El ve kabin bagajlarında sıvı kontrolü!

mugekanbay

Uçmak günümüzün hızını yaşamanın, iş ve tatil planlarımızı, seyahatlerimizi ayarlamanın en kestirme, güvenli ve artık ucuz yollarından biri.

Bu sıralar THY'nin 29 Şubat'a kadar sürecek olan yurtiçi uçuşlarda 49 TL kampanyası da ucuz uçak bileti arayanlara ya da erken rezervasyonu seven planlı yaşayabilen tüketiciler tarafından da çok ilgi görüyor.

Uçak yolculuğu sırasında yaşadığınız sorunların tazmini ile ilgili Betül Sungurlu'nun "Uçağa kabul edilmezsen 100 EUR cepte" yazısını da bu havalarda uçacak olanlara hatırlattıktan sonra, bu yazının konusuna yani bagaj içeriklerine gelelim.


Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, dış hat uçuşlarında uygulanmaya başlayan el ve kabin bagajlarındaki sıvı kısıtlamasının 1 Mart 2012 tarihi itibariyle İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda başlayacağını bildirdi. 1 Nisan 2012 tarihi itibariyla tüm iç hat uçuşlarda uygulama başlayacak.

Bir aylık pilot uygulama süresince başka illerden İstanbul'daki hava alanlarına uçacak ve burada başka bir uçuşa transfer olacak yolcuların mağdur olmamaları için ilk çıkış noktalarında İstanbul'daki uygulama hakkında bilgilendirilmeleri için sıvı kısıtlamaları hakkında tanıtıcı film, broşür ve afiş hazırlandı.

Siz siz olun yanınızda 1 litrelik ağzı kilitli şeffaf poşet bulundurmayı atlamayın!


mugekanbay
Müge Kanbay
125 Yazı
İçerik editörü. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar