Eğlence merkezi denildiğinde kesinlikle akla ilk gelen isimlerden birisi Disneyland, Los Angeles’a gidenlerin kesinlikle gezmesi gereken bir yer.

Kral Arthur Atlıkarıncası

Kral Arthur Atlıkarıncası

İlk açıldığı yılda sadece 18 eğlence noktasından oluşan parkta en eski oyuncak Kral Arthur Atlıkarıncası, hatta bu atlıkarınca tüm parktan daha eski. 1922 yılında yaptırılmış sonra buraya taşınmış.

Uçak Bileti

Uyuyan Güzel Sarayı

Uyuyan Güzel Sarayı

Disneyland’daki Uyuyan Güzel Sarayı’nın önüne 1995 yılında bir zaman kapsülü gömülmüştür. 80. Yılı olan 2035 yılında çıkartılması planlanıyor.

Michelle Pfeiffer

Michelle Pfeiffer

1970’li yıllarda ünlü oyuncu Michelle Pfeiffer parkta bulunan Alice Harikalar Diyarı’nda Alice olarak çalıştı.

Karayip Korsanları

Karayip Korsanları

Parktaki Walt Disney imzalı son park ise Karayip Korsanları olmuştur. Karayip Korsanları kısmında hazine odasındaki yatağın üstünde gerçek bir insan kafası iskeleti de bulunuyor.

Hayaletli Ev

Hayaletli Ev

Hayaletli Ev ilk tasarlandığında yürüyerek gezilebileceği düşünülmüştür ve buna göre tasarlanmıştır. Burada bulunan hayaletlerin isimleri Ezra, Phineas ve Gus.

Indiana Jones

Indiana Jones

Parktaki en büyük bölümlerden birisi de Indiana Jones filmi için ayrılmış olandır, burada filmde kullanılmış olan eşyalardan Indiana Jones macerasının ufak bir simülasyonuna kadar eğlenebileceğiniz çok şey bulabilirsiniz.


nihanbayram
Nihan Bayram
481 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar