Bankalara hesap işletim ücreti ödememek için ne yapılabilir ?


Tuğba Hacıbayramoğlu
| 1 Dakikalık Okuma| 96 |Güncellenme : 10 Aralık 2019

Bankalara hesap işletim ücreti ödememek için ne yapılabilir sorusuna, Enuygun.com Kredi Danışmanı Beyza Savaş yanıt veriyor.

Hesap işletim ücreti ödememek için ne yapılabilir?

Hesap işletim ücreti ödememek için birkaç yolunuz var. Öncelikle düzenli maaş ödemesi aldığınız bir hesap için işletim ücreti ödemezsiniz. Hesap işletim ücreti ödememek için bir diğer seçenek internet bankacılığı kullanmak. Bu sayede ya hiç ya da düşük miktarda hesap işletim ücreti öder, aynı zamanda aylık mevduat faiz oranlarından daha yüksek seviyede yararlanabilirsiniz.

Pek çok banka otomatik ödeme talimatı verdiğinizde de hesap işletim ücreti istemiyor. Bazen bu koşullarda dahi hesap işletim ücreti alınabiliyor. Böyle bir uygulamaya maruz kaldıysanız öncelikle bankanıza yazılı şikayetinizi iletmenizi öneririz. Şayet banka şikayetinizi kabul etmez ise Türkiye Bankalar Birliği Müşteri Şikayeti Hakem Heyeti'ne ya da ilçe kaymakamlıklarında oluşan Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurabilirsiniz.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2336 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.