Astrolog Şenay Yangel'den burçlara göre seyahat önerileri

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Yeni bir yıla, bir işe ya da ilişkiye başlarken pek çok kişi astroloji yorumlarını önemser. Hatta her gün burç yorumlarına bakmadan güne başlamayanlar bile vardır. Peki seyahatlerimizde ne yapıyoruz? Seyahatlerimizin daha keyifli ve eğlenceli geçmesi için astrolojik destek almak ister misiniz? Bu hafta Türkiye'de bu işin eğitimini veren ABD Kepler College Türkçe Astroloji Bölüm Başkanı Şenay Yangel'i konuk ettik. Seyahatlerimize dair çok özel tüyolar verdi.

-En seyahat sever burçlar hangileri?

En çok seyahat etmeyi seven burçlar, Yengeç, Başak ve Akrep. Bu burçlar farklı kültürleri keşfetmeyi sever, her kültürden kendilerine bir şeyler katabiliyorlar.

-Burçlara seyahatleri öncesi ne tavsiye edersiniz?

12 burca da tavsiyem seyahatlerini dolunaydan önce yapmaları. Dolunay sırasında bir takım aksaklıklar yaşanabilir. Dolunay öncesi çıkılan seyahatler daha dinlendirici olur, daha güzel geçer. Özellikle ateş burçlarında olanlar yani Koçlar, Aslanlar ve Yaylar, ay fazlarını takip ederek hareket etsinler.

-2016'da tüm burçlar için en uygun seyahat dönemi ne zaman?

İkizler, Yengeçler, Koçlar, Başaklar, Akrepler, Oğlaklar, Kovalar ve Boğalar için 2016 yılında Nisan ve Mart ayları gezmek için en iyi zamanlar. Ancak değişken burçlar için Balık, İkizler ve Başak için bu tarihlerde yapılan yolculuklar maddi ve manevi yönlerini geliştirecek imkanlar verir. Sevgili Yaylar, Oğlaklar, Kova ve Boğalar da Haziran ve Temmuz aylarında seyahat edebilirler. Bu tarihler, en uygun dönemdir onlar için. Sevgili İkizler, Yengeç ve Balıklar da Eylül, Ocak ve Aralık aylarında farklı kültürlerden çok şey öğrenebilirler. İşle ilgili gezilerde başarılı olabilirler. Ancak Merkür geri hareketine dikkat etsinler. Merkür geri hareketinden çok etkilenebilirler. Retro çok etkileyebilir. Yani uçakta kaza riskinden ziyade, türbülans ve rötar fazla olabilir. Gideceğimiz yere istediğimiz zamanda ulaşamayabiliriz.

-Bu yılki Merkür geri hareketlerinin tarihleri hangisi?

Yılın ilk retrosu 25 Ocak'a kadar sürecek. Bu tarihlerdeki seyahatlerde gecikmeler yaşanabilir. İkinci geri hareket, 28 Nisan - 22 Mayıs tarihleri arasında olacak. Özellikle İkizler ve Teraziler için aksaklıklar söz konusu olabilir. Üçüncü geri hareket, 30 Ağustos - 22 Eylül tarihleri arasında yaşanacak. Ama bundan en çok etkilenecek burçlar Koçlar, Aslanlar ve Yaylar. Bu tarihlere çok dikkat etsinler. Bavulları, pasaportları kaybolabilir. Çünkü bu 3. geri hareket iptaller, gecikmeler yaşatabilir. Dikkat etsinler!

Seyahatlere başlamak için ay günlerini seçmek en iyisi. Pazartesi ay, Çarşamba Merkür, Perşembe Jüpiter, Cuma Venüs günüdür. Gidiş mutlaka bu günlerde olsun. Her gezegen bir günün yöneticisidir. Özellikle gidişler bu günlerde olsun. Temmuz ayı ise tüm burçlar için aile ile tatile çıkmak için en uygun dönem. Dolunaydan önce seyahat planlarını yapmak tüm burçlar için doğru bir tercih olacaktır.

-Siz seyahat etmeyi seviyor musunuz?

İşim geriği seyahat ediyorum Washington da bulunan Kepler College Türkçe Astroloji bölüm başkanıyım. Doğu kültürü çok dikkatimi çekiyor. Hindistan'ı seviyorum. Güney Hindistan'a bu sene gene gideceğim. Hint İslam kültüründe tılsımlı gömleklerden tutun, kullanılan objelere kadar bize ait çok şey var. Benim gibi mistik şeylerden hoşlananlar için Doğu ülkelerine seyahat etmek çok keyifli.

-2016'da popülaritesi artacak ülkeler hangisi?

Hindistan ve İtalya.

-Neden?

Çünkü Hindistan'ı yönetecek gezegen güneş. İtalya'nın Jüpiter. Bu sene bu iki ülkede turistik seyahat önem kazanacak.

-Türkiye'yi turizmde nasıl bir yıl bekliyor?

Türkiye 5 Temmuz'dan itibaren turizmde tekrar hareketli günlerine kavuşacak. İlk dönem zor geçecek ama yazın Putin geri adım atacak gibi görünüyor.

-Gerçekten de Putin geri adam atacak mı?

Atacak, Ruslar Antalya'ya Türkiye'ye gelmeden duramaz.

-Türkiye'de bu yaz da Çeşme ve Bodrum'un popülerliği devam edecek mi? Ayrıca yeni popüler olacak yer var mı?

Evet Çeşme ve Bodrum'un popülerliği sürecek. Ancak bu sene Urfa'ya yapılacak seyahatler de artacak. Göbekli Tepe'yle ilgili çalışmalar var. Şanlıurfa'da Göbekli Tepe'yle ilgili turizm hareketliliği yaşanabilir. Burası dünyanın en eski bilinen kült yapılar topluluğu. UNESCO dünya mirası listesine aday göstermişti. Burayla ilgili gelişmeler olabilir. Göbekli Tepe müthiş bir enerji barındırıyor. Beni de çekiyor. Balıklıgöl, Mevlana evet oraların enerjisi çok farklı. Herkes yaşamıyor ancak buralara tekrar gitmeyi isteyen insanların kalp gözü açıktır.

-Evet saydığınız yerler beni de çok etkilemişti ancak Hatay'dan da çok etkilenmiştim.

Hatay da evet çok önemli mistik bir şehir. Ben herkese bol bol Türkiye'ye gelsinler diyorum. Türkiye'yi gezsinler, Türkiye mistik öğretileri çok fazla olan bir ülke. Öncelikle Türkiye'yi tamamlayıp sonra yurt dışına yönelsinler. Kendi halkımızdan daha çok yurt dışındaki yabancılar geliyor. İnşallah daha fazla tanıtımlar yapılır da, buralara gelinir. Mesela Apollon Tapınağı mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Bodrum'daki Ay Tanrıçası Hekate mutlaka görülmeli.

-Tüm burçlar için kısa kısa seyahatlerinde nelere dikkat etmeleri hakkında yorumlarınızı alabilir miyiz?

Koç: Bu sene enerjilerinin yükseleceği bir dönem. Zihinsel anlamda huzuru yakalayabilecekleri, doğayla başa başa olup dinlenebilecekleri bir tatil yapsınlar.

Boğa: Boğa burçları unuttukları eğlenceyi yakalayabilecekleri doğayla baş başa kalırken, kendilerini geliştirecekleri eğlencenin eksik kalmadığı tatil yörelerini seçsinler.

İkizler: Yurt dışı hayallerini gerçekleştirebilirler. Farklı yerler, farklı kültürle dünyaya bakış açılarına köklü değişiklikler getirebilir.

Yengeç: Sağlıklarıyla ilgili onlara iyi gelecek tatil bölgelerini seçsinler. 2016'da bedensel anlamda yorgun düşecekleri için enerji toplamaya fazlasıyla ihtiyaçları var. 

Aslan: Özellikle Yunanistan Aslan burçlarına cezbedici gelecek. Bu noktaya yapacakları seyahatler mesleklerinde yaratıcılıklarının artmasını sağlayacak.

Başak: Takıntılarından uzaklaşıp rahat edebilecekleri, lüksten çok rahatın ön planda olduğu, doğanın her türlü güzelliğini deneyimleyebilecekleri yerleri tercih etsinler.

Terazi: Teraziler yurt içi yurt dışı sık seyahat edebilirler. Farklı kültürlerden ziyade, kendilerinden bir şey bulabilecekleri müze gibi kendilerine ait bir şeyleri keşfetmelerini sağlayacak yerlere gitsinler.

Akrep: Dinamizmin yüksek olduğu unuttukları heyecanları yeniden yakalayabilecekleri yerleri seçsinler.

Yay: Yurt dışı seyahatlerinde önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilirler. Bu yıl tatil için gittikleri yerlerde seyahat planlarını şimdiden yapsınlar. Maddi ve manevi kazançları yüksek olabilir.

Oğlak: Doğanın, mavinin hakim olduğu bedensel ve zihinsel açıdan dinlenebilecekleri yerleri seçsinler. Seyahatler kendilerini geliştirmelerini sağlayacak.

Kova: Seyahat sıkıntıları yaşayabilirler. Aniden gelişecek istem dışı olaylar çıkabilir. Eğitsel seyahatler şans getirecek, tatil planlarını uygulamakta zorlanabilirler bu yüzden Merkür geri hareket tarihlerine dikkat etsinler.

Balık: Eğitim ve iş alanlarına katkıda bulanacak seyahatler yapsınlar. Doğru zamanda doğru yerde olarak şans yakalayabilirler. Hiç yurt dışı seyahati yapmamış balık burçları bu sene bu imkanlarını gerçekleştirebilir.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar