Moskova - Pekin Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
5.812 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
7 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Pekin) 28°C / 19°C

Moskova Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Bykovo Havalimanı

Taksi

Şehir merkezi ile Bykovo Havaalanı arasındaki mesafe düşünüldüğünde taksi ücreti size biraz pahalı görünebilir. Şehir merkezinden binebileceğiniz taksiler için önceden şoförlerle anlaşarak sabit bir fiyat yolunu tercih edebilirsiniz. Ayrıca önceden rezervasyon yaptırarak taksi ücretini düşürebilirsiniz.

Havaalanı Shuttle

Havaalanının yolcular için sunduğu seçenekler arasında bulunan shuttlelar önceden rezervasyon yaptırmak veya gişelerinden bilet almak şartıyla kullanılabiliyor. Şehir merkezinden havalimanına ulaşımda 24 Ruble gibi bir ücret ödüyorsunuz.

Otobüs

Şehir merkezinde bulunan istasyonlardan binebileceğiniz otobüsler ile yaklaşık olarak bir saat gibi bir süre içinde Bykovo Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Otobüs acentalarından alacağınız biletle veya internet üzerinden gerçekleştireceğiniz rezervasyon sayesinde şehir merkezinden havaalanına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Tren

Şehrin en önemli özelliği birçok bölgeyi birbirine bağlayan bir ray sistemine sahip olmasıdır. 24 saat boyunca hizmet veren, farklı terminalleri ve park alanlarını birbirine bağlayan tren ağıyla şehir merkezinden havaalanına hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.

Otel Servisi

Yolculuğunuz öncesinde otelinizi arayarak veya rezervasyon sırasında otel servisi olan konaklama alanlarını listeleyerek bu konu hakkında detaylı bir bilgi alabilirsiniz. Genellikle oteller isteğe bağlı olarak havaalanına ulaşım sağlıyor.

Metro

En çok tercih edilen ulaşım yöntemlerinden birisi olan metrolar yavaş ilerlemesine rağmen en ucuz ulaşım sistemi olarak biliniyor. Şehir merkezinde, otelinize en yakın konumda yer alan metro istasyonundan hareket ederek, havaalanına bir saatten fazla bir süre içinde ulaşabilirsiniz.

Araç Paylaşımı

Özellikle ziyaretçilerin sıkça kullandığı bu sistemle şehir içinden havalimanına giderken, belli bir ücret karşılığında başka birinin arabasından faydalanabiliyorsunuz. Aynı güzergah üzerinde yer alan ziyaretçileri bir araya getiren bu sistemler kişi başına düşen yol ücretini de azaltıyor.

Araç Kiralama

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için araç kiralayabileceğiniz birçok firma bulunuyor. Bu konuda gitmeden bir araç firmasından rezervasyon yaptırabilir veya otelinizden yardım isteyebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Şehrin 35 km güneydoğusunda bulunan Bykovo Havalimanı, uzun senelerdir yerli ve yabancı birçok ziyaretçiyi bünyesinde barındırıyor. Günümüzde hava trafiğinin ve ziyaretçi kitlesinin artışından ötürü hızlı bir restorasyon gerçekleştiren havalimanına şehir merkezinden geçmek için birçok ulaşım seçeneği bulunuyor. Metro, taksi, tren, otobüsle ulaşımın yanı sıra araba kiralanarak da şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlanıyor.

10 Nis 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Domodedovo - Domodedovo Mikhail Lomonosov Intl. Havalimanı

Moskova Oblastı’nın Domodedovo şehrinde bulunan Domodedovo Havalimanı’a şehrin merkez noktasından taksi, tren, otobüsler ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da havalimanına ulaşabilirsiniz. Rusya’nın en işlek havalimanı olan Domodedovo Havalimanı’na şehirden ulaşım için tercih edebileceğiniz çok sayıda seçenek mevcut.

Taksi

Şehir merkezinden Domodedovo Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Şehrin 22 kilometre uzağında yerleşmiş olan Domodedovo Havalimanı’a taksi ile gidiş Kashirskoe karayolundan sağlanıyor. Güvenli ve hızlı şekilde yolculuk yapmanızı sağlayacak olan taksilere ulaşım için havalimanının internet yolcu terminalinden ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezinden Domodedovo Havalimanı’a ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. 15 dakikada bir kalkan Express otobüsleri ile şehir merkezinden duraksız havalimanına yarım saatte gitme imkanına sahipsiniz.

Tren

Havalimanına ulaşım için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri trenler. Aeroexpress hızlı treni ile Moskova Paveletsky istasyonundan itibaren duraksız olarak yaklaşık 40 dakikada havalimanına gitme imkanına sahipsiniz. Diğer bir seçenek olan normal tren ile ise duraklarda durarak yaklaşık 1 saatte gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanına gitmek için seçebileceğiniz diğer bir yol ise araç kiralama. Telefonla veya şirketlerin internet sitesinden kiralayabileceğiniz araçlar ile havalimanına rahatlıkla gidebilirsiniz. Araç kiralama firmaları arasında; Avis, Hertz, Europcar ve Rentmotors bulunuyor. Havalimanı Bilgileri Domodedovo Havalimanı’nda İç Hatlar ve Dış Hatlar olmak üzere ikiye ayrılan tek terminal binası bulunuyor.

Terminal binasının ikinci katında alışveriş mekanları, SPA salonu, kafe ve restoranlar yer alıyor. Yeme içme mekanları arasında; Paprika, Due Colone Pizzeria, Uzbechka, Zu Cafe, Viennese Cafe, Snack Bar, Pub Spaten, Shannon’s Irish Bar, Foster's Bar, Sport-Bar, Benvenuti, italian bar & restaurant, Cinnabon, Oriental Express, Baskin-Robbins, Butterfly, Coffee House, Coffeemania, Coffeeshop Company, Macciato, МU-МU, Shokoladnitsa, Butterbrot ve Paul Bakery bulunuyor. Terminal binasındaki haftanın her günü ve her saati açık olan alışveriş dükkanından ise ayakkabı, parfüm, takı, çanta ve hediyelik eşyalar satın almanız mümkün.

Vnukovo Havalimanı

Moskova Oblastı’nda bulunan Vnukovo Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasından taksi, havaalanı servisleri, tren, otobüsler ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da havalimanına ulaşabilirsiniz. Rusya’nın en işlek üç havalimanından biri olan Vnukovo Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz çok sayıda seçenek mevcut.

Taksi

Şehir merkezinden Vnukovo Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Şehrin 28 kilometre uzağında yerleşmiş olan Vnukovo Havalimanı’na taksi ile gidiş için trafik yol durumunu göz önünde bulundurmanız ve ona göre hareket saatinizi belirlemeniz gerekebilir. Güvenli ve hızlı şekilde yolculuk yapmanızı sağlayacak olan taksilere ulaşmak için telefon numaralarına havalimanının internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezinden Vnukovo Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. Otobüsler ile yaklaşık yarım saat süren bir yolculuğun ardından havalimanına ulaşmanız mümkün.

Tren

Havalimanına ulaşım için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri trenler. Şehir merkezindeki istasyonlardan hareket eden Aeroexpress adlı hızlı tren ile havalimanına kolayca ulaşabilirsiniz. Aeroexpress hızlı treni ile Moskova merkezindeki Kievskiy tren garından duraksız havalimanına gidiş yaklaşık 35 dakika sürüyor.

Havalimanı Bilgileri

Vnukovo Havalimanı’nda üç tane yolcu terminalinin yanı sıra ayrı bir binada olmak üzere VIP Terminali de yer alıyor. Güvenlik tedbirleri güçlü şekilde alınmış olan terminallerde uluslararası uçuşlar A ve B terminallerinden sağlanırken, D terminalinden ise şehirlerarası uçuşlar yapılıyor.

27 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sheremetyevo Intl. Havalimanı

Moskova’nın 29 kilometre kuzeybatısında bulunan Sheremetyevo Havalimanı’na şehrin merkez noktasından taksi, havaalanı servisleri, tren, otobüsler ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da havalimanına ulaşabilirsiniz. Rusya’nın en işlek üç havalimanından biri olan Sheremetyevo Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz çok sayıda seçenek mevcut.

Taksi

Şehir merkezinden Sheremetyevo Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Şehrin 29 kilometre uzağında yerleşmiş olan Sheremetyevo Havalimanı’na taksi ile gidiş için trafik yol durumunu göz önünde bulundurmanız ve ona göre hareket saatinizi belirlemeniz gerekebilir. Güvenli ve hızlı şekilde yolculuk yapmanızı sağlayacak olan taksilere ve telefon numaralarına havalimanının internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezinden Sheremetyevo Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. Şehir merkezindeki otobüs duraklarından binebileceğiniz otobüsler için üç farklı güzergah mevcut. 949 ve 851 numaralı otobüslerle Rechnoy Vokzal’dan, 817 ve 948 numaralı otobüslerle Planernaya’dan ve H1 numaralı otobüslerle ise Leninskiy Prospect’ten havalimanına gidebilirsiniz.

Tren

Havalimanına ulaşım için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri trenler. Aeroexpress adlı hızlı tren ile havalimanına kolayca ulaşabilirsiniz. Aeroexpress hızlı treni ile Moskova merkezindeki Belorussky tren garından yarım saatte bir kalkan trenler ile havalimanına gidebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Rusya’nın ikinci büyük havalimanı olan Sheremetyevo Havalimanı’nda altı tane yolcu terminali bulunuyor. Güvenlik tedbirleri güçlü şekilde alınmış olan terminallerin A, B ve C terminalleri havalimanının kuzey bölgesinde yer alırken D, E ve F terminalleri ise güney bölgesinde yer alıyor.

Terminallerde internet, bebek bakım odası, bankalar, postane, otel, turist firmaları, dini mekanlar, araç kiralama ofislerinin yanı sıra yeme içme mekanları olarak restoranlar ve alışveriş yapabileceğiniz mekanlar da yer alıyor. Ayrıca VIP hizmetler arasında yer alan dinlenme salonları ve toplantı salonları da terminal binalarında mevcut.

15 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Vnukovo - Vnukovo Andrei Tupolev Intl. Havalimanı

Rusya’nın en işlek üç havalimanından biri olan Vnukovo Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz çok sayıda seçenek mevcut.

Taksi

Şehir merkezinden Vnukovo Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Şehrin 28 kilometre uzağında bulunan Vnukovo Havalimanı’na taksi ile gidiş için trafik yol durumunu göz önünde bulundurmanız ve ona göre hareket saatinizi belirlemeniz gerekebilir. Güvenli ve hızlı şekilde yolculuk yapmanızı sağlayacak olan taksilere ulaşmak için telefon numaralarına havalimanının internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezinden Vnukovo Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. Otobüsler ile yaklaşık yarım saat süren bir yolculuğun ardından havalimanına ulaşmanız mümkün.

Tren

Havalimanına ulaşım için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri trenler. Şehir merkezindeki istasyonlardan hareket eden Aeroexpress adlı hızlı tren ile havalimanına kolayca ulaşabilirsiniz. Aeroexpress hızlı treni ile Moskova merkezindeki Kievskiy tren garından duraksız havalimanına gidiş yaklaşık 35 dakika sürüyor.

Havalimanı Bilgileri

Vnukovo Havalimanı’nda üç tane yolcu terminalinin yanı sıra ayrı bir binada olmak üzere VIP Terminali de yer alıyor. Güvenlik tedbirleri güçlü şekilde alınmış olan terminallerde uluslararası uçuşlar A ve B terminallerinden sağlanırken, D terminalinden ise şehirlerarası uçuşlar yapılıyor.

29 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Pekin Şehir Merkezine Ulaşım

Capital Intl. Havalimanı

Çin’in başkenti Pekin’deki en önemli havalimanı olan Capital Havalimanı, şehir merkezine 32 kilometrel mesafede bulunuyor. Dünyanın en işlek havalimanlarından olan Capital Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilmek için farklı ulaşım seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bu seçenekler arasında taksi, otobüs, tren, metro ve transfer araçları yer alıyor.

Taksi

Capital Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmeniz için hizmetinizde olan araçlardan birisi taksiler. Havalimanındaki üç terminal binasında da bulabileceğiniz taksiler ile şehir merkezine gitmeniz mümkün. Trafik yoğunluğuna göre gidiş sürenizin değişeceği Pekin’de, yolculuğunuz yaklaşık olarak 40 dakika sürecek.

Otobüs

Capital Havalimanı’ndaki toplu taşıma araçlarından olan otobüsler, şehir merkezine gitmek için diğer seçenekleriniz arasında yer alıyor. Havalimanı ile çeşitli bölgeler arasında hizmet veren bu otobüslere 2 ve 3 numaralı terminal binaları önünden binebilirsiniz. Toplam 8 farklı hat üzerinden giden otobüslere binmeden önce, gideceğiniz yere göre hangisine binmeniz gerektiğini öğrenmeyi unutmayın.

Tren

Pekin’de karayolu seçeneklerine göre çok daha hızlı bir araç olan trenler ile şehir merkezine daha kısa sürede gidebilirsiniz. Havalimanındaki 2 ve 3 numaralı terminal binalarından binebileceğiniz trenler ile şehir merkezine yaklaşık 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşmanız mümkün. Ekspres çalışan bu trenler, Dongzhimen, Sanyuanqiao, Terminal 2 ve Terminal 3 olmak üzere sadece 4 durakta duruyor. Buna bağlı olarak oldukça hızlı gitmenizi sağlayacak olan ekspres trenler, haftanın her günü sabah saat 6 buçuk ile gece saat 11 arasında hizmet veriyor.

Metro

Pekin’deki hızlı ulaşım araçlarından bir diğeri metro olarak karşınızda. Yeraltı ulaşımı seçeneği olarak Pekin’in yoğun karayolu trafiğine karışmayan metro, şehir merkezine daha hızlı gitmenizi sağlayabilir. Havalimanındaki terminal binalarından binebileceğiniz metro ile şehir merkezine gitmek için metro hatları arasında aktarma yapmanız gerekebilir. Yolculuğa başlamadan önce gideceğiniz yere göre hangi hatları seçmeniz gerektiğini öğrenmeyi unutmayın.

Transfer Araçları

Karayolu seçenekleri içerisindeki diğer bir ulaşım seçeneğiniz havalimanının hizmetinize sunduğu transfer araçları. Capital Havalimanı ile Fangzhuang, Xidan ve Pekin Tren İstasyonu arasında gidip gelen bu transfer otobüslerine havalimanındaki tüm terminal binalarından binebilirsiniz. Yine gideceğiniz yere göre hangi otobüse bineceğinizi öğrenmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Terminal Araçları

Terminal araçları, Capital Havalimanı’ndaki üç terminal binası arasında gidip gelmenizi sağlayan araçlar olarak hizmetinizde bulunuyor. Oldukça geniş bir alanı kapsayan Capital Havalimanı’nda diğer terminallere gitmeniz gerektiğinde bu terminal otobüslerine ihtiyacınız olacak. Ücretsiz olarak binebileceğiniz terminal araçları ile kısa sürede terminaller arasında gezinebilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Beijing Nanyuan Havalimanı

Çin’in başkenti Pekin’deki ikinci önemli uluslararası havalimanı olan Nanyuan Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksi ve otobüsün yanı sıra havalimanı transfer aracı ve araç kiralamayı tercih edebilirsiniz.

Taksi

Nanyuan Havalimanı terminal binası önünden binebileceğiniz taksiler ile şehir merkezine hızlı ve konforlu şekilde gidebilirsiniz. Şehrin birçok bölgesine hızlıca gitmenizi sağlayacak taksiler ile en az 20 dakika ve en fazla 1 buçuk saatte gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Diğer ulaşım seçeneklerine göre biraz daha maliyetli olan taksiler hızlı ve güvenilir olması nedeniyle tercih ediliyor.

Otobüs

Ekonomik ulaşım seçeneklerinden biri olarak otobüsler ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Nanyuan Havalimanı’ndaki Xinhua Lu Nankou adı ile bilinen otobüs durağından binebileceğiniz otobüsler ile hem ekonomik hem rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Sabah saat 5 ile gece 10 arasında hizmet veren otobüsler arasında birden fazla otobüs hattı bulunuyor.

Transfer Aracı

Nanyuan Havalimanı’nın düzenlediği transfer araçları ile şehir merkezine ve şehrin birçok bölgesine gidebilmeniz mümkün. İki ayrı otobüs ve iki ayrı güzergah şeklinde hizmet veren otobüslerden biri 6:00 – 15:30 saatleri arasında, diğeri ise 11:15 – 24:00 saatleri arasında çalışıyor. Transfer araçları ile gidebileceğiniz en uzak noktaya 1 buçuk saat sürüyor.

Araç Kiralama

Şehir merkezine gitmenizin bir diğer yolu da araç kiralama. Nanyuan Havalimanı’ndaki araç kiralama firmalarından kiralayabileceğiniz araçlar ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Günlük veya birkaç günlük kiralayabileceğiniz araçları şoförlü olarak kullanabilirsiniz.

18 Nis 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Daxing International Havalimanı

Pekin Daxing Havaalanı'na Pekin merkezinden ulaşımınız için 4 seçenek bulunuyor. Terminal taksileri ile şehrin pek çok noktasına yaklaşık 30,5 $ ücret ile 80 dakikada ulaşabilirsiniz. Otobüs hatları, hızlı metro ve şehirlerarası trenler gibi toplu taşıma araçlarını kullanarak da daha uygun fiyatlarla yaklaşık 90 dakikada terminalden şehir merkezine gidebilirsiniz. Şehirlerarası tren hattı, 4,5 $ ücret karşılığında 20-35 dakika içinde Pekin Batı Tren İstasyonu'na ulaşım sağlıyor. Metro hattını kullanırsanız yalnızca 19 dakika içinde Caoqiao İstasyonu'na ulaşabilirsiniz, bu yolculuk için de yaklaşık 4,5 $ ödemeniz gerekiyor.

Otobüs ile Pekin şehir merkezine ulaşım

1, 2, 3, 4 ve 5 numaralı otobüs hatları, her gün 07:30-23:00 saatleri arasında çalışıyor; 6 numaralı otobüs hattı ise yalnızca gece vardiyasında hizmet veriyor. Tek yön otobüs biletlerinin fiyatı 5,5 $ ve güzergâhları ise şöyle:

1. Hat: (07:30-23:00) Daxing Havaalanı, Pekin Ana Tren İstasyonu.

2. Hat: (07:30-23:00) Daxing Havaalanı, Pekin Batı Tren İstasyonu.

3. Hat: (07:30-23:00) Daxing Havaalanı, Pekin Güney Demiryolu İstasyonu.

4. Hat: (07:30-23:00) Daxing Havaalanı, Tongzhou.

5. Hat: (07:30-23:00) Daxing Havaalanı, Fangshan.

6. Hat: (23:00-Son uçuş varana kadar) Xuanwu Kapısı (Gece ​​Rotası).

Havalimanından Tianjin ve Langfang şehirlerarası otobüs terminallerine de günde 4 kez otobüs bulunuyor. 4,8 $ ve 10,5 $ arası bilet fiyatlarına sahip bu otobüslerin güzergahları ise şöyle:

1. Hat: (07:00/14:00 arası ve 150 dakika yolculuk süresi) Daxing Havaalanı-Tianjin Otobüs / Tren İstasyonları.

2. Hat: (08:30-20:30 arası her saat ve 90 dakika yolculuk süresi) Langfang Otobüs Terminali.

3. Hat: (10:00-12 00, 18:00-20:00 saatleri arası ve 180 dakika yolculuk süresi) Tangshan West Otobüs Terminali.

4. Hat: (07:00-10:00, 14:00-17:00 saatleri arası ve 180 dakika yolculuk süresi) Baoding Otobüs Terminali.

Tren ile Pekin şehir merkezine ulaşım

Yeni Pekin-Xiong'an Şehirlerarası Demiryolu ile havalimanından hızlı ve rahat bir şekilde Pekin Batı Tren İstasyonu'na gidebilirsiniz. Hızlı trenler Daxing Havalimanı’ndan Pekin Batı Tren İstasyonu'na sadece 20 dakika içinde ulaşıyor ve bilet fiyatları yaklaşık 4,2 $. Biletinizi tren istasyonundan veya Çin banka kartı kullanıyorsanız çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz. 

Metro ile Pekin şehir merkezine ulaşım

Yeni Havaalanı Metro Hattı ile sadece 19 dakika içinde havalimanından Pekin merkezindeki Caoqiao İstasyonu’na gitmek mümkün. 3,5 $ bilet fiyatına sahip Yeni Hat, 06:30-22:30 arasında hizmet veriyor ve trenler arası bekleme süresi 8,5-10 dakika arasında. Gelecekte bu metro hattının Lize İş Bölgesi İstasyonu'na kadar uzatılması bekleniyor.

Taksi ile Pekin şehir merkezine ulaşım

Çin'de uluslararası sürücü ehliyetleri kabul edilmediğinden şehirde yabancıysanız ve rahat bir şekilde araba ile seyahat etmek istiyorsanız taksi iyi bir seçim olacaktır. Havalimanı taksileri, 7/24 hizmet veriyor ve Pekin şehir merkezine 60-90 dakika içinde yaklaşık 30,5 $ ücret karşılığında yolcuların ulaşımını sağlıyor. Pekin, trafik yoğunluğuyla ünlü şehirlerden ve bu nedenle seyahat süresinin veya taksi ücretinin değişebileceğini aklınızda bulundurmanızı öneririz.

Araba kiralama hizmetleri

Daxing Havalimanı’nda pek çok Çin ve uluslararası araba kiralama firmalarının ofisleri bulunuyor. Tatil amaçlı seyahat ediyorsanız ve Pekin'i gezmek istiyorsanız veya çok sayıda iş toplantısına katılacaksanız araba kiralamak iyi bir seçenek olacaktır.

Havalimanında lüks sedanlar, ekonomik yakıt tasarruflu araçlar veya geniş minivanlar gibi her bütçeye uygun kiralık araç bulabilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun aracı seçebilirsiniz. Çin'de yabancıların uluslararası ehliyete sahip olsalar bile araba kullanmalarına izin verilmiyor. Bu nedenle bir araba kiralamak istiyorsanız, prosedürü izleyerek kolayca geçici bir sürücü belgesi alabilir veya sadece şoförlü bir araba kiralayabilirsiniz. 

Araba ile Pekin şehir merkezine ulaşım

Pekin merkezine arabayla gitmek istiyorsanız sırasıyla terminale doğu, orta ve batı kısmından bağlayan üç otoyolunu (Beijing-Kaifeng G45-Beijing-Taipei G3-Beijing-Kunming G5 ve Langzhuo Expressway S24) kullanmanız gerekiyor. Langzhuo Expressway S24 özellikle havalimanının ulaşım ihtiyacını gidermek için inşa edilmiş ve otoyol havalimanından Pekin'e ulaşmak için gereken süreyi önemli ölçüde kısaltıyor. Havalimanından 46 km uzaklıktaki Pekin merkezine arabayla ulaşmak için gereken süre ise yaklaşık 1 saat.

13 Kas 2020 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Moskova-Pekin uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Moskova-Pekin uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Moskova-Pekin uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Moskova-Pekin uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Moskova-Pekin uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Bykovo Havalimanı, Domodedovo - Domodedovo Mikhail Lomonosov Intl. Havalimanı, Sheremetyevo Intl. Havalimanı, Vnukovo - Vnukovo Andrei Tupolev Intl. Havalimanı, Leningradsky Havalimanı, Paveletsky Havalimanı, varış için Capital Intl. Havalimanı, Beijing Nanyuan Havalimanı, Daxing International Havalimanı kullanabilirsiniz.

Moskova-Pekin arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Moskova-Pekin arası uçuş mesafesi toplam 5812 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 7 saat 10 dakika sürüyor.

Moskova-Pekin uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Moskova-Pekin uçuşları için en uygun gün: Çarşamba.

Pekin Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
19ºC
28ºC
Paz
Pzt
18ºC
26ºC
Pzt
Sal
19ºC
28ºC
Sal
Çar
23ºC
33ºC
Çar
Per
23ºC
32ºC
Per
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Moskova - Pekin Alternatif Ulaşım
Para birimi