Ankara pazarları başkentte yaşayan herkes için bir gezi noktası oluşturuyor. Hemen her mahallede haftanın farklı günleri bir semt pazarı kuruluyor. Semt pazarlarında taze ve günlük sebzeler, meyveler, kahvaltılıklar ve çeşitli ev yapımı ürünleri ekonomik fiyatlara alman mümkün. Ankara’nın en bilinen pazarlarını senin için sıraladık.

1. Balgat Pazarı

organik ürünler satan pazar

Çankaya’nın Osmanlı Caddesi ile Barış Manço Caddesi arasında güzel bir konumda kurulan Balgat Cumartesi Pazarı, Ankara’nın en hareketli pazar yerlerinden biri. Her bütçeye uygun taze sebzeler ve meyvelerden köy ekmekleri, takılar ve oyuncaklara kadar birçok ürünü Balgat Cumartesi pazarında bulabilirsin. Daha uygun fiyatlar için pazar yerine akşam üzeri uğrayabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Cuma günleri 09.00-20.45 

 • Cumartesi günleri 09.00-20.45 saatleri arasında açık.

2. Yenimahalle Demet Semt Pazarı

kapalı semt pazarı

Yenimahalle’de 360. Cadde ile 361. Cadde arasında kurulan hareketli Demet semt pazarı, halk arasında Demetevler pazarı olarak da biliniyor. Geniş bir alanda sıralanan tezgahlarda Ankara köylerinden getirilen taze ürünlerden ülkenin dört bir yanından gelen yöresel ürünlere kadar seçenekler bulabilirsin. Demetevler pazarı, manav ürünlerinin yanı sıra ekonomik fiyatlı tekstil ürünleri de bulabilirsin

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Cuma günleri 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

3. Kırkkonaklar Pazarı

pazarda meyve seçen müşteri

Kırkkonaklar mahallesinde 329. Cadde ile 326. Sokak arasında haftanın son günü kurulan Kırkkonaklar pazarı, Ankara semt pazarlarının güzel bir örneği. Onlarca tezgahın hizmet verdiği pazarda günlük taze sebze ve meyveleri ekonomik fiyatlarla alabilirsin. Yöresel ve organik ürünler de bulabileceğin Kırkkonaklar pazarında evin çeşitli ihtiyaçlarını alabileceğin pek çok ürünü bir arada bulabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Cuma günleri 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

4. Batıkent Üstü Kapalı Semt Pazarı

Bir çiftçi pazarında meyve ve sebze

Yenimahalle’de İlkyerleşim mahallesindeki Başkent Bulvarı ile 1994 Sokak arasında kurulan Batıkent üstü kapalı semt pazarı, üstü kapalı olduğu için hem yağmur günlerde hem de sıcak yaz günlerinde rahat bir pazar alışverişi imkanı sunuyor. Pazar yerinde taze sebze ve meyvelerden çeşitli kahvaltılar ve ev ihtiyaçlarına kadar birçok ürünü ekonomik fiyatlarla bulabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Pazar günleri 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

5. İncirli Semt Pazarı

semt pazarında satılan tekstil ürünleri

Keçiören’in sakin pazar yerlerinden biri olan İncirli semt pazarı, hem geniş sebze meyve seçeneği hem de ekonomik fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Sakin bir ortamda güzel bir pazar alışveriş yapabileceğin  İncirli semt pazarında hediyelik eşyalardan tekstil ürünlerine, oyuncaklardan ev aletlerine kadar seçenekler de bulman mümkün.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Perşembe günleri 09.00-20.00 saatleri arasında açık.

6. Dikmen Pazarı

pazarda satılan cevizli sucuk

Ankara'nın en bilinen semt pazarlarından biri olan ve Sokullu Pazarı olarak da bilinen Dikmen pazarı, Sokullu Caddesinde Mimar Sokak ile Şeftali Sokak arasında güzel bir konumda kuruluyor. Nüfusu yoğun bir bölgede yer aldığı için gün boyu çok kalabalık olan pazarda ülkenin farklı bölgelerinden gelmiş çeşit çeşit taze sebzeler, meyveler, kahvaltılıklar ve yöresel ürünler satın alman mümkün.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Çarşamba günleri 07.00-21.00  saatleri arasında açık.

7. Cebeci Pazarı

pazarda satılan taze sebzeler

Ankara’nın en eski semt pazarlarından biri olarak onlarca yıldır kurulan Cebeci pazarı, Çankaya’da Geçim Sokak ile Geçit Sokak arasında hizmet veriyor. Haftanın her günü bulabileceğin pazar tezgahlarında taze sebze ve meyvelerden kahvaltılıklar ve organik köy ürünlerine kadar seçenek arasında güzel bir pazar alışverişi yapabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Perşembe günleri 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

İpucu: Otobüs biletini ENUYGUN'dan kolayca alabileceğini unutma! Otobüs biletinde değişiklik ve iptal işlemlerini tek tıkla yapabilir, farklı firma ve seferleri karşılaştırabilirsin. Yola çıkmaya hazırsan Ankara otobüs bileti almak için tıkla!

Otobüs Bileti

8. Maltepe Pazarı

taze meyvelerin tezgahta görünümü

Haftanın ilk günü Şehit Gönenç Caddesi ve Tevfik Sokak üzerinde kurulan Maltepe pazarı, taze ve günlük manav ürünlerinin yanı sıra yöresel yiyecekler, baharatlar, peynirler, yumurtalar ve zeytinlerle zengin seçenekler sunuyor. Kaliteli ve ekonomik ürünler bulabileceğin Maltepe Pazarı, Ankara’nın en sevilen semt pazarlarından biri.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Pazartesi günleri 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

9. İncesu Pazarı

pazarda satılan havuç elma limon görünümü

Çankaya’nın hareketli İncesu Caddesi üzerinde kurulan İncesu pazarı, taze ve günlük ürünler almak için gidebileceğin sevilen Ankara semt pazarları arasında. Çeşit çeşit kahvaltılıklardan tekstil ürünleri, çocuklar için oyuncaklar ve aksesuarlar da bulabileceğin İncesu Pazarı, çevresinde geleneksel Ankara yemekleri tadabileceğin küçük restoranlar da hizmet veriyor.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Pazartesi günleri 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

10. Emek Pazarı

kasada minik domatesler

Çankaya’nın Emek mahallesinde Kırım Caddesi ile 28. Sokak arasında kurulan Emek pazarı, Ankara’nın en eski ve bilinen semt pazarlarından biri. Onlarca tezgahın hizmet verdiği pazarda her bütçeye uygun çeşit çeşit sebze ve meyvelerden yöresel lezzetlere kadar birçok seçeneği bir arada bulabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Salı günleri 07.00-21.00 saatleri arasında açık.

 

11. ATAPARK Pazarı 

taze sebzeler tezgahta görünümü

Yenimahalle’de Tutal Caddesi 1331. Sokak üzerinde kurulan ATAPARK pazarı, Ankara’nın bilinen semt pazarlarından biri. Taze sebze ve meyvelerin yanı sıra yöresel ürünler, organik yiyecekler, ev aksesuarları gibi birçok ürünü de pazar tezgahlarında bulman mümkün. Ekonomik fiyatlarla ev alışveriş yapmak için ATAPARK pazarına da uğrayabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Pazartesi günleri 07.00-21.00 saatleri arasında açık.

12. Öveçler Pazar Yeri 

pazar iç görünümü

Huzur pazar yeri olarak da bilinen Öveçler pazarı, Öveçler Huzur mahallesinde 1112. Cadde üzerinde kuruluyor. Açık ve kapalı alanları bulunan pazar, her mevsim koşulunda kesintisiz hizmet verebiliyor. Taze sebze meyve bölümlerinden çeşitli tekstil ürünleri, oyuncaklar ve aksesuarlara kadar yüzlerce çeşit ürünü Öveçler pazarında bulabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Salı günleri 07.00-21.00 saatleri arasında açık.

13. 100. Yıl Pazar Yeri

100. yıl pazar yeri giriş görünümü

Haftanın iki günü kurulan Ankara semt pazarlarından biri olan 100. Yıl pazar yeri, onlarca tezgahıyla her türlü mevsimlik ürünü almak için ideal. 100. Yıl İşçi Bloklarında 1427. Cadde ile 1516. Cadde arasında kurulan pazarda çevre köylerden getirilen sebze ve meyvelerden köy ürünlerine kadar seçenekler bulabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Perşembe ve pazar günleri 08.00-19.00 saatleri arasında açık.

14. Yaşamkent Semt Pazarı

organik kırmızı minik domates

Yenimahalle’de Alacaatlı mahallesinde 3412. Cadde ile 1074. Sokak arasında kurulan Yaşamkent Semt pazarı da Ankara’nın ilgi gören hareketli semt pazarlarından biri. Her bütçeye uygun mevsimlik taze sebzeler ve meyveler bulabileceğin pazarda çeşit çeşit peynirler, tereyağları, kuruyemişler ve zeytinler de satın alabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Çarşamba günleri 08.00-19.00 saatleri arasında açık.

15. Birlik Pazarı

pazarda satılan taze meyveler

Çankaya’nın Birlik mahallesinde 448. Cadde’de TESK Otelin hemen yanında kurulan Birlik Pazarı, mevsimlik taze sebze meyveler ve kaliteli ürünler arayanlar için ideal Ankara semt pazarlarından biri. Çeşit çeşit kahvaltılıklardan tekstil ürünlerine kadar yüzlerce ürünü bir arada bulabileceğin tezgahlarda ekonomik bir pazar alışverişi yapabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Perşembe günleri 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

16. Mürsel Uluç Pazarı

pazar havadan satılan ürünler

Çankaya merkezinde 752. Cadde’de Turkop Sitesi’nin yanında kurulan Mürsel Uluç pazarı, hafta ortasında taze ve mevsimlik ürünlerle evin ihtiyaçlarını almak için ideal Ankara semt pazarlarından biri. Tezgahlarda köylerden getirilen organik ürünlerden köy ekmekleri, pekmezler, yumurtalar ve peynirlere kadar birçok ürünü bulabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Perşembe günleri 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

17. Cevizlidere Çarşamba Pazar Yeri

semt pazarı iç görünümü

C. Atıf Kansu Caddesi ile 1242. Caddesi arasında kurulan semt pazarlarından olan Cevizlidere Çarşamba pazar yeri, geniş bir alana yayılan onlarca tezgahıyla çok hareketli. Her türlü mevsimlik sebze ve meyveyi ekonomik fiyatlarla alabileceğin pazarda tekstil ürünlerinden küçük ev ihtiyaçlarına kadar çeşitli ürünleri de bulman mümkün.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Perşembe günleri 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

İpucu: En iyi otel fiyatlarını tek bir yerde görmek, seçeceğin otel hakkında bilgi almak ve saniyeler içinde rezervasyon yapmak için ENUYGUN'da Ankara otelleri araştırmasına başlayabilirsin.

18. Ayrancı Pazarı

Dikmen Caddesi’nde Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hemen yanında kurulan Ayrancı pazarı, Ankara’nın en bilinen ve eski pazar yerlerinden biri. Çeşit çeşit mevsimlik sebze ve meyveleri uygun fiyatlarla bulabileceğin pazar yerinde tekstil ürünlerinden küçük ev aletlerine kadar seçenekler de sunuluyor.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Cumartesi günleri 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

19. Yıldız Semt Pazarı

Yıldızevler mahallesinde Arıtım Sokak ile Başat Sokak arasında kurulan Yıldız semt pazarı, evin ihtiyaçlarını alabileceğin yüzlerce ürünle dolu. Mevsimlik sebze ve meyvelerin yanı sıra kuruyemişler, tatlılar, kahvaltılıklar ve organik köy ürünlerine kadar birçok seçeneği Yıldız semt pazarında bulabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Cumartesi günleri 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

20. Küçükmesa Semt Pazarı

Yenibatı mahallesinde Haydarcan Kılıçdoğan Caddesi ile 2351-2352 sokaklar arasında kurulan bir diğer pazar yeri de Küçükmesa semt pazarı. Ankara köylerinen ve Türkiye'nin dört bir köşesinden getirilen getirilen sebzeler, meyveler, peynirler, zeytinler ve tereyağlarını bir arada bulabileceğin pazarda yöresel ürünlerden evin küçük ihtiyaçlarına kadar hemen her ürünü alman mümkün.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Pazartesi günleri 08.00-20.00 saatleri arasında açık.

Pazar alışverişinden sonra yanına sevdiğin meyveleri de alarak açık havada güzel bir piknik yapmaya ne dersin? Ankara’nın en güzel piknik yerleri linkine tıklayarak kendine uygun yeri seçebilirsin.


ipekincir
İpek İncir
432 Yazı
Marmara Üniversitesi Reklam bölümünde yüksek lisans yaptı. Eğitimini tamamlamak için bir süre Londra’ya gitti. Otomotiv, sağlık, turizm sektörü gibi birçok farklı alanda içerik üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinin bir parçası olarak seyahat yazıları yazıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN