Bir lahmacun ve ayranın 64 TL’ye satıldığı haberleriyle gündem olan Bodrum Beach’leri el yakıyor. Kişi başı 50 TL ile 150 TL harcama yapmadan bu plajlardan ayrılmanız imkansız. Üstelik bu astronomik rakamlara rağmen Bodrum’da beach sayısı her geçen gün artıyor. Bodrum Yalıkavak’taki Magi 20 TL ile en ucuz beach olarak dikkat çekerken, Türkbükü’de fiyatlar 150 TL civarında.

Yalnız bu beach’lerde akşam üstü partileri de ünlü olduğu için sabahtan girip hava kararana kadar çıkmama lüksünüz var. Bu plajlarda loca almak isterseniz yani biraz yan taraftakilerden ayrılmak gibi bir hevesiniz varsa kesenin ağzını biraz daha açmanız lazım: Localar zaten ateş pahası. Anlayacağınız herkesi oraya sokmazlar! Kanımca gençseniz, kendinize tatil arkadaşı arıyorsanız ya da gençlik dilinde piyasa yapmayı seviyorsanız bu beachler tam size göre. Ama çoluk çocuklu biriyseniz ya da yaşınız ilerlediği için kafanız gürültüyü kaldırmıyorsa, yanınızdakiyle dip dibe güneşlenmekten hoşlanmıyorsanız beach seçeneğini unutun. Ama Bodrum’da gitmişken beachlerde boy göstermeyi amaçlıyorsanız işte sizlere beach fiyatları.

Uçak Bileti

Bodrum Kuum Beach

1-Kuum (Türkbükü)

Bodrum’un en pahalı beachlerinden biri. Kuum Otel’in plajı ancak dışarıdan da girip eğlenebilirsiniz. Ancak bunun için kişi başı en az 150 TL harcama yapmanız gerekir.

2- Maça Kızı (Türkbükü)

Türkbükü’ndeki bir başka butik otel Maça Kızı’nın plajı da en pahalılar arasında. Burada da denize girmeniz bedeli en az 150 TL’lik harcama yapmaktan geçiyor. Ayranın 15 TL makarnanın 30 TL olduğunu söylersek çok kısa sürede 150 TL’lik harcamayı yapmanız kaçınılmaz. Bu plaj geçtiğimiz günlerde bir lahmacun ve ayranın 64 TL’ye satıldığı haberleriyle gündeme gelmişti.

Bodrum Maça Kızı Beach

3- Maki (Türkbükü)

Türkbükü’ndeki Maki Otel’in plajı da ünlü ve pahalı plajlardan bir tanesi. Buraya da gitmek isterseniz 150 TL değil belki ama en az 125 TL’lik harcamayı gözden çıkartmanız lazım. Türkbükü’ndeki en uygun plajlardan biri 5 Oda. Bu plajda 75 TL harcama zorunluluğu var.

4- Xuma (Yalıkavak)

Bodrum’un en eski beachlerinden biridir. 45 TL giriş ücreti var. Ancak yediğiniz içtiğinizi ayrı ödemeniz gerekiyor. Yalıkavak’taki bir başka plaj da Moon. Oranında giriş ücreti 40 TL. Yalıkavak’taki diğer plajlar Loft ve Magi.

Bodrum Xuma Beach Club

5- Rixos Otel

Plajım konforlu olsun ancak ben kalabalıktan biraz uzaklaşmak istiyorum derseniz Torba’aki Rixos Otel seçeneğini deneyebilirsiniz. Otelin plajından yararlanmak için en az 100 TL harcama zorunluluğu var. Bodrum’da daha uygun fiyatlı beach arıyorsanız Ortakent’teki Fink ve Bitez’teki Beyaz’ı tercih edebilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN