Muharraq Uçak Bileti Ara

Muharraq Hakkında

Bahreyn'de bulunan Muharrak Bölgesi'nin başkenti olarak bilinen Muharrak şehri, ticaret alanında önemli bir konumdadır. Düz bir ovaya kurulan kent merkezi verimli topraklara sahiptir. Şehrin hemen her tarafına lüks oteller konumlanmış durumdadır.

Kurak bir iklimin etkisi altında olduğu için sıcaklığın oldukça sert bir şekilde hissedildiği Muharrak kenti çok az da olsa yağış almaktadır. Yazın sıcaklık 33-45 dereceyi bulmaktadır. Ayrıca şehirde nem oranı oldukça yüksektir. Pearls Müzesi, Bahreyn Ulusal Müzesi, Al Oraifi Müzesi ve Bin Batar Evi şehrin en önemli ziyaret alanları arasında bulunur. Temmuz ve ağustos arasında düzenlenen Muharrak Yaz Festivali’ne katılım oldukça yoğun olmaktadır. Çok sayıda misafir bu etkinliğe katılmak için ülkeyi ziyaret etmektedir. Şehirde her yıl at yarışları, kitap fuarları, mücevher tanıtım günleri ve farklı etkinlikler düzenlenmektedir.

Ortadoğu mutfağının etkilerinin yoğun bir şekilde görüldüğü kentte humustan yapılan yemek çeşitleri ön plandadır. Ayrıca kent merkezine konumlanan çeşitli restoranlarda Çin, Lübnan ve İtalyan mutfaklarından da özel hazırlanmış yiyecekler mevcuttur. Muharrak'a ulaşımda kolaylık sağlayan Bahreyn Uluslararası Havaalanı'nın oldukça önemli bir öneme sahiptir.

Havalimanından Muharraq Şehir Merkezine Ulaşım

Muharraq Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
20ºC
24ºC
Pzt
Sal
18ºC
21ºC
Sal
Çar
18ºC
19ºC
Çar
Per
17ºC
20ºC
Per
Cum
18ºC
20ºC
Cum
Uçuş Süreleri
2s 20dk
2s 40dk
2s 40dk
2s 10dk
3s 10dk
3s 10dk
2s 20dk
Haritada Görüntüle
Muharraq Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x