Amsterdam’dan neler hediye alınabilir

nihanbayram

Hollanda'nın başkenti Amsterdam, hediyelik eşya olarak çok sayıda ürünü bulabileceğiniz bir yer.

Biblo takunyalar

Biblo takunyalar

Hollanda’nın kültürel simgesi olan ucu kıvrık takunya modellemelerine şehrin her yerinde rastlayabilirsiniz. Hem gezinizin hatırası hem de hediye olarak tahtadan ya da porselenden yapılmış bu biblo şeklindeki takunyalardan mutlaka almalısınız. Her çeşit desen ve renk seçeneği ile karşılaşacaksınız.

Lale soğanları ve çiçek tohumları

Lale soğanları ve çiçek tohumları

Hollanda’nın meşhur lalelerinden almadan dönmek olmaz. Uluslararası taşımaya uygun lale soğanları ve çiçek tohumlarını önceden paketlenmiş olarak satın alabilirsiniz. 800’den fazla lale ve 500’den fazla nergis seçeneğinin yanı sıra birçok farklı türü bulunan diğer çiçekler arasında seçim yapmanız oldukça zor olabilir. Bu sebeple kombine edilmiş paketleri tercih edebilirsiniz.

Hollanda peyniri

Hollanda peyniri

Amsterdam’da Gouda ve Eda gibi en popüler peynirlerin yanı sıra keçi ve çiftlik peynirlerini de tatmalısınız. Peynir çeşitleri de yöresel hediyeler arasında yer alıyor.

Elmas takılar

Elmas takılar

Pahalı bir hediye seçeneği olsa da Amsterdam’ın dünyanın en büyük elmas kesim merkezlerinden biri olduğunu ve elmas takı satın almak için en ideal yerlerden birisi olduğunu hatırlatalım.

Delftware

Delftware

Hollanda’nın kültürel sembollerinden biri olan işlemeli porselen ürünler de alınabilecek güzel ve gösterişli hediyelerdendir. Kırmızı-beyaz ve mavi-beyaz renkli işlenmiş porselen tabaklar, biblolara şehrin birçok yerinde rastlayabilirsiniz. Mavi-beyaz renkte olanları daha yaygındır.

nihanbayram
Nihan Bayram
521 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Uzman Yazarlar