Zaqatala Uçak Bileti Ara

Zaqatala Hakkında

Azerbaycan'da bulunan Zakatala şehri 18 binlik nüfusuyla son dönemin en çok gelişim gösteren şehirleri içerisinde yer almaktadır. Hayvancılığın ve tarım sektörünün oldukça önemli olduğu kent merkezinde sınırlı sayıda sanayi bulunmaktadır.

Ilıman bir iklim kuşağında bulunan Zaqalata şehrinde kışlar uzun ve kar yağışlı geçerken, yazlar ise serin geçmektedir. Dağlık alana ve ovalara göre çeşitlilik gösteren hava şartları orta kesimlerde dengeli bir hal almaktadır. Qala Duzu şehrin en önemli mimari yapısı olarak birçok ziyaretçiyi kendisine çekmektedir. Farklı doğa yapıları ve tarihi dokusuyla dikkat çeken kent merkezinde her sene düzenli olarak çeşitli aktiviteler meydana gelmektedir.

Daha çok hamur işlerinin tezgâhlarda yer aldığı Zakatala kentinde pilav ve salatalar sıkça tercih edilmektedir. Azeri mutfağının etkilerinin yoğun olarak hissedildiği bölgede Türk mutfağından da esintiler mevcuttur. Zaqatala Folklor Festivali şehrin önemli etkinlikleri arasındadır. Çeşitli ülkelerden şehre gelen gençlerin oluşturduğu halk ekipleri arasında folklor turnuvaları düzenlenmektedir. Zaqatala Havalimanı şehre ulaşımda en çok kullanılan ulaşım ağıdır.

Havalimanından Zaqatala Şehir Merkezine Ulaşım

Zaqatala Havalimanı, Azerbaycan’ın kuzeybatı ucunda Zaqatala şehri yakınlarında bulunuyor.  Ana Kafkasya bölgesinin güney ayağında yer alan Zaqatala Havalimanı uluslararası bir statüde hizmet veriyor. 750 yıllık çınarıyla ünlü Zaqatala ile Zaqatala Havalimanı arasındaki mesafe 8,5 kilometre olup, araçla yaklaşık 12 dakika sürüyor. Transferler için taksi ve minibüse binebiliyor, araç kiralayabiliyorsunuz.

Taksi

Zaqatala Havalimanı’ndan Zaqatala şehir merkezine yapacağınız transferlerde ödeyeceğiniz ücret yaklaşık olarak 7 AZN (4,5 USD). Binek araç yerine UBER servisini kullanmayı tercih ettiğinizde ek bir ücret talep edilmiyor. Taksi transferlerinde bir diğer alternatifiniz ‘Londra kabini’ denilen mor renkli taksiler. Havalimanından taksi hizmeti veren 189 no’lu telefonu arayarak veya taksi kuyruğuna girerek transfer sağlayabilirsiniz. Taksi şoförlerinin daha fazla ücretlendirme talep edeceklerini ve pazarlığa alışkın olduklarını da söylemeden geçmeyelim.

Araç Kiralama

Havalimanından şehir merkezine istediğiniz kriterlere göre bir araç kiralayarak ulaşabiliyorsunuz. Tüm beklentilerinize uygun geniş bir araç yelpazesi sunan araç kiralama şirketlerinde ödeyeceğiniz ücret seçtiğiniz aracın özelliklerine göre belirleniyor. Yürüme engelli yolcular için tekerlekli sandalye erişimine uygun araç temin edebiliyor, bebeğiniz için çocuk koltuğu isteyebiliyor, ya da şoför talep edebiliyorsunuz. Konforlu bir yolculuk için limuzin veya lüks transfer araçları da seçebiliyorsunuz. 3 yolculu ve bagajlı standart tek yönlü özel araç transferler için yaklaşık 40 dolar talep ediyorlar.  11 kişilik kapasitesi olan minibüs transferi talep ettiğinizde ise tek yönlü transfer fiyatı 90 dolara çıkıyor.

Minibüs

Zaqatala Havalimanı’ndan şehir merkezine yapacağınız transfer için minibüslerin yolculuk maliyeti 2 AZN ve inerken ödüyorsunuz.

Otel Transferleri

Zaqatala şehrinde yapacağınız konaklamalarda, seyahat öncesinde otelin havalimanı karşılama hizmeti olup olmadığını sormanız planlamanız açısından önemli. Bazı oteller talep üzerine transfer hizmeti de verebiliyor.

06/05/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Zaqatala uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Zaqatala varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Zaqatala uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Zaqatala uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Zaqatala uçuşları Zaqatala Havalimanı'na düzenleniyor.

Zaqatala yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Zaqatala 1 saat 20 dakika, Ankara-Zaqatala 1 saat 20 dakika, Antalya-Zaqatala 1 saat 50 dakika, Bodrum-Zaqatala 2 saat 10 dakika, Gaziantep-Zaqatala 1 saat 50 dakika, İstanbul-Zaqatala 1 saat 50 dakika, İzmir-Zaqatala 2 saat, Trabzon-Zaqatala 1 saat 10 dakika sürüyor.

Zaqatala uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Zaqatala uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Zaqatala Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
12ºC
17ºC
Cmt
Paz
13ºC
20ºC
Paz
Pzt
16ºC
24ºC
Pzt
Sal
13ºC
22ºC
Sal
Çar
12ºC
14ºC
Çar
Uçuş Süreleri
1s 20dk
1s 20dk
1s 50dk
2s 10dk
1s 50dk
1s 50dk
1s 10dk
Haritada Görüntüle
Zaqatala Hakkında Daha Fazla
Zaqatala Alternatif Ulaşım
Para birimi