Ülkemizin başkenti Ankara çevresini saran milli parklar, masmavi göletler ve doğa koruma alanlarında birçok güzel kamp alanına ev sahipliği yapıyor. Kurak ve sıcak yaz günlerinde serin havalarıyla insanları kendilerine çeken kamp alanları, özellikle gençler ve arkadaş grupları tarafından tercih ediliyor.

Ankara’nın en güzel kamp alanları arasında ücretsiz veya her bütçeye uygun seçenekler bulabilir, unutulmaz bir doğa tatili yapabilirsiniz. Serin gölet sularında yüzebileceğiniz ve çam ormanları arasında çadırınızı kurabileceğiniz Ankara’nın en iyi kamp alanları yazımızı hazırlarken Instagram etiketlerinden faydalandık. En çok etiketlenen yerin en üstte olacak şekilde sıralandığı Ankara kamp alanları yazımızı inceleyerek dinlendirici bir kamp tatili planlayabilirsiniz.

Önemli not: Yazımızdaki fiyatlar 2023 Haziran ayına göre düzenlendi. Sezonluk olarak fiyatlar değişiklik gösterebilir.

₺ Hesaplı, ₺₺ Orta, ₺₺₺ Üst düzey

İçindekiler

1- Soğuksu Milli Parkı- Sazak, Kızılcahamam

Soğuksu Milli Parkı

Ankara'nın en popüler doğaya kaçış noktalarından biri olan Soğuksu Milli Parkı, aynı zamanda Ankara’nın en sevilen kamp alanları arasında yer alıyor. Tatilinizde göl çevresini saran yemyeşil çam ormanları altında çadırınızı kurarak modern dünyadan uzakta dinlendirici günler geçirebilirsiniz. Kamp alanı, aynı zamanda doğa sporları yapmak için de Ankara’da gidebileceğiniz en güzel noktalardan biri.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Soğuksu Milli Parkı’nın iyi düzenlenmiş yürüyüş parkurlarında gezilere çıkarak muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz kamp alanında kuş sesleri ve zengin bitki çeşitliliği arasında yılın bütün yorgunluğunu atabilirsiniz. Olta balıkçılığı, dağ bisikleti ve kaya tırmanma gibi etkinlikler de milli parkta çok ilgi görüyor.

Tesis imkanları:

 • Yürüyüş parkurları
 • Piknik masaları
 • Temiz su
 • Otopark

Ulaşım: Kızılcahamam'ın Sazak mevkiinde yer alan ve Ankara'ya yaklaşık 82 kilometre uzaklıkta bulunan Soğuksu Milli Parkı’na gitmek için Ankara Otogarı’ndan hareket eden Kızılcahamam minibüslerini kullanabilirsiniz.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Kamp ateşi yakmanın yasak olduğu bölgede keyifli bir tatil yapmak için yanınıza yeterli miktarda yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı almanızı öneririz.

2- Işık Dağı Karagöl Kamp Alanı- Kızılcahamam

Işık Dağı Karagöl

Ankara’nın görülmeye değer doğal güzelliklerinden biri olan Işık Dağı'nda çam ormanları arasında gizlenen küçük Karagöl, Ankara’da kamp yapmak için gidebileceğiniz en güzel noktalardan biri. Suyu tatlı olan ve yüzülebilen Karagöl’ün kıyısındaki çam ormanları arasında çadırınızı kurarak bir süre modern dünyadan uzaklaşabilirsiniz. Sessiz ve huzurlu atmosferini yıl boyu korumayı başaran Işık Dağı Karagöl Kamp Alanı, özellikle doğa tutkunları ve gençler tarafından tercih ediliyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Oksijen seviyesi yüksek havada yenilenebileceğiniz ve tablo güzelliğindeki Karagöl manzaralarının muhteşem fotoğraflarını çekebileceğiniz kamp alanında doğa yürüyüşlerine çıkarak ise Işık Dağı’nın el değmemiş güzelliğini keşfedebilirsiniz. Sıcak günlerde 2 metre derinlikteki Karagöl’ün serin göl sularında serinleyebilir veya olta balıkçılığı yaparak huzur bulabilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Göle sıfır konumda
 • Elektrik
 • Su
 • Tuvalet

Ulaşım: Ankara merkezine yaklaşık 120 kilometre uzaklıktaki Işık Dağı Karagöl Kamp Alanı’na her saat hareket eden Kızılcahamam minibüsleriyle, araç kiralama hizmeti alarak veya özel aracınızla gitmeniz mümkün.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Hiçbir tesis ve işletmenin bulunmadığı kamp alanına gelirken yanınıza yiyecek, içecek, çakı, el feneri, ilaç ve kaymayan ayakkabılar almalısınız. Temel ihtiyaçlarınızı göle yakın konumlardaki köylerden de alabilirsiniz.
 

 

Araç Kiralama

3- Şahinler Tabiat Parkı- Kızılcahamam

Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı

Hem Ankara hem de Kızılcahamam’ın en çok ziyaret edilen doğa koruma alanlarından biri olan Şahinler Tabiat Parkı, el değmemiş doğasıyla kamp yapmak için de tercih edebileceğiniz özel yerler arasında. Kızılcahamam merkezine sadece 30 kilometre uzaklıkta yer alan Şahinler Tabiat Parkı; sessiz ortamı, zengin bitki çeşitliliği ve vahşi yaşam güzellikleri ile dikkat çekiyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

İyi düzenlenmiş yürüyüş parkurlarında tabiat parkının en güzel yerlerini keşfe çıkarak muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz tatilinizde kaya tırmanma, fotoğraf safarileri ve dağ bisikleti gezileri gibi etkinliklerle de yemyeşil ormanların içinde unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Yürüyüş parkuru
 • Piknik masaları
 • Elektrik
 • Büfe
 • Güvenlik
 • Temiz su
 • Tuvalet

Ulaşım: Şehir merkezine yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta yer alan Şahinler Tabiat Parkı’na her saat hareket eden Kızılcahamam minibüsleri ve daha sonra taksilerle ulaşım sağlamanız mümkün.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Elektrik, su ve büfe gibi imkanlar bulabileceğiniz kamp alanına gelirken yanınızda mutlaka elektrik uzatma kablosu, nakit para, böcek ilacı, powerbank gibi ihtiyacınız olabilecek şeyleri almalısınız.
 

4- Çamkoru Tabiat Parkı- Çamdere

Çamkoru Tabiat Parkı

Çevresi tabiat güzellikleriyle sarılı olan Ankara'da kamp yapmak için tercih edebileceğin başka bir doğa cenneti de Çamkoru Tabiat Parkı. Özel izinle kamp yapabileceğiniz tabiat parkının el değmemiş doğası özenle korunuyor. Çam ormanları içinde gizlenen Çamkor Göleti çevresinde çadırınızı kurabilir; büyücü göl ve orman manzaraları eşliğinde unutulmaz bir doğa tatili yapabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Sıcak yaz günlerinde serin sularında keyifle yüzebileceğiniz Çamkor Göleti kenarında mangal yaparak da yılın bütün yorgunluğunu atabilirsiniz. Doğa yürüyüşleri, dağ bisikleti gezileri ve fotoğraf safarileri yapmak için ideal olan Çamkoru Tabiat Parkı, her doğa tutkununun uğraması gereken gizli cennetlerimizden biri.

Tesis imkanları:

 • Yürüyüş parkuru
 • Piknik masaları
 • Temiz içme suyu
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Ankara merkezine yaklaşık olarak 1,5 saat uzaklıktaki Çamkoru Tabiat Parkı’na Çamdere minibüsleri ve Alarkoç servisleri veya özel aracınızla direkt olarak rahatça gidebilirsiniz.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Ateş yakmanın yasak olduğu doğa koruma alanına giderken yanınıza yeterli miktarda nakit para, yiyecek ve su aldığınızdan emin olun.
 

5- Sorgun Göleti Kamp Alanı- Güdül

Sorgun Göleti Kamp Alanı

Ankara'nın keşfedilmeye değer tabiat harikalarından Sorgun Göleti, her mevsim sunduğu kartpostal güzelliğindeki manzaralarla Ankara’nın en güzel kamp alanları arasında yer alıyor. Masmavi Sorgun Göleti’ne sıfır konumda çadırınızı kurabilir; önünüzde tertemiz göl suları, arkanızda ise çam ormanları eşliğinde doğayla iç içe unutulmaz günler geçirebilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Tabiat parkı olarak koruma altına alınan Sorgun Göleti, balık bakımından çok zengin, bu nedenle tatilinizde olta balıkçılığı yaparak yılın bütün yorgunluğunu atabilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde serin göl sularından yüzebilir veya tertemiz havada doğa yürüyüşlerine çıkarak seyir alanlarından Sorgun Göleti’nin yemyeşil çam ormanlarıyla birleştiği muhteşem manzaralara şahit olabilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Göle sıfır
 • Piknik masası
 • Temiz su

Ulaşım: Ankara merkezine yaklaşık 105 kilometre uzaklıktaki Sorgun Göleti’ne gitmek için her saat bulabileceğiniz Sorgun ve Güdül minibüsleri, özel aracınız veya araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Sadece küçük bir büfenin bulunduğu kamp alanına gelirken yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı yanınıza almalısınız. Kamp ateşi yakmanın yasak olduğu tabiat parkında telefonların da her zaman çekmeyeceğini unutmayın.
 

6- Çitköy Alakamp- Çubuk

Çitköy Alakamp

Ankara'da hem doğal güzellikler hem de modern imkanlar eşliğinde dinlendirici bir doğa tatili yapmak için en sevilen yerlerinden biri de Çitköy Alakamp. Buz gibi sularla akan Hacılar Deresi kenarında çadır kurabileceğiniz kamp alanı, organik ürünlerle hazırlanan köy kahvaltılarından taze alabalıklara kadar pek çok seçeneği konuklarına sunuyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Dere kenarlarında orta balıkçılığı yapabileceğiniz ve sıcak günlerde soğuk sularda yüzebileceğiniz tatilinizde Hacılar Şelalesi ve Ağlayan Kaya gibi tabiat harikalarını da keşfe çıkabilirsiniz. Kamp alanında gece sineması, canlı müzikler ve kamp ateşi eşliğinde keyifli akşamlar da geçirebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Köy kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Alabalık tesisi
 • Elektrik
 • Temiz su

Ulaşım: Ankara'ya yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta Hacılar Deresi kenarında yer alan kamp alanına Ankara Otogarı’nda her saat hareket eden Çubuk minibüsleriyle kolayca ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar: ₺₺₺

Konum Linki

Yazar Notu: Geniş imkanlara sahip kamp alanına gelirken elektrik uzatma kablosu, nakit para, el feneri ve kaymayan ayakkabılar gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri alabilirsiniz. Derede yüzecek acemi yüzücüler ve çocuklu ailelerin de dikkatli olmasını öneririz.
 

7- Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı, Kazan

Kurtboğazı Barajı Kampı

Hemen her ilçesinde yemyeşil doğal güzellikler ve kamp alanların da bulunduğu Ankara'da büyüleyici doğal manzaraları eşliğinde keyifli bir kamp tatil yapabileceğiniz başka bir sevilen rota da Kurtboğazı Barajı. Çadır alanlarının yanı sıra donanımlı karavan parklarının da bulunduğu Kurtboğazı Barajı, gençlerin yanı sıra ailelerin de tercih ettiği kamp alanları arasında yer alıyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Sabahların sessiz ve huzurlu atmosferde kuş sesleri ile güne başlayabileceğiniz Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı’nda yemyeşil doğanın içinde yürüyüşler yapabilir veya baraj gölünde olta balıkçılığı yaparak dinlendirici zamanlar geçirebilirsiniz. Seyir alanlarından muhteşem tabiat fotoğrafları çekebileceğiniz kamp alanı, sessiz ortamıyla meditasyon ve yoga yapmak için de uygun.

Tesis imkanları:

 • Gölete sıfır
 • Piknik masaları
 • Yürüyüş parkurlar
 • Seyir alanları

Ulaşım: Ankara merkezine yaklaşık olarak 57 kilometre uzaklıkta bulunan Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı’na Kazan ilçesi minibüslerinin yanı sıra özel aracınızla ve taksilerle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Temel ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz küçük tesislerin bulunduğu kamp alanına gelirken yanınıza günlük kullandığınız ilaçlar, nakit para ve kaymayan ayakkabılar alabilirsiniz. Baraj gölünde yüzecek acemi yüzücüler ve çocuklu ailelerin de çok dikkatli olması gerekiyor.
 

8- Beynam Ormanları- Bala

Beynam Ormanları

Ankara'nın akciğerlerinden ve oksijen depolarından biri olan yemyeşil Beynam Ormanları, kamp yapmak ve doğanın içinde huzur bulmak için de tercih edilen en güzel yerler arasında. İçerisinde Beynam Atatürk Orman Tesisi’nin de bulunduğu kamp alanında tuvalet ve temiz su gibi imkanlar kampçılara sağlıyor. Piknikçilerin de hafta sonları uğradığı Beynam Ormanları’nın çam ağaçları altında çadırınızı kurabilir ve oksijen seviyesi yüksek havada yenilenebilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Fotoğraf safarileri, kaya tırmanma, doğa yürüyüşleri ve dağ bisikleti gezileri gibi pek çok etkinliğin düzenlendiği bölgede akşamları yıldızlarla birleşen yemyeşil çam orman manzaraları eşliğinde keyifli saatler geçirebilirsiniz. Bitki çeşitliliğiyle ünlü bölgede kuş sesleri arasında doğa yürüyüşleri yapmayı da unutmayın.

Tesis imkanları:

 • Temiz su
 • Tuvalet
 • Piknik masaları
 • Yürüyüş parkurları
 • Piknik masaları

Ulaşım: Ankara'nın Balâ ilçesinde, şehir merkezine yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta bulunan Beynam Ormanları Kamp Alanı’na hem her saat bulabileceğiniz Balâ veya Beynam minibüsleri hem de araç kiralama hizmet alarak gitmeniz mümkün.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Kamp alanına gelirken yanınızda yeterli miktarda yiyecek, su, nakit para gibi tatil boyunca ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri almalısınız. Kamp ateşi yakacaksınız çam ormanlarıyla çevrili bölgede ateşi mutlaka söndürdüğünüzden emin olun.
 

9- Kıbrıs Köyü Kanyonu- Mamak

8 kilometre uzunluğuyla her köşesinde etkileyici manzaralar sunan Kıbrıs Köyü Kanyonu, Ankara’da kamp yapmak için gidebileceğiniz en güzel lokasyonlardan biri. Sarp kayalar arasından akan buz gibi derelerin çevresinde çadırınızı kurabileceğiniz bölgede turist kalabalıklarından uzakta dinlendirici zamanlar geçirebilirsiniz. Doğa sporu tutkunlarının da mutlaka keşfetmesi gereken yerlerden olan Kıbrıs Köyü Kanyonu, fotoğrafçıların da görmesi gereken Ankara güzellikleri arasında.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Sıcak yaz günlerinde bile buz kalan kanyon sularına kendinizi bırakarak serinleyebileceğiniz tatilinizde 100 metre yüksekliği bulan kanyon duvarlarından da kartpostal güzelliğinde doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. Zengin bitki çeşitleri ve vahşi yaşam zenginliğiyle görülmeye değer güzellikteki Kıbrıs Köyü Kanyonu’nda kaya tırmanma, dağcılık, kano ve dağ bisikleti gibi etkinlikler de düzenleniyor.

Tesis imkanları:

 • Dere kenarı
 • Yürüyüş parkurları
 • Seyir alanları

Ulaşım: Şehir merkezine 25 kilometreyle en yakın kamp alanlarından biri olan Kıbrıs Köyü Kanyonu’na her saat bulabileceğiniz Mamak minibüsleri ve daha sonrasında doğa yürüyüşüyle ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Temel ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz hiçbir tesis ve işletmenin bulunmadığı Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı’na gelirken yanınızda mutlaka yiyecek, içecek, çakı, el feneri, kaymayan ayakkabılar ve nakit para bulundurmalısınız.
 

10- Aluçdağı Milli Parkı Kamp Alanı- Çamlıdere

Aluçdağı Milli Parkı

Ankara'nın benzersiz doğal güzellikleriyle sizi büyüleyecek başka bir görülmeye değer yeri olan Aluçdağı Milli Parkı, 20’ye yakın yürüyüş parkuruyla doğa yürüyüşçülerinin de sıkça ziyaret ettiği yerlerden biri. Hem huzurlu atmosferde dinlenmek hem de doğa sporları yapmak için tercih edebileceğiniz kamp alanı, vahşi yaşam ve el değmemiş tabiat güzellikleriyle de sizi büyüleyecek.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Aluçdağı Milli Parkı’nın gizli köşelerine uzanan yürüyüş parkurlarında gezilere çıkabileceğiniz kamp alanında zipline, bisiklet gezileri ve ATV turları gibi etkinliklere katılarak da eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Temiz su, tuvalet ve büfe gibi olanaklar bulabileceğiniz kamp alanında bölgeye hakim seyir teraslarından da panoramik orman manzaraları izlemeyi unutmayın.

Tesis imkanları:

 • Büfe
 • Piknik masası
 • Yürüyüş parkuru
 • Temiz içme suyu
 •  Ücretsiz otopark

Ulaşım: Ankara merkezine yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta Çamlıdere ilçesi sınırlarında yer alan kamp alanına Ankara Otogarı’ndan her saat hareket eden Çamlıdere minibüsleri veya özel aracınızla gitmeniz mümkün.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Temek ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz küçük işletmelerin bulunduğu kamp alanına gelirken yanınıza mutlaka nakit para, el feneri, çakı ve ilaç gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri almalısınız.
 

11- Ay Kayası Kamp Alanı- Çubuk

Ankara’nın Çubuk ilçesinde yer alan ve oksijen seviyesi yüksek tertemiz havasıyla ünlü Ay Kayası’nın büyüleyici doğal güzellikleri arasında da çadırınızı kurmanız mümkün. Günübirlik tatilcilerin de yaz aylarında ziyaret ettiği kamp alanının huzurlu atmosferinde büyük şehirlerin karmaşasından uzakta dinlendirici bir doğa tatili yapabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Doğa yürüyüşleri ve fotoğraf safarileri için ideal olan Ay Kayası’nda vahşi yaşam zenginlikleri ve el değmemiş tabiat güzellikleri arasında keyifli gezilere çıkabilirsiniz. Akşamları ise hiçbir yapay ışığın olmadığı gökyüzünde yıldızları izleyerek uykuya dalabilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Yürüyüş parkurları
 • Piknik masaları
 • Temiz su
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Ankara merkezine yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta yer alan Ay Kayası Kamp Alanı’na Çubuk ve Uluağaç minibüsleri, özel aracınız veya araç kiralama hizmeti alarak kolayca gitmeniz mümkün.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Hiçbir işletme ve tesisin hizmet vermediği kamp alanına gelirken yanınıza mutlaka yiyecek, içecek, çakı, el feneri, powerbank, böcek ilacı, kaymayan ayakkabılar ve nakit para gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri almalısınız. Ormanlarla çevrili bölgede kamp ateşi yakarken çok dikkatli olmalı ve mutlaka ateşi söndürdüğünüzden emin olmalısınız.
 

12- Kirazdibi Göleti Kamp Alanı- Ayaş

Ankara'nın en sevilen ücretsiz kamp alanları arasında olan Kirazdibi Göleti Kamp Alanı, hem sıcak yaz aylarında serin sularda yüzmek hem de yemyeşil doğal güzellikler içinde yılın yorgunluğunu atmak için en özel adreslerden biri. Çadır alanlarının yanı sıra donanımlı karavan parklarının da bulunduğu bölgede gölet çevresinde çadırınızı kurarak çarpıcı manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Geceleri hiçbir yapay ışığın olmadığı bölgede büyüleyici gölet ve gökyüzü manzaralarına şahit olacaksınız. Akşamları kamp ateşinizi yakabilir, gündüzleri ise buz gibi sularda yüzerek veya olta balıkçılığı yaparak keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Gölet kenarında
 • Piknik alanı
 • Yürüyüş parkuru
 • Temiz su
 • Elektrik
 • Otopark

Ulaşım: Ankara merkezine yaklaşık olarak 60 kilometre uzaklıktaki Kirazdibi Göleti’ne her saat hareket eden Ayaş minibüsleri veya özel aracınızla kolayca ulaşabilirsiniz.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: İhtiyaçlarınız alabileceğiniz küçük işletme ve tesislerin bulunduğu kamp alanına gelirken yanınıza nakit para, günlük kullandığınız ilaçlar, kaymayan ayakkabılar ve el feneri alabilirsiniz. Çocuklu aileler ve acemi yüzücülerin gölette yüzerken dikkatli olmasını öneririz.
 

13- Kurumcu Göleti- Kızılcahamam

Kurumcu Göleti

Çevresi yemyeşil tabiat güzellikleriyle çevrili Kurumcu Göleti, Ankara’nın başka bir sevilen doğaya kaçış noktalarından biri. Çadır alanlarının yanı sıra karavan parkı ve piknik alanları da bulunan göletin çevresinde yeşil ve mavinin birleştiği büyüleyici manzaralar eşliğinde keyifli bir doğa tatili yapacaksınız.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Sıcak günlerde tertemiz gölet sularında yüzebilir, olta balıkçılığı yaparak huzurlu atmosferin tadını çıkarabilirsiniz. Trekking ve doğa bisikleti gezileri için de ideal bir rota olan Kurumcu Göleti’nin sessiz atmosferinde çam ormanları arasında hamaklarınızı kurarak kuş sesleri eşliğinde ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Gölet kenarında
 • Yürüyüş parkuru
 • Piknik masaları
 • Temiz su

Ulaşım: Ankara merkezine yaklaşık 83 kilometre uzaklıkta yer alan Kurumcu Göleti’ne Ankara Otogarı’ndan her saat hareket eden Kızılcahamam minibüsleri ve özel aracınızla gitmeniz mümkün.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: İşletme ve tesislerin hizmet vermediği kamp alanına gelirken yanınıza mutlaka nakit para, yiyecek, içecek ve el feneri gibi ihtiyacınız olabilecek şeyleri almalısınız. Cep telefonlarının bölgede çekmeyeceğini de unutmayın.
 

14- Alicin Kültürel Jeositi- Kızılcahamam

Alicin Kültürel Jeositi

Ankara'nın görülmeye değer tabiat harikalarından biri olan Alicin Kültürel Jeositi, hem sessiz ve huzurlu ortamı hem de benzersiz manzaralarıyla kamp yapmak için de çok tercih ediliyor. Buz gibi berrak suların aktığı dere kenarlarında çadırınızı kurabileceğiniz kamp alanında Ankara'nın kalabalığı ve gürültüsünden uzakta dinlendirici zamanlar geçireceksiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Balık bolluğuna sahip derelerde olta balıkçılığı yapabileceğiniz, doğa yürüyüşlerini çıkararak Alicin Kültürel Jeositi’ni keşfederek muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz kamp alanının huzurlu atmosferinde yoga ve meditasyon yaparak da ruhumuzu dinlendirebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Yürüyüş parkuru
 • Dere kenarı
 • Piknik masaları
 • Temiz su

Ulaşım: Ankara merkezine yaklaşık 90 kilometre uzaklıkta yer alan Alicin Kültürel Jeositi’ne Ankara Otogarı’ndan her saat hareket eden Kızılcahamam minibüsleri ve daha sonrasında taksilerle kolayca gidebilirsiniz.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Turistik işletme ve tesislerin hizmet vermediği, modern imkanlardan uzak bir konumda bulunan kamp alanına gelirken yanınıza nakit para, yiyecek, içecek, çakı, el feneri, böcek ilacı ve kaymayan ayakkabılar gibi ihtiyacınız olabilecek şeyleri almalısınız.

15- Süvari Eko Kamp- Güdül

Süvari Eko Kamp

Yemyeşil doğal güzellikler içerisinde akan Süvari Çayı’nın çevresinde çadır kurma fırsatı bulabileceğiz Süvari Eko Kamp, hem huzurlu atmosferi hem de geniş imkanlarıyla gençlerin yanı sıra çocuklu ailelerin de keyifli bir doğa tatil yapabileceği tesislerden biri. Organik köy kahvaltılarıyla güne başlayabileceğiniz kamp alanında akşamları da taze dere balıklarının tadına bakabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Yaz aylarında bile soğuk kalan sürahi Çayı’nın sularında serinleyebileceğiniz tatilinizde balık bolluğuna sahip sularda olta balıkçılığı yaparak da yılın yorgunluğunu atabilirsiniz. Çadır alanlarının yanı sıra ahşap bungalovlar ve karavan parklarından faydalanabileceğiniz tesis, size her köşesinde harika fotoğraflar çekme fırsatı sunuyor.

Tesis imkanları:

 • Köy kahvaltısı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Restoran
 • Market
 • Elektrik
 • Piknik alanı
 • Mangal alanı
 • Temiz su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Ankara merkezine yaklaşık 1,5 saat uzağındaki Güdül ilçesi sınırlarında yer alan Süvari Eko Kamp’a Ankara Otogarı’nda bulabileceğiniz Güdül minibüsleri veya özel aracınızda kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Güncel fiyatlar: ₺₺₺

Konum Linki

Yazar Notu:  Kamp alanında ihtiyacınız olabilecek elektrik uzatma kablosu, günlük kullandığınız ilaçlar ve nakit para bulundurmanızı öneririz. Dere sularında yüzecek çocuklar ve acemi yüzücülerin de dikkatli olması gerekiyor.

Ankara’nın en güzel kampları arasında karar veremediyseniz, ülkemizin en güzel kamp alanlarına ev sahipliği yapan diğer şehirleri incelemek için Türkiye’nin en iyi kampları sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.


bengisugunaydin
Bengisu Günaydın
142 Yazı
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Eğitim için İngiltere'ye giderek yeni keşiflere yelken açtı. Edebiyat ve seyahati birleştirdiği kariyeri boyunca pek çok roman çevirisi yaptı ve seyahat yazıları üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinde seyahat yazıları yazarak deneyimlerini paylaşıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar