Pattaya Uçak Bileti Ara

Pattaya Hakkında

Tayland’ın en gözde tatil merkezlerinden Pattaya için ülkenin denize açılan kapısı denebilir. Başkent Bangkok’tan sadece 100 kilometre uzaklıktaki bu tatil şehrine, yılın her ayı milyonlarca turist akın ediyor. Pattaya’nın toplam nüfusu 100 bin olsa da, turistlerin eklenmesiyle şehir merkezindeki sokaklarda yürümek bile zorlaşıyor. Kentte, hava sıcaklığının yıl boyunca 32 santigrat derece seviyelerinde seyrediyor. Mart ve Nisan aylarında hava sıcak ve nemli, mayıs ve kasım ayları arasında ise sıcak ve yağışlı hava görünüyor. Şehir sakinlerinin çoğunu Taylandlı ve Çinliler oluşturuyor. Bunun dışında Amerikalı ve Avrupalı birçok emeklinin de sonradan buraya yerleştiği görülüyor. Bunun en büyük sebebinin yaşam şartlarının kolay olması ve 50 yaş üstü insanlara verilen oturum izni. Şehir merkezine paralel uzanan plajları kenti özel kılıyor. Asya’nın en büyük resort plajı da bu kentte yer alıyor.

Kentte şehir içi otobüs seferleri sıklıkla yapılıyor. Şehrin havalimanı U-Tapao Rayong-Pattaya olsa da, genellikle uluslararası uçuş seferleri Bangkok Uluslararası Havalimanı’ndan yapılıyor, Bu havalimanı Pattaya’ya bir buçuk saat/ 120 kilometre mesafede. Şehri merkezinde tuk-tuks adı verilen üç tekerlekli ve üstü kapalı motosikletler ile seyahat etmek çok yaygın. Bu araçlar ile Pattaya’daki sahil boyunca uzanan Pattaya Plajı dâhil tüm plajlara ulaşılabiliyor. Pattaya festivalleri ile de öne çıkıyor. Ocak sonundaki Çin yeni yıl kutlamaları, mart sonundaki uluslararası müzik festivali, Loi Krathong Festivali bunlardan birkaçı. Festival ve konserlerin dışında Pattaya’da hayat 24 saat canlı devam ediyor. Kent merkezindeki The Walking Street’te barlar, restoranlar ve gece kulüpleri özellikle yabancı turistlerin gözde yerleri arasında yer alıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Pattaya uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Pattaya varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Pattaya uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Pattaya yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Pattaya 8 saat 40 dakika, Ankara-Pattaya 9 saat, Antalya-Pattaya 9 saat 10 dakika, Bodrum-Pattaya 9 saat 30 dakika, Gaziantep-Pattaya 8 saat 30 dakika, İstanbul-Pattaya 9 saat 20 dakika, İzmir-Pattaya 9 saat 30 dakika, Trabzon-Pattaya 8 saat 20 dakika sürüyor.

Pattaya uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Pattaya uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Pattaya Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
27ºC
32ºC
Çar
Per
27ºC
33ºC
Per
Cum
25ºC
32ºC
Cum
Cmt
25ºC
31ºC
Cmt
Paz
27ºC
30ºC
Paz
Uçuş Süreleri
8s 40dk
9s 10dk
9s 30dk
8s 30dk
9s 20dk
9s 30dk
8s 20dk
Haritada Görüntüle
Pattaya Hakkında Daha Fazla
Pattaya Alternatif Ulaşım
Para birimi