Ekim, yeni yerler keşfetmek ya da uzun zamandır hasret kaldığın lezzetleri yerinde tatmak için şahane bir ay. Hatta deniz tatili yapmayı bile planlayabilirsin. Hazır uçak bileti ve otel fiyatları ucuzlamışken, ekim fırsatlarını kaçırma...

İçindekiler

Antalya

Antalya, ekim ayında hala denize girip lüks otel hizmetlerinden uygun fiyatlarla yararlanmak isteyenler için şahane seçenekler sunuyor. Hem uçak bileti fiyatları uygun hem de otel fiyatları yaz aylarına göre oldukça ucuzladı. Üstelik hala deniz ve güneş keyfi yapabilirsin. Antalya uçak biletlerine göz atmak için tıklayabilirsin.

antalya

Uçak Bileti

Adana

Lezzet turizminin önemli kentlerinden Adana’ya gitmek için de en şahane dönem. Adana’nın yaz sıcağı bunaltır. Ekim ayı ise ılık keyifli bir hava sıcaklığı sunar. Kebabın en lezzetlisi Adana’da yenir. Kebabın yanında gelen aperatifler de bir başka oluyor. Eski Adana Evleri'ni, Seyhan nehir kenarını, Saat Kulesi'ni ve modern Adana caddelerini gezmeden dönme. Bu yıl Adana Lezzet Festivali 4-6 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. En uygun Adana uçak biletleri burada

adana

Gaziantep

Lezzet tutkunlarının son yıllarda günübirlik bile gidip yemek yiyip döndüğü bir şehir haline geldi Gaziantep. Kebap, lahmacun, tatlılar, bir sürü yöresel yemek, ne ararsan var. 136 TL’den başlayan Gaziantep uçak biletlerine göz atabilirsin. Nerede konaklayacağını düşünüyorsan Gaziantep şehir otelleri burada.

Gaziantep

Kayseri

Ekim ayında Kapadokya seyahati yapmak istiyorsan Kayseri uçak biletlerine de göz atabilirsin. Kayseri uçak bileti fiyatları biraz daha uygun. Hem de Kayseri’yi gezip mantı, pastırma, sucuk gibi enfes lezzetlerden tadabilirsin. Kayseri, Kapadokya arası yaklaşık 70 km, arabayla yaklaşık 1 saat sürüyor. 144 TL’den başlayan fiyatlarla Kayseri uçak biletine göz at...

kayseri

Kıbrıs

Ekim ayında deniz tatili yapmak istiyorsan, geç kalmadın. Kıbrıs, bu ayda güzel bir tatil fırsatı sunuyor. Her yıl yeni ve oldukça konforlu oteller açılıyor. Bütçene göre otel seçeneği çok. Girne’de Bellapais Manastırı, Girne Kalesi, limanı ve tarihi yerlerini görmeden dönme. 198 TL’den başlayan fiyatlarla Kıbrıs uçak biletlerine göz atabilirsin.

Kıbrıs

Atina

Komşuda eğlence ve kültürel gezilerle süsleyebileceğin kısa bir tatile ne dersin? Atina hem yakın hem de uçak bileti fiyatları uygun. Bütçene göre otel, pansiyon bulabilir hatta şehir merkezinde ev bile kiralayabilirsin. Akropolis, Antik Agora, Monastiraki Meydanı, Kolonaki, Plaka gibi yerler gezilebilir. 

atina


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1458 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar