Bayram için tatile ya da memleketine gidecekler henüz bilet almadıysanız acele edin. Şehirlerarası otobüs firmalarında yer kalmadı, uçaklarda ise doluluk oranları % 95'lere yükseldi.

İçindekiler

Otobüs firmaları ek sefer talep etti

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu, Ramazan bayramı nedeniyle 15-19 Ağustos tarihleri arasında tüm biletlerin tükendiğini açıkladı. Federasyon yetkilileri, Ulaştırma Bakanlığı'ndan, Seyahat Acentası Belgesi olan D2 belgeli otobüsleri kullanabilmek için yetki istediklerini açıkladı. Bakanlık onay verirse ek seferler düzenlenecek. Türkiye'de şu anda 8.500 tane şehirlerarası düzenli yolcu taşımacılığı yapan D1 belgeli otobüs bulunuyor.

THY'de doluluk yüzde 95

Havayolu şirketleri de Bayram tatili nedeniyle artan talepleri karşılamak için ek seferler düzenledi. Bayram nedeniyle 17-21 Ağustos tarihleri arasındaki uçuşlarda % 95'e yaklaşan doluluk yaşadıklarını belirten Türk Hava Yolları yetkilileri, şimdilik 6 ek sefer düzenlediklerini, talep doğrultusunda ek sefer sayısını 20'ye çıkartacaklarını açıkladı.

Uçak Bileti

Pegasus'tan 188 ek sefer

Pegasus Havayolları da yurt içi ve yurtdışı olmak üzere toplam 188 ek sefer düzenlediklerini açıkladı. Pegasus Havayolları, bayramda iç hatlarda Bodrum Dalaman, İzmir, Antalya gibi şehirlerin, yurtdışında ise Paris, Londra, Amsterdam, Roma ve Kuzey Kıbrıs'ın en çok tercih edilenler uçuş noktaları olduğunu açıkladı.

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN