde bizleri müzikten mahrum bırakmayanlardan. Adrian, Twitter hesabında bu zorlayıcı dönemde hepimizin iyi şeyler duymaya ihtiyacı olduğunu söyleyip yakında canlı konserlerinin başlayacağını duyurdu. Konserleri YouTube hesabından yayınlayacak sanatçının YouTube kanalına buradan abone olabilirsin.

#TogetherAtHome konserleri

John legend

Dünya Sağlık Örgütü ve Global Citizen bir araya geldiler ve koronavirüs nedeniyle evlerinde kalmak zorunda olan herkes için #TogetherAtHome konserlerinin yapılmasına ön ayak oldular. Keith Urban, Coldplay solisti Chris Martin, John Legend gibi isimler bu konserler için evlerinden canlı yayın yaptılar. Instagram üzerinden şarkılar söyleyen dünyaca ünlü sanatçılar, evde kalmanın önemine dikkat çektiler. Bu online konserler, farklı sanatçılarla devam edecek. Takipte kalmanı öneririm.


nihanbayram
Nihan Bayram
397 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN