Sonbahar aylarının gelmesi hatta kışın yaklaşması ile birlikte deniz turizmi yerini başka alternatiflere bırakıyor. Özellikle şifalı etkilerinden dolayı termal suların olduğu şehirlere yapılan geziler bu alternatif tatiller arasında ön plana çıkıyor.  Termal turizminde ün yapmış Afyon’da, hem termal otel sayısı hem de bölgeye gelen yerli ve yabancı turist sayısı her geçen gün artıyor. Ayrıca Afyon spa masajı sevenler için de son yıllarda gözde bir şehir oldu . Sizler için şifalı termal suları ile ünlü Afyon’da yapabileceklerinizi listeledik.

İçindekiler

Şifalı Sular

Afyon’a gelen yerli ve yabancı turistlerin bu şehri tercihlerinde en önemli neden şifalı termal suları. Yer altından gelen bu doğal sıcak suların iyi geldiği hastalıklar arasında ise birinci sırayı romatizmal hastalıklar alıyor. Romatizma ve eklem rahatsızlıkları yaşayan hastalar burada tedavi süreçlerinin bir aşamasını geçirerek şifa arıyorlar. Karaciğer hastalıkları, mide ve bağırsak hastalıkları, diyabet hastalıkları ve çeşitli böbrek hastalıklarının tedavilerinde de destek amaçlı olarak termal sulardan faydalanılıyor. Bölgede birçok termal otel bulunuyor, otellerle ilgili bilgi almak ve rezervasyon yapmak için Afyon termal oteller sayfamıza bakabilirsiniz.

Afyon Kaplıca

Spa

Afyon’da bulunan termal oteller de yeni açılan oteller de spa seçeneğini müşterilerine sunmak için bu alana özel ilgi gösteriyorlar. Afyon’a termal otellerde çeşitli rahatsızlıklarına çare bulmak için gelenlerin kadar buraya büyük şehirlerin gürültüsünden uzaklaşmak için gelenlerin sayısı da çok. Spa için açılan bu özel bölümlerde dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen spa ustaları da görebilirsiniz. Lüks bir hizmet sunmak adına masaj losyonları ve konforlu dizayn edilmiş buhar odaları, saunalar, jakuziler de ihmal edilmemiş.

Uçak Bileti

Toplantı turizmi

Afyon kurumsal firmaların en çok tercih ettiği yerler arasına girmeye başladı. Zaten burada yeni açılan oteller de Spa & Convention yani spa ve toplantı oteli ismini almaya başladılar. Bu otellere örnek göstermek gerekirse Anemon Afyon Spa Hotel & Convention Center ve Güral Afyon Wellness & Convention hem şehir merkezine yakın olmaları hem de sundukları konfor açısından öne çıkıyor.

Afyon’da ne yapılır?

Hitit İmparatorluğu zamanından kalma Afyon Kalesi, 1272-1277 yıllarında yaptırılmış olan Afyon Ulu Camii, Afyon Arkeoloji Müzesi ve İscehisar’da bulunan peri bacaları Afyon ziyaretinizde görmeniz gereken yerlerin başında geliyor.


cemdisbudak
Cem Dişbudak
70 Yazı
İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Çok sayıda internet sitesi ve dergide konular editörü olarak çalıştı. İçerik ve sosyal medya trendleriyle ilgili birçok konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar