Bayramda köprüler, otoyollar ve ISPARK ücretsiz

tugbahacibayramoglu

Her yıl olduğu gibi bu sene de Ramazan Bayramı süresince köprü ve otoyollar ücretsiz olacak. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 18-22 Ağustos tarihleri arasında tüm otoyol ve köprülerin ücretsiz olacağını açıkladı.

5 gün süreyle otoyol ve köprülerden geçiş ücreti alınmayacağını belirten Bakan Yıldırım, otobüs firmalarının de ek sefer düzenlemesine onay verdiklerini açıkladı.  D2 belgeli, tur ve servis aracı olarak kullanılan otobüslere bayram süresince biletli yolcu taşıma izni verildiği de vurgulandı.

Bayram tatilinde uzun yola çıkacakları trafik kurallarına uymaları konusunda uyaralım. Aşırı hız yapmayın, mutlaka emniyet kemeri takın ve trafik kurallarına uyun.

İçindekiler

ISPARK bayramda 2 gün ücretsiz

Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediyesi de ISPARK’ın kent genelinde yaklaşık 500 noktadaki yol üstü otoparklarının 19 Ağustos (Pazar) ve 20 Ağustos’ta (Pazartesi) günü ücretsiz olacağını açıkladı. Ancak ISPARK’ın kapalı ve açık otoparklarında ise ücret uygulaması sürecek. Yetkililer yola bırakan araçlar için ücret talebinde bulunanlara itibar edilmemesini istedi. İstanbululların otoparkla ilgili her türlü sorunu için 0212 274 20 20 nolu numaralardan ulaşabilecekler.

 

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1486 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar