Her köşesini saran yemyeşil tabiat parkları, büyüleyici gölleri ve oksijen seviyesi yüksek yaylalarıyla ülkemizde kamp yapmak için en çok tercih edilen yerlerin başında Bolu geliyor. Hem doğa yürüyüşlerinden dağ bisikleti gezilerine kadar çeşitli doğa sporları yapmak hem de meşe, gürgen ve çam ağaçları arasında unutulmaz bir kamp deneyimi yaşamak için Bolu’ya gidebilirsiniz.

Bolu’nun en güzel kamp alanları arasında masmavi göl kenarlarından gür ormanlar ve yemyeşil yaylalara kadar pek çok seçenek bulmanız mümkün. İstanbul, Bursa ve Ankara gibi büyük şehirlere olan yakınlığıyla da ilgi gören Bolu’nun en iyi kamp alanlarını yazarken Instagram etiketlerinden faydalandık ve en çok etiketlenen yer en üstte olacak şekilde özel bir sıralama yaptık. Ücretli ve ücretsiz Bolu kamp alanları arasında kendinize en uygun yeri kolayca seçebilirsiniz.

Önemli not: Yazımızdaki fiyatlar 2023 Ağustos ayına göre düzenlenmiştir. Sezonluk olarak fiyatlar değişiklik gösterebilir.

₺ Hesaplı, ₺₺ Orta, ₺₺₺ Üst düzey

İçindekiler

1- Abant Gölü Kamp Alanı

abant-golu-kamp-alani

Abant Tabiat Parkı'nın el değmemiş doğal güzellikleri içinde, Abant Gölü'nün büyüleyici manzaraları eşliğinde kamp yapmak için Bolu'nun en tercih edilen kamp alanlarından biri olan Abant Gölü kamp alanına uğrayabilirsiniz. İyi düzenlenmiş yürüyüş parkurlarından kır bahçelerine ve kır lokantalarına, piknik alanlarından seyir alanlarına kadar pek çok olanağı kamp alanında bulabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Abant Gölü çevresi boyunca uzanan yürüyüş parkurlarında dinlendirici gezilere çıkabileceğiniz ve tablo güzelliğinde harika fotoğraflar çekebileceğiniz tatilinizde Abant Gölü Tabiat Parkı içerisinde bisiklet gezileri ve fotoğraf safarileri gibi birçok etkinliğe de katılabilirsiniz. Tabiat parkının kır bahçelerinde organik ürünlerle hazırlanan kahvaltılar tadabileceğiniz tatilinizde gölde sandal gezilerine çıkarak veya balık avlayarak da dinlendirici zaman geçirebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Göle sıfır konumda

 • Kır bahçesi ve kır lokantası

 • Temiz su

 • Büfe

 • Kafeterya

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Bolu merkezine yaklaşık olarak 37 kilometre uzaklıkta bulunan kamp alanına gitmek için Mudurnu ve Örencik minibüslerinden veya özel aracınızdan faydalanabilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Çadır kişi başı 200 ₺ ile 250 ₺ arası

Konum Linki

2- Yedigöller Milli Parkı Kamp Alanı

milli-parki-kamp-alan

Sadece Bolu’nun değil Türkiye'nin de en özel tabiat cennetlerinden olan Yedigöller, kamp yapmak için de şehirde en çok ziyaret edilen yerlerin başında geliyor. Eskişehir, Ankara, İstanbul ve Bursa gibi büyük şehirlerden doğa tutkunlarını kendine çeken Yedigöller Milli Parkı içerisinde, göl kenarındaki gür çam ormanları altında gölgelik alanlarda çadırınızı kurarak dinlendirici bir Bolu kamp tatili yapabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Doğa sporları meraklıları için adeta bir cennet olan Yedigöller Milli Parkı’nda yemyeşil ormanlar arasında trekking, bisiklet gezileri, fotoğraf safarileri ve olta balıkçılığı gibi pek çok aktivite yapabilirsiniz. Yöresel lezzetler tadabileceğiniz kır bahçeleri, piknik alanları, mescit ve tuvalet gibi imkanlar da bulabileceğiniz kamp alanının çevresindeki irili ufaklı göllerde yılın her mevsimi harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kır bahçesi ve kır lokantası

 • Yürüyüş parkurları

 • Piknik alanları

 • Büfe

 • Temiz su

 • Mescit

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Bolu uçak bileti alarak ulaşabileceğiniz şehir merkezine yaklaşık olarak 43 kilometre uzaklıkta bulunan kamp alanına gitmek için Merkeşler minibüslerinin yanı sıra özel aracınızı kullanabilir veya araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Milli park girişi 60 ₺

 • Çadır kişi başı 110

Konum Linki

Yazar Notu: Temel ihtiyaçlarınız olabileceğiniz küçük büfelerden kır lokantalarına kadar olanaklar bulabileceğiniz kamp alanına gelirken yanınıza kaymayan ayakkabılar, çakı, el feneri, nakit para ve geceleri sıcak tutacak giysiler gibi ihtiyaç duyabileceğin şeyleri alabilirsiniz.

3- Sülüklü Göl Kamp

suluklu-gol-kamp

Bolu'nun tabiat parkı olarak korunan çarpıcı güzelliklerinden bir diğeri olan Sülüklü Göl, modern dünyanın karmaşasından uzakta kamp yapmak isteyen insanları kendine çekiyor. Turkuaz renkli tertemiz sularıyla ünlü gölün çevresini saran çam ormanları arasında çadırınızı kurabileceğiniz kamp alanında yılın her mevsimi büyüleyici manzaralara şahit olacaksınız.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Sadece yaz aylarında değil, ilkbahar ve sonbahar aylarında da hem doğa yürüyüşleri hem de fotoğraf safarileri için ziyaret edilen Sülüklü Göl’de aynı zamanda kızılkanat, gökkuşağı alabalığı ve Abant alabalığı yakalayarak da huzurla atmosferde yılın bütün yorgunluğunu atabilirsiniz. Tilkiden ceylana zengin bir vahşi yaşam çeşitliliğine sahip olan Sülüklü Göl’ün çevresini iyi düzenlenmiş yürüyüş parkurlarında gezerek seyir alanlarından gölün yemyeşil ormanlarla birleştiği panoramik manzaraların fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Göle sıfır konumda

 • Yürüyüş parkuru

 • Temiz su

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Bolu merkezine yaklaşık olarak 1,5 saat uzaklıktaki Sülüklü Göl kamp alanına gitmek için Avdullar ve Mudurnu minibüsleri hizmet veriyor.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Turistik işletmeler ve tesislerin bulunmadığı Sülüklü Göl’e gelirken yanınıza yeterli miktarda yiyecek, içecek ve sıcak tutacak giysiler aldığınızdan emin olmanızı öneririz. Yaklaşık 25 metre derinlikteki gölde yüzecek acemi yüzücüler ve çocuk ailelerin de dikkatli olması gerekiyor.

4- Karagöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

karagol

Her köşesi yemyeşil tabiat parkları ve doğa koruma alanlarıyla çevrili Bolu, kamp yapmayı sevenler için adeta bir cennet. Gür çam ormanları, meşe ve gürgen ağaçları arasında dinlendirici bir kamp yapmak için Karagöl Tabiat Parkı’na da uğrayabilirsiniz. Hem piknik ve kamp hem de doğa sporları yapmak isteyen yüzlerce kişiyi misafir eden tabiat parkında el değmemiş güzellikleriyle ünlü Karagöl’ün çevresinde çadırınızı kurarak sessiz ortamda gözlerden uzakta huzurlu zamanlar geçirebilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Alabalık türleriyle dolu olan Karagöl; olta balıkçılığı yapmak, küçük sandallarla gezilere çıkmak ve doğa gezileri yapmak için Bolu’da gidebileceğiniz en ideal adreslerden biri. Çevresinde kır bahçelerinden balık çiftliklerine kadar zengin olanaklar da bulabileceğiniz kamp alanında evcil hayvanlarınızla da unutulmaz bir kamp tatili yapabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Yürüyüş parkuru

 • Kır bahçesi

 • Piknik alanları

 • Temiz su

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Bolu merkezine yaklaşık 80 kilometre uzaklıktaki kamp alanına gitmek için Rüstempaşa minibüslerinin yanı sıra araç kiralama hizmeti de alabilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Yaz aylarında milli park sınırları içerisinde ateş yakmanın yasak olduğunu unutmayın. Kamp alanına gelirken yanınıza mutlaka yeterli miktarda yiyecek ve su almanızı öneririz.

5- Pürenli Yaylası Kamp Alanı

purenli-yaylasi-kamp-alani

Sadece tabiat parkları ve büyüleyici gölleriyle değil yemyeşil yaylalarıyla da insanları kendine çeken Bolu’da kamp yapmak için en çok tercih edilen yaylalardan biri de Pürenli Yaylası. Deniz seviyesinden yaklaşık 1400 metre yükseklikte yer alan ve irili ufaklı göller, dereler, şelalelerle çevrelenen yemyeşil yayla, hem kamp hem de doğa sporları yapmak için tercih edebileceğiniz en özel noktalardan biri.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Doğa yürüyüşlerine çıkarak Efteni Gölü ve Güzeldere Şelalesi’nin çarpıcı güzelliklerini yakından görebileceğiniz kamp tatilinizde dağ eteklerinde çam ormanları arasında gizlenen ahşap yayla evlerinin de harika fotoğraflarını çekebilirsiniz. Pürenli Yaylası çevresindeki köylerden organik ürünler alabilir, yöresel lezzetler tadabilir veya göller ile derelerde balık tutarak modern dünyanın karmaşasından uzaklaşarak keyifli günler yaşayabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanları

 • Temiz su

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Bolu merkezine yaklaşık 90 kilometre uzaklıktaki Pürenli Yaylası’na her saat bulabileceğiniz Ortaköy minibüsleri ve özel aracınızla kolayca ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Yaylada telefonların çekmediğini ve tuvalet gibi olanaklar olmadığını unutmayın. Kamp alanlarına gelirken yanınıza mutlaka yeterli miktarda yiyecek, içecek, çakı, el feneri ve powerbank gibi eşyaları almalısınız.

6- Nazlı Göl Çadır Kamp Alanı

nazli-gol-cadir-kamp-alani

El değmemiş doğal güzellikler içinde konforlu olanaklarla kamp tatil yapmak isteyen kişilerin Bolu'da tercih ettiği yerlerden biri de Nazlı Göl Çadır Kamp Alanı. Göl kenarındaki gölgelikli çadır alanlarının yanı sıra doğaya uyumlu tasarlanmış donanımlı ahşap bungalovlarda da keyifli bir tatil yapabileceğiniz kamp alanı gençlerin yanı sıra çocuk aileleri için de ideal tercihler arasında. Organik ürünlerle hazırlanan kahvaltılardan yöresel lezzetlere kadar seçenekleriyle de ilgi gören kamp alanının çevresi de panoramik manzaralar sunan seyir teraslarıyla sarılı durumda.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Yedigöller Milli Parkı’na kısa bir yürüyüş mesafesinde güzel bir konumda yer alan ve Nazlı Göl'ün yanı sıra bölgedeki 7 farklı gölü de keşfe çıkarak unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabileceğiniz kamp alanında yakın konumlardaki Atmaca Seyir Terası ve Kapankaya Seyir Terası’nda yemyeşil doğal güzellikleri kuş bakışı izleyerek muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Çevresi irili ufaklı göler ve şelalelerle sarılı olan kamp alanında doğa yürüyüşleri, fotoğraf safarileri ve balık avlama etkinlikleri de çok ilgi görüyor.

Tesis imkanları

 • Yöresel kahvaltı ve akşam yemekleri

 • Kır lokantası ve kır bahçesi

 • Elektrik

 • Temiz su

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Bolu merkezine sadece 42 kilometre uzaklıktaki kamp alanına Bağışlar minibüsleri, özel aracınız veya araç kiralama hizmeti alarak 1 saat içinde kolayca gidebilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Çadır: Kişi başı 150 ₺ ile 250 ₺ arası

Konum Linki

Yazar Notu: Sivrisineklerin bazı dönemlerde çok olabildiği kamp alanına gelirken yanınıza böcek ilacı, nakit para, yeterli miktarda yiyecek ve su almanızı öneririz.

7- Sinekli Yaylası Kamp Alanı

sinekli-yaylasi-kamp-alani

Bolu'nun en ilgi çeken ve güzel yaylalarından biri olan Sinekli Yayla, aynı zamanda oksijen seviyesi yüksek havada yemyeşil ormanlar içinde kamp yapmak isteyenlerin de ilk tercihleri arasında yer alıyor. En sıcak yaz aylarında bile serin kalan havası, sessiz atmosferi ve el değmemiş doğal güzellikleriyle ilgi gören yaylada orman köşkleri ve bungalov evlerin yanı sıra gölgelikli çadır alanlarından da dinlendirici bir Bolu tatili yapabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Bolu’nun en sevilen yürüyüş rotalarından biri de olan Sinekli Yayla'da Abant Gölü’ne kısa yürüyüşlerle ulaşabilir, sıcak yaz aylarında göl sularında yüzebilir veya olta balıkçılığı yaparak yorgunluk atabilirsiniz. Göl çevresindeki balık çiftlikleri ve kır bahçelerinde de keyifli zaman geçirebileceğiniz tatilinizde yaylaya yakın köylerden ise organik ürünler alabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanları

 • Temiz su

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Bolu merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Sinekli Yayla’ya gitmek için Örencik ve Mudurnu minibüsleri ulaşım hizmetleri sağlıyor.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Gür ormanlarla çevrili olan yaylada sadece belirli alanlarda ateş yakılmasına izin veriliyor. Geceleri soğuk olan yaylada yanınızda sıcak tutacak giysiler bulundurmayı unutmayın. Doğa yürüyüşlerine çıkmayı planlıyorsanız yanınızda mutlaka kaymayan ayakkabılar, güneş kremi, yeterli miktarda su ve böcek ilacı almalısınız.

8- At Yaylası Kamp Alanı

at-yaylasi-kamp-alani

Dağ etekleriyle ve yemyeşil ovalarda koşturan etkileyici yılkı atlarıyla her yıl binlerce insanın kendine çeken At Yaylası, Bolu’nun en sevilen kamp alanları arasında. Günümüze kadar özenle korunmuş el değmemiş güzellikleri, deniz seviyesinden 1200 metre yükseklikteki temiz havası ve meyve bahçeleriyle her doğa tutkununun mutlaka keşfetmesi gereken yerlerden biri olan At Yaylası’nda gölgelikli ağaçlıklar altında veya bölgeye hakim tepelerde çadırınızı kurabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Günübirlik piknik yapmak için de büyük şehirlerden gelen insanlar tarafından sıkça ziyaret edilen At Yaylası'nda özgürce koşan yılkı atlarının harika fotoğraflarını çekebilir, yaylaya yürüyüş mesafesindeki Kızılağıl Köyü’nden organik ürünler alabilir ve yöresel lezzetler tadabilirsiniz. Trekking, fotoğraf safarileri, dağ bisikleti gezileri ve küçük dereler kenarında olta balıkçılığı gibi etkinliklerle de sakin yaylada ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanı

 • Temiz su

Ulaşım

Bolu merkezine yaklaşık olarak 15 kilometre gibi yakın bir konumda yer alan At Yaylası Kamp Alanı’na Bolu Otogarı’nda her saat bulabileceğiniz Kızılağıl Köyü minibüsleri, özel aracınız veya taksilerle kolayca geçmeniz mümkün.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Turistik işletme ve tesislerin hizmet vermediği kamp alanına gelirken çevre köylerden organik ürünler ve kaynak suları gibi ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Yaylada sadece belirlenen alanlarda ateş yakılmasına izin verildiğini unutmayın ve kamp ateşi yakacaksınız mutlaka ateşi söndürdüğünüzden emin olun. Geceleri oldukça soğuk olabilen kamp alanına gelirken yanınıza sıcak tutacak giysileri de almayı unutmayın.

9- Şirinyazı Göleti Kamp Alanı

sirinyazi-goleti-kamp-alani

Yemyeşil doğal güzelliklerle sarılı ormanlar içinde büyüleyici göl manzaraları karşısındaki kamp ve karavan alanlarının yanı sıra piknik alanlarıyla da insanları kendine çeken Şirinyazı Göleti’nde de büyük şehirlilerin kalabalığından uzakta keyifli günler geçirebilirsiniz. Yaklaşık 500 metre çapındaki masmavi sularıyla ünlü gölet, her türlü doğa sporu yapmaya uygun olanaklarıyla gençlerin Bolu'da en sevdiği kamp alanlarından biri konumunda.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Balık bakımından çok zengin olan gölette olta balıkçılığı yapabilir, yaz aylarında serin sularda doyasıya yüzebilir, tepelik alanlardan yemyeşil ormanların mavi sularıyla birleştiği tablo güzelliğinde fotoğraflar çekebileceğiniz. Şirinyazı Göleti, özellikle sıcak yaz aylarında piknik yapmak ve yılın her mevsimi muhteşem fotoğraflar çekmek için Bolu’daki en ideal adreslerden biri.

Tesis imkanları

 • Kır bahçesi ve lokantası

 • Market

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanları

 • Temiz su

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Bolu merkezine yaklaşık 1 saat uzaklıktaki Şirinyazı Göleti’ne Bolu Otogarı’nda her saat hareket eden Mengen minibüsleri, özel aracınız veya araç kiralama hizmeti alarak rahatça ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Gölette yüzmeyi düşünen acemi yüzücüler ve çocuklu ailelerin çok dikkatli olması gerekiyor.

10- Göksu Tabiat Parkı Kamp Alanı

goksu-tabiat-parki-kamp-alani

Her köşesi birbirinden güzel tabiat parklarıyla çevrili Bolu’da kamp yapmak için tercih edebileceğiniz başka bir doğa cenneti de Göksu Tabiat Parkı. Büyüleyici göl ve orman manzaraları eşliğinde kamp yapabileceğiniz veya karavan parklarından faydalanabileceğiniz Göksu Tabiat Parkı’nda isterseniz donanımlı kır evlerinde de unutulmaz bir doğa tatili yapabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Hem gençler hem de aileler için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği kamp alanında doğa yürüyüşlerinden balık avcılığına, çuval yarışlarından basketbol, masa oyunları ve sanat atölyelerine kadar pek çok etkinliğe katılarak eğlenceli bir tatil yapabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri

 • Kır lokantası ve kır bahçesi

 • Etkinlik alanları

 • Piknik alanları

 • Mangal alanları

 • Yürüyüş parkurları

 • Elektrik

 • Temiz su

 • Duş

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Bolu otobüs bileti alarak ulaşabileceğiniz şehir merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıktaki Göksu Tabiat Parkı’na Ovadüzü ve Çamyayla Köyü minibüsleri ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Çadırlı kamp kişi başı 90 ₺ (5 yaş altı ücretsiz)

 • Karavanlı kamp kişi başı 110 ₺ (5 yaş altı ücretsiz)

Konum Linki

Yazar Notu: Rahat ve konforlu bir tatil yaşanması için her türlü olana konuklarına sağlayan kamp alanına gelirken yanınıza çadırınız için en az 20 metre elektrik uzatma kablosu, doğa yürüyüşlerine çıkmayı planlıyorsanız kaymayan ayakkabılar, böcek ilacı ve nakit para gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri almalısınız.

11- Çubuk Gölü Kamp Alanı

cubuk-golu-kamp-alani

Bolu'nun doğal güzellikleri ile ünlü Göynük ilçesinde yer alan Çubuklu Gölü, yılın her mevsimi sessiz ve huzurlu atmosferini koruyan bir doğa cennetlerimizden biri. Kalabalıklardan uzakta kamp ve piknik yapmak için de sıkça ziyaret edilen masmavi gölde çam ve meşe ormanları arasında görkemli dağ manzaraları eşliğinde çadırınızı kurarak dinlendirici günler geçirebilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Dağ eteklerinde sıralanan göl manzaralı yel değirmenleriyle ünlü Çubuk Gölü’nde taş mimarili otantik yel değirmenlerini ziyaret edebilir ve kartpostal güzelliğinde fotoğraflar çekebilirsiniz. Balık bolluğuna sahip göl, olta balıkçılığı yapmak ve sandal gezilerine çıkmak için de ideal. Doğa yürüyüşleri, fotoğraf safarileri ve dağ bisikleti gezileri gibi pek çok etkinliğe katılabileceğiniz kamp alanında çakaldan tilki pek çok canlıyı da yakından görebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kır lokantası

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanları

 • Temiz su

Ulaşım

Bolu merkezine yaklaşık 1,5 saat uzaklıktaki kamp alanına her saat hareket eden Çubukköy ve Göynük minibüsleri ulaşım hizmetleri sağlıyor.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Mesire alanında temiz kaynak suları bulabileceğiniz kamp alanına gelirken yanınıza yine de yeterli miktarda yiyecek ve içecek almanızı öneririz. Gür ormanlarla çevrili kamp alanında yakmanın yasak olduğunu unutmayın. Akıntılı olabilen Çubuk Gölü’nde yüzmeyi planlayan acemi yüzücüler ve çocuklu ailelerin çok dikkatli olması gerekiyor.

12- Sarıalan Yaylası Kamp Alanı

sarialan-yaylasi-kamp-alani

Bolu'nun en bilinen ve çok ziyaret edilen yaylalarından biri olan Sarıalan Yaylası, Karadeniz ikliminin hakimi olduğu huzurlu atmosferi, tertemiz havası ve el değmemiş güzellikleriyle kamp yapmak için de tercih edebileceğiniz yerler arasında. Buz gibi akan dereler ve yemyeşil göletlere ev sahipliği yapan yayla fotoğraf çekmekten ve doğa yürüyüşleri yapmaktan hoşlanıyorsanız Bolu’da gidebileceğiniz en özel noktalardan.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Buz gibi akan dereler ve göletlerde olta balıkçılığı yaparak alabalıklar yakalayabileceğiniz tatilinizde çevre köylerden organik ürünler de alabilirsiniz. Sarı yayla çiçekleri ve ahşap yayla evleri arasında muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz Sarıalan Yaylası’nda modern şehirlerin kalabalığı ve gürültüsünden uzakta masalsı bir ortamda unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Hiçbir yapay ışığın olmadığı yaylada geceleri yıldızlarla dolu gökyüzünü izleyerek uykuya dalabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanı

 • Temiz su

Ulaşım

Bolu merkezine yaklaşık olarak 30 kilometre uzaklıkta yer alan Sarıalan Yaylası’na otogarda her saat bulabileceğiniz Kolköy veya araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak kısa sürede gidebilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Gece ve gündüz sıcaklıklarının birbirinden farklı olduğu yaylaya gelirken soğuk geceler için sıcak tutacak giysilerinizi yanınıza almanızı öneririz. Çevre köylerden temel ihtiyaçlarınız ve organik ürünler alabileceğini kamp alanında sadece belirlenen alanlarda ateş yakılmasına izin veriliyor.

13- Aladağ Göleti Kamp Alanı

aladag-goleti-kamp-alan

Çevresinde gençlik kampları ve orman işletmelerinin de hizmet verdiği, turizm olanakları bakımından gelişmiş Aladağ Göleti, hem gölgelikli çadır olanları ve ağaçlık alanlar hem de büyüleyici gölet manzaralarıyla ilgi gören Bolu kamp alanları arasında. Gençlerin yanı sıra aileler tarafından da sıkça ziyaret edilen kamp alanı, yaz aylarında günübirlik piknikçilerle hareketleniyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Yılın her mevsimi sunduğu etkileyici manzaralarla ülkenin her köşesinden fotoğrafçıları kendine çeken Aladağ Göleti’nde doğa gezilerine çıkarak yemyeşil ormanlar ve buz gibi akan irili ufaklı dereleri keşfederek muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Olta balıkçılığı yapmak için de Bolu’da gidebileceğiniz en güzel adreslerden biri olan Aladağ Göleti’nde kuş gözlemciliği yaparak da huzurlu atmosferin tadını çıkarabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri

 • Ücretsiz kablosuz internet

 • Restoran

 • Kafe ve bar

 • Market

 • Elektrik

 • 24 saat sıcak su

 • Duş

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Bolu merkezine yaklaşık olarak 30 kilometre uzaklıktaki Aladağ Göleti’ne hem özel aracınız hem de minibüslerle ulaşım sağlamanız mümkün.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Bölgede doğa yürüyüşlerine çıkacaksınız vahşi hayvanları karşı dikkatli olmalı, ayrıca yanınıza yeterli miktarda su, güneş kremi, pusula ve böcek ilacı almalısınız. Gece ve gündüz sıcaklıklarının farklı olduğu bölgede akşamları da yanınızda sıcak tutacak giysiler bulundurmanızı öneririz.

14- Mountrain Camping

mountrain-camping

Düzenledikleri etkinlikler ve aktivitelerle Türkiye'deki öncü doğa tesislerden biri olan Mountrain Camping, 2000 yılından beri deneyimli personelleriyle hizmet veriyor. Gruplara yönelik etkinlik programlarının yanı sıra bireysel olarak çadır ve karavan parklarından da faydalanabileceğiniz tesis; 200 kişilik açık kapalı yemek alanları, eğlence alanları, özel aktivite parkurları ile kamp, spor ve eğlenceyi bir araya getiriyor. Organik ürünlerle hazırlanan kahvaltılar ve Mengenli aşçıların hazırladığı yöresel lezzetler de sunan tesiste konforlu, dinlendirici ve eğlenceli bir kamp tatili yapabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Bolu'nun yemyeşil ormanları, gölleri ve derelerinde kano gezilerine çıkabileceğiniz tatilinizde doğa yürüyüşleri, fotoğraf safarileri ve dağ bisikleti gezileri gibi pek çok aktiviteye de katılabileceğiniz. Kamp alanında düzenlenen kişisel gelişim eğitimleri de çok ilgi görüyor. Aladağlar eteklerinde yılın her mevsimi farklı bir büyüleyici manzara sunan Mountrain Camping’e hem oksijen seviyesi yüksek tertemiz havada yenilenmek ve doğa sporları yapmak için uğrayabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri

 • Ücretsiz kablosuz internet

 • Restoran

 • Kafe ve bar

 • Elektrik

 • 24 saat sıcak su

 • Duş

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Bolu merkezine yaklaşık olarak 25 kilometre uzaklıkta bulunan kamp alanına Beşpınarlar minibüsleri, servisler ve özel aracınızla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Güncel fiyatlar ₺₺

Konum Linki

Yazar Notu: Rahat ve konforlu bir kamp tatili için her türlü olanağı Mountrain Camping’e gelirken yanınıza çadırınız için en az 20 metrelik elektrik uzatma kablosu, nakit para, çakı, el feneri, kaymayan ayakkabılar ve böcek ilacı gibi ihtiyacınız olacak şeyleri almalısınız. Aladağ'ın eteklerinde yer alan kamp alanında geceleri sıcak tutacak giysileri de yanınızda bulundurmanızı öneririz.

15- Örencik Yaylası Kamp Alanı

orencik-yaylasi-kamp-alani

İstanbul, Ankara, Bursa ve Eskişehir gibi büyük şehirlerden huzurlu bir tatil yapmak gelinen en güzel Bolu yaylalarından biri olan Örencik Yaylası, aynı zamanda gençlerin de en sevdiği Bolu kamp alanları arasında yer alıyor. Bolu merkezine sadece 32 kilometre uzaklıkta Aladağ Göleti ile Kizik Yaylası arasında yer alan Örencik Yaylası; meşe, gürgen ve çam ormanlarıyla çevrili olduğu için doğa sporları yapmak için de tercih edilen yerler arasında.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Doğa gezileri ve fotoğraf safarilerine katılarak yemyeşil yaylada unutulmaz yürüyüşler yapabileceğiniz tatilinizde doğal seyir teraslarından kilometrelerce uzanan yemyeşil Bolu ormanlarının panoramik fotoğraflarını çekebileceğiniz. Akşamları kamp ateşinizi yakabilir ve hiçbir yapay ışığın olmadığı yaylada yıldızlarla dolu gökyüzü izleyerek yenilenebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanları

 • Temiz su

Ulaşım

Bolu merkezine sadece 30 kilometre uzaklıktaki yaylaya her saat bulabileceğiniz Çamyayla minibüsleri veya özel aracınızla rahatça gidebilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Deniz seviyesinden yüksekliğinden dolayı sadece ilkbahar ve yaz aylarında kamp yapılmasının önerildiği yaylaya gelirken yanınıza sıcak tutacak giysiler, nakit para, çakı, el feneri, yeterli miktarda yiyecek ve içecek aldığınızdan emin olmalısınız.

16- Pelitözü Yaylası Kamp Alanı

pelitozu-yaylasi-kamp-alani

Yayla turizmi konusunda ülkemizin en önemli şehirlerinden biri olan Bolu'da kamp yapabileceğiniz başka bir huzurlu yayla da Pelitözü Yaylası. Tertemiz sularıyla ünlü Pelitözü Göleti’nin çevresini saran yemyeşil yayla, hem çam ormanları hem de çarpıcı göletiyle masallardan çıkmış büyüleyici bir ortamı size sunacak.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Çam ağaçları arasında gölgelikli alanlarda çadırınızı kurabileceğiniz veya karavan tatili yapabileceğiniz yaylaya gelirken çevre köylerden organik ürünler alabilirsiniz. Pelitözü Göleti’nin balık bolluğuna sahip sularında olta balıkçılığı yapabilir; doğa yürüyüşleri ve dağ bisikleti gezilerine çıkabilir veya göl çevresindeki kır bahçeleri ve orman işletmelerinde dinlendirici zamanlar geçirebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kır bahçesi ve lokantası

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanları

 • Temiz su

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Bolu merkezine yaklaşık olarak 45 kilometre uzaklıktaki kamp alanına Bolu Otogarı’nda her saat hareket eden Pelitözü ve Mudurnu minibüsleriyle geçebilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Çevresinde temel ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz ve yöresel lezzetler tadabileceğiniz kır bahçeleri ve işletmelerin bulunduğu kamp alanında sadece belirlenen alanlarda ateş yakılmasına izin veriliyor. Gölette yüzecek çocuklu aileler ve acemi yüzücülerin dikkatli olmasını öneririz.

Otobüs Bileti

17- Urumsa Yaylası Kamp Alanı

urumsa-yaylasi-kamp-alani

Görülmeye değer güzellikleriyle insanları kendine çeken Urumsa Yaylası, hem doğa gezilerine çıkmak hem de kamp yapmak için Bolu'da gidebileceğiniz özel adreslerden biri. Gerede ilçesi sınırlarında yer alan ve içerisinde küçük bir gölet bulunan yaylada isterseniz çam ve meşe ormanları arasında, isterseniz ise göle sıfır konumda çadırınızı kurarak yılın bütün yorgunluğunu atmanız mümkün.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Balık avlayabileceğiniz ve küçük göller çevresinde keyifli doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz tatilinizde dağ bisikleti gezileri ve fotoğraf safarileri gibi pek çok etkinliğe katarak da güzel zaman geçirebilirsiniz. Kamp tatilinizde çevre köy ve çiftliklerden organik ürünler de satın alabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanları

 • Seyir alanları

 • Temiz su

Ulaşım

Bolu merkezine yaklaşık 1 saat uzaklıktaki Urumsa Yaylası’na her saat bulabileceğiniz Gerede minibüsleriyle kolayca geçebilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Gür ormanlarda çevrili yaylada sadece belirlenen alanlarda ateş yakabilirsiniz. Geceleri soğuk olan yaylada yanınızda sıcak tutacak giysiler bulundurmalı ve gölette yüzmeyi planlıyorsanız çok dikkat etmelisiniz.

18- Balıklı Yaylası Kamp Alanı

balikli-yaylasi-kamp-alani

Çarpıcı doğal güzellikleri ve vahşi yaşam zenginliklerinden dolayı özenle korunan Balıklı Yaylası, ismini balık bolluğu ile ünlü göletinden alıyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında serin havada dinlendirici bir kamp tatili yapabileceğiniz deniz seviyesinden 1400 metre yükseklikteki yayla, tertemiz havada doğa sporları yapmak için de sıkça ziyaret ediliyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

İçerisinde küçük bir derenin de olduğu yaylada dere kenarında uzanan ormanlarda ağaçlar altında çadırınızı kurabilir, olta balıkçılığından doğa yürüyüşlerine meditasyon ve yogadan bisiklet gezilerine kadar pek çok etkinlikle keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanları

 • Temiz su

Ulaşım

Bolu merkezine yaklaşık 1,5 saat uzaklıktaki kamp alanına Ilıca minibüslerinin yanı sıra özel aracınız ve kiralama hizmeti alarak da ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Temel ihtiyaçlarınızı ve organik ürünleri çevre köylerden alabileceğiniz yaylaya gelirken yanınıza mutlaka nakit para, sıcak tutacak giysiler, günlük kullandığınız ilaçlar ve böcek ilacı almalısınız. Yaylada cep telefonlarının her zaman çekmeyeceğini unutmayın.

19- Haccağız Yaylası Kamp Alanı

haccagiz-yaylasi-kamp-alani

Seben ilçesine sadece 15 dakika uzaklıkta yemyeşil ormanlarla çevrili Haccağız Yaylası, doğanın sessiz ve huzurlu atmosferinde dinlendirici bir kamp tatili yapmak için tercih edebileceğiniz yerler arasında. Büyük şehirlerden uzaklaşmak isteyen doğa tutkunları ve yürüyüşçüleri de kendine çeken yaylada ağaçlar altında gölgelik alanlarda çadırınızı kurabilir, çevre köylerden temel ihtiyaçlarınızı ve organik ürünler alabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Trekking, fotoğraf safarileri, dağ bisikleti gezileri ve yayla turları için ideal bir konumda bulunan Haccağız Yaylası’nda irili ufaklı dereler ve göller kenarında da piknik yaparak güzel zaman geçirebilirsiniz. Tepelik alanlardan ve seyir alanlarından büyüleyici tabiat manzaralarına şahit olabileceğiniz yaylada geceleri de yıldızlarla dolu gökyüzünü izleyebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanları

 • Temiz su

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Bolu merkezine 35 kilometre gibi yakın bir konumda bulunan Haccağız Yaylası’na her saat bulabileceğiniz Seben ve Tazılar minibüsleri ulaşım hizmetleri sağlıyor.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Geceleri oldukça soğuk olan yaylaya gelirken yanınıza mutlaka sıcak tutacak giysiler almalısınız. Kamp ateşi yakacaksanız ateşi söndürdüğünüzden emin olun.

20- Değirmenözü Yaylası Kamp Alanı

degirmenozu-yaylasi-kamp-alani

Dağ eteklerini süsleyen sarı yayla çiçekleriyle her köşesinde çarpıcı manzaralar sunan Bolu yaylalarından biri olan Değirmenözü Yaylası’nda da keyifli bir kamp tatili yapabilirsiniz. Yayla gezileri ve doğa yürüyüşleriyle de sıkça ziyaret edilen yayla, el değmemiş güzellikleriyle modern dünyanın karmaşasından bir süre uzaklaşmak için tercih edebileceğiniz yerler arasında

Neden burayı tercih etmeliyim?

Doğa yürüyüşlerinden fotoğraf safarilerine, bisiklet gezilerinden yayla turlarına kadar birçok etkinlikle unutulmaz bir kamp tatili yapabileceğiniz kamp alanında zengin bitki ve vahşi yaşam çeşitliliğini de yakından görebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanları

 • Temiz su

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Bolu merkezine yaklaşık 1,5 saat uzaklıktaki Değirmenözü Yaylası’na her saat bulabileceğiniz Değirmenözü ve Göynük minibüsleriyle rahat bir yolculukla gidebilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Geceleri oldukça soğuk olan yaylaya gelirken yanınıza mutlaka sıcak tutacak giysiler almalısınız. Kamp ateşi yakacaksanız ateşi söndürdüğünüzden emin olun.

Bolu’nun en güzel kampları arasında karar veremediyseniz, ülkemizin en güzel kamp alanlarını incelemek için Türkiye’nin en iyi kampları sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.


ipekincir
İpek İncir
204 Yazı
Marmara Üniversitesi Reklam bölümünde yüksek lisans yaptı. Eğitimini tamamlamak için bir süre Londra’ya gitti. Otomotiv, sağlık, turizm sektörü gibi birçok farklı alanda içerik üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinin bir parçası olarak seyahat yazıları yazıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar