Adıyaman’ın en güzel piknik yerleri

ipekincir

Adıyaman doğal güzellikleri, yeşil vadileri ve huzurlu mesire yerleri ile doğa severler ve şehir sakinleri için dinlendirici birçok nokta sunuyor. Kentin bu göz alıcı doğasını keşfetmek, stressiz bir hafta sonu kaçamağı veya ailenizle keyifli bir gün geçirmek için mükemmel bir fırsat yakalamak için Adıyaman’da gidebileceğiniz pek çok mesire alanı bulunuyor. Adıyaman’da hafta sonunuzu değerlendirebileceğiniz piknik alanlarını sizler için sıraladık. Yaptığımız listeyi ise, Instagram’daki etiketlemelere göre düzenledik.

Önemli not: Yazımızdaki fiyatlar 2023 Ekim ayına göre düzenlenmiştir. Sezonluk olarak fiyatlar değişiklik gösterebilir.

1. Karadağ mesire alanı

karadag-mesire-alani

Adıyaman’ın merkezinde gidebileceğiniz ve hafta sonunun ailenizle birlikte geçirebileceğiniz mesire alanlarının başında gelen Karadağ mesire alanı, çam ağaçlarının içerisinde piknik yapma fırsatı sunuyor. İçeride yer alan oturma alanlarını kullanarak kendinize harika menüler hazırlayabilirsiniz. Siz yemek hazırlarken çocuklarınız da alanda bulunan oyun parkına gidebilir ve eğlenceli anlar yaşayarak, sosyalleşme imkanı bulabilir. Karadağ mesire alanında alışveriş yapabilmeniz için market hizmeti de bulunuyor.

Burayı neden tercih etmeliyim?

Kent merkezinden uzaklaşma imkanınız yoksa ve orman havası alarak piknik yapmak istiyorsanız Karadağ mesire alanı bu anlamda ihtiyacınıza cevap verebilir. Yalnızca yazın değil, sonbahar aylarında da güzel havalarda buraya gelerek harika vakit geçirebilirsiniz. Piknik sonrasında patika yollarda yürüyüş de yapabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Piknik masaları

 • Oyun alanı

 • Market

 • Ücretsiz otopark

Güncel fiyatlar

 • Giriş ücretsiz

 • Ulaşım

Karadağ mesire alanına herhangi bir toplu taşıma aracı hizmet vermiyor. Bu nedenle yalnızca özel aracınızla gelebilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Karadağ mesire alanı içerisinde bulunan markette harcama yapabilmek için yanınızda nakit bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

2. Marina mesire alanı

marina-mesire-alani

Adıyaman merkezin hemen dışında yaklaşık 2 kilometrelik yolculukla ulaşılabilen Marina mesire alanı, son dönemlerde yapılan düzenleme çalışmaları ile kent sakinlerinin uğrak noktalarından birisi olmayı başardı. İçerisinde kamelya ve barbekü alanı gibi hizmetlerin bulunması burayı gözde mesire alanlarından birisi haline getiriyor. Çocuklar için oyun alanının da bulunduğu piknik alanında, unutulmaz bir gün geçirme şansınız bulunuyor. Ek olarak içeride fırın ve büfe hizmeti de veriliyor.

Burayı neden tercih etmeliyim?

Marina mesire alanı, kent merkezine yakın konumda bulunması ve çevre düzenlemesi ile size doğada bir gün geçiriyormuş hissi yaşatması nedeniyle tercih edilebilir. Etrafta bulunan akarsular sayesinde serinliği hissedebilir ve üzerinizde biriken stresi atabilirsiniz. Yürüyüş yolları da bulunan mesire yerinde piknik sonrasında tercih etmeniz halinde parkuru dolaşabilirsiniz.

Tesis İmkanları

 • Kamelya

 • Barbekü alanı

 • Büfe

 • Fırın

 • Oyun alanı

 • Yürüyüş yolu

Güncel fiyatlar

 • Giriş ücretsiz

Ulaşım

Marina mesire alanına herhangi bir ulaşım aracı hizmet vermediği için aracınızla gelebilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Mesire alanı gün batımı sonrasında serin olabiliyor. Bu nedenle yanınızda ince de olsa uzun kollu kıyafet bulundurun.

3. Gazihan Dede mesire alanı

gazihan-dede-mesire-alani

Adıyaman’ın güneyinde yer alan merkez köyü Yazlık’ta konumlanan Gazihan Dede mesire alanı, Atatürk Barajı’nın kıyısında adeta cennetten bir köşeyi andırıyor. Alanda yalnızca piknik masası hizmetinin yer aldığını söyleyebiliriz. Bunun dışında herhangi bir hizmet bulunmuyor. Mangal yakmak ise serbest, fakat kendinize ait ocağı getirmeniz gerekiyor. Ek olarak burada kamp yapmaya da izin veriliyor.

Burayı neden tercih etmeliyim?

Gazihan Dede mesire alanı, suyun güzelliğini arayan ve doğanın kalbine gelmek isteyenlerin adresi olabilecek bir yer. Her ne kadar kent merkezine yakın olsa da burada gürültü kirliliği olmadan rahatça pikniğinizi yapabilirsiniz. İçeride bulunan yürüyüş parkuru, piknik sonrası aktivite için oldukça uygun.

Tesis İmkanları

 • Piknik masası

 • Temiz su

Güncel fiyatlar

 • Araç başı – 10 TL

Ulaşım

Mesire alanına toplu taşıma aracı hizmet vermiyor. Bu nedenle yalnızca kendi aracınızla gidebilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Gazihan Dede mesire alanında market hizmeti bulunmadığı için ihtiyaçlarınızı önceden temin etmenizi tavsiye ediyoruz.

4. Sugözü mesire alanı

sugozu-mesire-alani

Adıyaman’ın Besni ilçesinde yer alan ve bölgede yaşayanların piknik için sıklıkla gittiği bir yer olan Sugözü mesire alanı, su kaynağının hemen yanı başında bulunuyor. Alanda yer alan geniş kamelyalar kişilerin rahat bir şekilde piknik yapmasına imkan tanıyor. Özellikle akarsuyun yanı başında bulunması dolayısıyla burası Adıyaman’ın sıcak günlerinde bunaltıcı havadan kaçmak için birebir mekanların başında geliyor.

Burayı neden tercih etmeliyim?

Sugözü mesire alanı, ailenizle ya da arkadaşlarınızla vakit geçirmek için ideal noktalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Akarsuyun yanında olması ve zaman zaman yükselen suya girebilme imkanınız olması nedeniyle yalnızca Besnililer değil Adıyamanlılar tarafından da sıklıkla tercih ediliyor.

Tesis imkanları

 • Kamelya

 • Otopark

 • Akarsu kenarı

Güncel fiyatlar

 • Araçla giriş – 40 TL

Ulaşım

Sugözü mesire alanına herhangi bir ulaşım aracı hizmet vermediği için yalnızca kendi imkanlarınızla gidebilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Sugözü mesire alanının ortasından geçen akarsu son derece soğuk. Bu nedenle girerken dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Otobüs Bileti


ipekincir
İpek İncir
477 Yazı
Marmara Üniversitesi Reklam bölümünde yüksek lisans yaptı. Eğitimini tamamlamak için bir süre Londra’ya gitti. Otomotiv, sağlık, turizm sektörü gibi birçok farklı alanda içerik üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinin bir parçası olarak seyahat yazıları yazıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN