Musoma Uçak Bileti Ara

Musoma Hakkında

Tanzanya’nın kuzeyinde Mara Bölgesi’nde yer alan Musoma Uganda ve Kenya sınırına çok yakın bir noktada Victoria Gölü’nün doğusunda bulunuyor.

Victoria Gölü kent için oldukça önemli. Gölden avlanan balıklar şehrin en büyük ekonomik kaynağı. Öte yandan göl feribot ulaşımı ve liman ticareti açısından da değerli. Kentte ayrıca Musoma Havalimanı da bulunuyor. Şehiriçi ulaşım ise ağırlıklı olarak mavi renkli minibüslerle sağlanıyor.

Çok farklı etnik kültürlerin bir ararda yaşadığı Musoma’da tarihte çeşitli iç çatışmalar da görülmüştü.

Musoma’da sıcaklık yıl boyunca ortalama 18-19 derece civarında ölçülür ve büyük hava değişimleri yaşanmaz. Ancak mart, nisan ve mayıs aylarında sıcaklık değişmese de şiddetli yağmurlar görülür. Bunu takip eden üç aylık süreç ise neredeyse tamamen kurak geçer.

Victoria Gölü çevresinde yeşillik arazi içerisinde piknik alanları ve yürüyüş yolları bulunuyor. Öte yandan belli yerlerde kumsallar ve ufak tesisler de mevcut ve halk bu noktalarda yüzebiliyor.

Havalimanından Musoma Şehir Merkezine Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Musoma uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Musoma varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Musoma uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Musoma uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Musoma uçuşları Musoma Havalimanı'na düzenleniyor.

Musoma yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Musoma 5 saat, Ankara-Musoma 5 saat 20 dakika, Antalya-Musoma 5 saat, Bodrum-Musoma 5 saat, Gaziantep-Musoma 5 saat, İstanbul-Musoma 5 saat 30 dakika, İzmir-Musoma 5 saat 10 dakika, Trabzon-Musoma 5 saat 30 dakika sürüyor.

Para birimi