Surgut Uçak Bileti Ara

Surgut Hakkında

1594 yılında kurulan şehir Sibirya’nın en eski yerleşimlerinden biridir. Zengin petrol kaynakları ile Rusya’nın önemli bir şehridir. Moskovo’ya 2200 km uzaklıkta ve Ob Nehri kıyısına kurulu Surgut’ta 300 bin civarında kişi yaşar. Tarih, doğal güzellikler ve modern yaşamın iç içe olduğu güzel bir şehirdir.

Deniz ürünleri Surgut mutfağının vazgeçilmezlerindendir. Surgut’un kurucularının anıtları, Ob Nehri üzerindeki köprü, Afganistan Savaşı Askerleri ve Sibiryalı Pilotlar Anıtları, Surgut Cami, Surgut Katedrali şehirde görülebileceklerin başında yer alır. Ayrıca Sanat Müzesi, Modern Sanat Galerisi, Tarih ve Kültür Merkezi, Gazprom Müzesi de gezilebilir. Eski Surgut denilen tarihi bölgede tarihi binaların ağaçtan yapılmış kopyalarını da görebilirsiniz. Şehir merkezinden 20 km batısında ve Ob Nehri kıyısında bulunan Barsova Gora Antik kenti de şehre gelenlerin ziyaret ettiği bir yerleşimdir. Taş devrinden kalıntıların olduğu bu yerleşimde evler, kutsal binalar, mezarlıklar gibi birçok şey görebilirsiniz.

Kış sporları meraklıları için Kamenny Mys kayak merkezi de bulunur. 19. Yy’dan kalma kilisesi ile eski bir Rus köyü olan Tundrino’yu da vaktiniz varsa gezebilirsiniz. Batı Sibirya’nın kuzeyindeki konumu ile sert kara iklimine sahiptir. Kış aylarında hava sıcaklığı -20 derecelere kadar düşer. En sıcak ay olan Temmuz ayında ise ortalama hava sıcaklığı 17 derecelerde seyreder. Surgut Uluslararası Havalimanı şehir merkezinden 10 km uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından şehre gitmek için otobüs, minibüs ya da taksi seçenekleri var. Havalimanı ve liman arasında çalışan 21 numaralı otobüsler sabah 06.30’dan akşam 23.00’e kadar karşılıklı çalışıyor. 20 numaralı minibüsler ise sabah 06.30’dan akşam 21.00’e kadar Havalimanı-Lenin Caddesi- Gidrostroitel arasında hizmet veriyor. Surgut şehrinde taksiler pahalı olmadığı için ziyaretçilerin şehir merkezine gitmek için oldukça fazla kullandığı araçlardır.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Surgut uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Surgut varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Surgut uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Surgut uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Surgut uçuşları Surgut Havalimanı'na düzenleniyor.

Surgut uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Surgut uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Surgut Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
7ºC
16ºC
Cum
Cmt
8ºC
15ºC
Cmt
Paz
7ºC
20ºC
Paz
Pzt
4ºC
14ºC
Pzt
Sal
2ºC
10ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Surgut Hakkında Daha Fazla
Surgut Alternatif Ulaşım
Para birimi