• Anasayfa
  • Bilgi
  • DiscoverEU projesi nedir, nasıl başvuru yapılır?

DiscoverEU projesi nedir, nasıl başvuru yapılır?

elifcokan

İlk olarak 2018 yılında hayata geçen DiscoverEU projesi, son günlerde tekrar gündeme geldi. Yapılan açıklamalara ve resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre Avrupa Birliği Komisyonu, Türkiye’nin de yer aldığı ülkelerden başvuru yapan 18 yaşındaki gençlere AB genelinde ücretsiz seyahat edebilecekleri tren bileti verecek. Peki Avrupa’yı gezebileceğin ücretsiz tren bileti için nereden ve ne zaman başvuru yapabilirsin? Ücretsiz AB tren bileti başvuru şartları ve DiscoverEu programının detaylarını senin için derledim.

DiscoverEU nedir?

Öncelikle proje hakkında kısaca bilgi edinmekle başlayalım. DiscoverEU projesi, gençlere Avrupa'yı trenle seyahat etme fırsatı sunan bir Avrupa Birliği girişimi. Avrupa Parlamentosu tarafından finanse edilen proje, 18 yaşındaki gençlerin bağımsızlığa adım atmalarını, sosyal beceriler geliştirmelerini ve Avrupa değerlerini benimsemelerini desteklemeyi amaçlıyor.

discoverEU nedir

Uçak Bileti

DiscoverEU programı hangi ülkelerde geçerli?

DiscoverEU, Avrupa Birliği'nde veya İzlanda, Lihtenştayn, Kuzey Makedonya, Norveç, Sırbistan ve Türkiye gibi Erasmus+ Programı kapsamındaki ülkelerden birinde yaşayan 18 yaşındaki gençlerin katılabileceği bir program. 

AB ücretsiz tren bileti başvurusu nasıl yapılır?

AB ücretsiz tren bileti hakkında bilinmesi gerekenler

discovereu katılım şartları

Avrupa Komisyonu’nun İnovasyon, Araştırma, Kültür, Eğitim ve Gençlikten Sorumlu Üyesi Mariya Gabriel de konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

“DiscoverEU, bu yıl ikinci kez 35.000 gence kıtada seyahat etme, yeni kültürler keşfetme ve yeni dostluklar kurma yoluyla son derece keyifli bir deneyim yaşama imkânı sunacak. Sürdürülebilir seyahat yoluyla kültürel etkileşimlerin teşvik edilmesi bugün her zamankinden daha fazla önem taşıyor. Tüm adaylara başarılar diliyorum.”


elifcokan
Elif Çokan Palaz
16 Yazı
Anadolu Üniversitesi Güzel Sanat Fakültesi ve Seramik Bölümü'nden mezun oldu. Pazarlama hakkında yeni şeyler öğrenmeye hevesli yazar dijital pazarlama eğitimi aldı. Kreatif bir ajansta Intern Copywriter görevine başladı ve çeşitli sektörler için freelance içerikler üretmeye devam etti. İki farklı tatil şirketinde Content Specialist olarak çalıştıktan sonra Enuygun ekibine katıldı. Elif seramik objeler üretmeyi, kamp yapmayı ve fantastik filmler izlemeyi çok seviyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN