Pecs (Pogany) Uçak Bileti Ara

Pecs (Pogany) Hakkında

Çok renkli kültürüyle tanınan Pecs, Macaristan’ın güneybatısında yer alıyor. Ülkenin en büyük beşinci şehri unvanına sahip bölge, 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olma özelliği ile de dikkat çekiyor. İki bin yıllık tarihi boyunca çeşitli yönetim ve kültürlere ev sahipliği yapan şehir, bu tarihi dokuyu günümüzde de yansıtmaya devam ettiği için UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınmış. 2006 yılında açılmış olan Pecs Havalimanına aktarmalı veya aktarmasız olmak üzere çeşitli seferler düzenleniyor.

Tren ve otobüs ile rahatlıkla gezilebilecek şehirde, birçok turistik mekân bulunuyor. Erken Hıristiyanlık dönemine ait birçok tarihi eseri içerisinde barındıran şehirde Székesegyház katedrali oldukça ilgi çekiyor. Vasarely, Csontváry, Zsolnay müzeleri de diğer görülmesi gereken mekânlar arasında yerini alıyor. Ayrıca Mescek dağlarının üzerine konumlanmış olan Televisiontower, şehrin panoramik görüntüsünün izlenebileceği bir alan oluşturuyor.

Ayrıca şarapları ile de ünlenmiş olan şehirde Pannonia Champagne fabrikası şarap severlerin tek adresi. Enoteca Corso, Caesar Pince ve Crystalise Macar geleneksel yemeklerinin yenebileceği en popüler mekânların başında geliyor.

Havalimanından Pecs (Pogany) Şehir Merkezine Ulaşım

Macaristan’ın Pecs şehrinde bulunan Pogany Havalimanı sadece dönemsel charter uçuşlar için kullanılıyor. Havalimanına düzenli uçuşların gerçekleşmemesi nedeniyle şehrin Avrupa ve dünya ile bağlantısını yakınlarda bulunan diğer havalimanları sağlıyor.

Pecs’e en yakın uluslararası havalimanı Hırvatistan’ın Osijek şehrinde bulunan Osijek Havalimanı. Havalimanı ile Pecs arasında bulunan 137 kilometrelik mesafede otobüsleri, özel servisleri ve taksileri kullanarak şehre gelebilirsiniz.

Pecs’e ulaşmak için kullanılabilecek diğer havalimanı ise Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yer alan Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı. Başkentte bulunan havalimanının Pecs kent merkezine yaklaşık olarak uzaklığı 225 kilometre. Budapeşte’deki havalimanından istediğiniz özelliklere sahip bir araç kiralayarak şehrin merkezine kadar yolculuk yapabilirsiniz. Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı’ndan alternatif olarak servislerin konforlu araçlarını ve taksileri kullanarak gelmeyi tercih edebilirsiniz. Buna karşılık iki şehir arasında bulunan 200 kilometrenin üzerinde mesafe nedeniyle taksiler bütçenizi zorlayabilecek bir alternatif.  

Taksi  

Osijek Havalimanı’ndan veya başkent Budapeşte’de yolculara hizmet veren Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı’ndan taksilerle her zaman kolayca Pecs’e gelebilirsiniz. Havalimanı ile şehir arasında araç seçiminizi yaparken önceliğiniz hız ise taksiler tercih edebileceğiniz en doğru araçların başında geliyor. Taksiler son derece konforlu ve rahat ancak bu araçlar aynı zamanda özellikle Budapeşte’den şehre gelecek yolcular için fazlasıyla pahalı. Taksiye Osijek Havalimanı’ndan binerseniz, aradaki mesafenin Budapeşte’ye göre daha kısa olması nedeniyle daha ucuza Pecs’e seyahat edebilirsiniz. Taksiye binmeden önce indiğiniz havalimanının önünde bulunan taksilerle görüşerek ortalama bir fiyat tahmini alabilir ve sorasında araç seçiminizi yapabilirsiniz. Osijek Havalimanı ile Pecs arasında 137 kilometrelik mesafe Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı’nın yaklaşık 230 kilometre uzaklıkta bulunması nedeniyle hem daha yakın hem de daha ekonomik bir ulaşım alternatifi olarak öne çıkıyor.  

Araç Kiralama  

Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı’ndan veya Osijek Havalimanı’ndan istediğiniz özelliklere sahip bir araç kiralayarak Pecs şehir merkezine doğru gelebilirsiniz. Osijek’in şehre daha yakın olması nedeniyle kiralık araçlarla yapacağınız yolculuk başkent Budapeşte’ye kıyasla daha kısa. Her iki havalimanında uluslararası ve yerel kiralama alternatiflerini karşılaştırabilirsiniz.  Daha sonra ihtiyacınız olan yolcu kapasitesi ve özelliklere sahip bir aracı kiralayarak yola çıkabilirsiniz.

Özel Servisler  

Gerekli rezervasyonları yaptırarak özel servis araçlarıyla her iki havalimanından Pecs’e rahatlıkla gelebilirsiniz. Osijek Havalimanı’nın daha yakında bulunması servis ücretlerinin de genellikle Budapeşte’de bulunan servislerden daha uygun olmasını sağlıyor. Osijek’in farklı bir ülkede bulunması ise dezavantaj sayılabilir. Özel servislerle Pecs şehir merkezine yolculuğun süresi tercih ettiğiniz havalimanına göre değişiyor. Osijek’ten servislerle kente yaklaşık 2 saat içinde, Budapeşte’den ise 3 saat içinde gelmek mümkün.

28/02/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Pecs (Pogany) uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Pecs (Pogany) varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Pecs (Pogany) uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Pecs (Pogany) uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Pecs (Pogany) uçuşları Pogany Havalimanı'na düzenleniyor.

Pecs (Pogany) yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Pecs (Pogany) 2 saat 10 dakika, Ankara-Pecs (Pogany) 1 saat 40 dakika, Antalya-Pecs (Pogany) 1 saat 50 dakika, Bodrum-Pecs (Pogany) 1 saat 30 dakika, Gaziantep-Pecs (Pogany) 2 saat 20 dakika, İstanbul-Pecs (Pogany) 1 saat 10 dakika, İzmir-Pecs (Pogany) 1 saat 20 dakika, Trabzon-Pecs (Pogany) 2 saat 10 dakika sürüyor.

Pecs (Pogany) uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Pecs (Pogany) uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Pecs (Pogany) Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
9ºC
23ºC
Çar
Per
11ºC
19ºC
Per
Cum
9ºC
19ºC
Cum
Cmt
8ºC
19ºC
Cmt
Paz
12ºC
25ºC
Paz
Uçuş Süreleri
2s 10dk
1s 40dk
1s 50dk
1s 30dk
2s 20dk
1s 10dk
1s 20dk
2s 10dk
Haritada Görüntüle
Pecs (Pogany) Hakkında Daha Fazla
Pecs (Pogany) Alternatif Ulaşım
Para birimi