Murmansk Uçak Bileti Ara

Murmansk Hakkında

Barent Denizi’ne yakın bir konumda bulunan Murmansk, Rusya'nın kuzeybatısına konumlanmıştır. Kola Körfezi’nin doğusunda yer alan şehir yaklaşık olarak 320 binlik bir nüfusa sahiptir. Şehrin sınırları içerisindeki Murmansk limanı, Rusya'nın Atlas Okyanusu’na açılan en önemli ticaret alanıdır. İklimin ve sıcaklığın mevsimlere göre oldukça farklılık gösterdiği şehir merkezinde hava sıcaklığının bazı aylarda sıfırın altına düştüğü görülür. Yoğun kar yağışının da olabildiği Murmansk şehrinde en çok yağış eylül ve mart aylarında yaşanır.

Şehrin birçok alanı kış sporları için uygun bir durumdadır. Kültürel dokunun ve mimari yapının iç içe geçtiği Murmansk kentinde; Regional Puppet Theater, Murmansk Oceanarium, Monument to Waiting Woman, Church of the Savior on Waters, Monument to the 6th Heroic Komsomol Battery, Anatoly Bredov Monument ve All Saints Church gibi yapılar mutlaka ziyaret edilmelidir. Sebzeyle pişirilmiş yemeklerin ve yoğun domuz etiyle oluşturulan menülerin haricinde, çeşitli kültürel lezzetler de şehir merkezinde işletmelerde yer alır. Farklı malzemelerden oluşturularak pişirilen çorbalar yerel halkın ve şehri ziyarete gelen turistlerin ilgisini çeker. Şehir genelinde İtalyan, Çin ve Alman restoranları da oldukça yaygındır. Yöresel yemekler ve ev yapımı votkalar Murmansk şehrinin genelindeki her işletmede bulunur.

Gece hayatı diğer Rusya kentlerinde olduğu gibi enerjik ve renkli yaşanır. Oldukça pahalı sayılabilecek bir gece yaşamının izlerinin görüldüğü Murmansk’ta, eğlenceler sabahın ilk saatlerine kadar devam eder. Üstelik tüm gece boyunca farklı aktiviteler ve şovlar katılımcılara sunulur. Önemli bir stratejik konumda bulunan Murmansk Havalimanı, Murmansk kentine ulaşımda önemli bir yere sahiptir.

Havalimanından Murmansk Şehir Merkezine Ulaşım

Murmansk Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
9ºC
12ºC
Paz
Pzt
5ºC
12ºC
Pzt
Sal
7ºC
12ºC
Sal
Çar
12ºC
16ºC
Çar
Per
14ºC
20ºC
Per
Haritada Görüntüle
Murmansk Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x