Facebook'ta Günlük En Fazla Oynanan 10 Oyun

nihanbayram

Facebook’u diğer sosyal medya platformlarından üstün kılan özelliklerinden birisi de Facebook üzerinden oynanabilen oyunlar. Sizin için Facebook’ta günlük olarak en çok oynanan oyunları listeledik. Listeye bakınca dünyadaki hemen hemen herkesin oyunlarla arasının iyi olduğunu görebilirsiniz.

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga

Hemen hemen her yerde hayranlarını görebileceğiniz Candy Crush, King isimli oyun firmasına günlük yaklaşık 750.000 dolar kazandırıyor. Candy Crush’ta şekerleri yan yana getirme, jöle temizleme gibi çeşitli görevler aracılığıyla bölüm geçebiliyorsunuz. Oyunun günlük oynanma sayısı ise inanılmaz derecede yüksek; günde 53 milyon 405 bin 293 kez oynanıyor.

Farm Heroes Saga

Farm Heroes Saga

King firmasının oyunu olan Farm Heroes Saga’da havuç, turp, çilek gibi sebze ve meyvelerin yerini değiştirerek bölüm geçebiliyorsunuz. Hedefiniz ise Kötü Rakun’un Dünya Çiflik Günü’nü mahvetmesini önlemek. Günlük tahmini oynanma sayısı ise 18 milyon 876 bin.

Pet Rescue Saga

Pet Rescue Saga

Evcil hayvanlar ile oynamayı, onlara bakmayı seviyorsanız doğru oyun Pet Rescue Saga. Şirin hayvanları kurtarmak ve korumak için blokları eşleştirmeniz gerekiyor. Günlük oynanma sayısı ise 11 milyon 100 bin.

Hay Day

Hay Day

Kendi ekmeğimi kendindim yaparım, tavuklarımı beslerim diye düşünen bir çiftlik hayatı hayranı iseniz; Hay Day size özlediğiniz köy hayatını sunuyor. Oyunda yapmanız için çeşitli görevler ve arkadaşlarla ticaret gibi özellikler var. Oyunun günlük oynanma sayısı 7 milyon 85 bin.

Criminal Case

Criminal Case

Dedektiflik oyunlarını sevenler için ideal bir oyun olan Criminal Case, sizden ipuçlarını kullanarak suçluyu bulmanızı istiyor. Günde 4 milyon 922 bin kişi Facebook üzerinden bu oyunu oynuyor.

Clash Of Clans

Clash Of Clans

Klan savaşları ile büyüyen bir neslin bu oyundan haberdar olmaması neredeyse imkansız. Clash of Clans çok sayıda kullanıcıya sahip olmasının yanı sıra günde 4 milyon 500 bin kez de oynanan bir klan savaşı oyunu. Askerlerinizi eğitip diğer ordularla savaşıyorsunuz.

Top Eleven Be A Football Manager

Top Eleven Be A Football Manager

Futbol oyunları genelde en çok oynanan oyunlar arasında yer alır fakat bir menajerlik oyununun bu kadar başarılı olması gerçekten inanılmaz. Bu futbol menajerlik oyunu günde 4 milyon 420 bin kez oynanıyor.

Dragon City

Dragon City

Ejderhaların yaşayıp yaşamadığı doğruluğu kanıtlanmamış bir efsane fakat ejderhalarla ilgili yapılan hem çizgi filmler hem de oyunlar çok seviliyor. Ejderha besleyip büyütebildiğiniz bu oyun da günlük 4 milyon 350 bin kez oynanıyor.

Words With Friends

Words With Friends

Kelime oyunlarının daimi hayranlarını dünyanın her yerinde bulabilirsiniz. Yetenekten çok pratik zekaya hitap eden bu oyunlar, kişisel gelişim açısından da faydalı. Words With Friends kelime oyunu Zynga tarafından yapılan bir oyun ve günde yaklaşık 4 milyon kez oynanıyor.

FarmVille 2

FarmVille 2

Sanırım FarmVille’i duymayan yoktur, hemen hemen herkes oyunu oynamasa da tarlasını sürmek isteyen bir arkadaşının yardım talebine denk gelmiştir. Çok popüler bir oyun olan FarmVille’in 2. Versiyonu olan bu oyun da çok tuttu. Günde yaklaşık olarak 3 milyon 885 bin kişi tarafından oynanıyor.


nihanbayram
Nihan Bayram
402 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN