Mauritius (Mauritius Island) Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Mauritius (Mauritius Island) Hakkında

Mauritius, Afrika kıtasına bağlı bir adadır. Doğu kısmında Hint okyanusu yer almaktadır. Ülkenin başkenti Port Lois’dir. Adanın varlığı Orta Çağ döneminde Arapların bulmasıyla keşfedilmiştir. Adanın varlığı Orta Çağ’da keşfedilse de yaban hayat bir nevi devam etmektedir. Eğer farklı bir gezi planınız varsa ve bu planı da bu şehirde değerlendirmek istiyorsanız bu ada tam size göre.

Yarı tropikal bir iklime sahip olan adada güney yarımkürede yer alması sebebiyle kuzey yarımküre ile mevsimin tam tersi yaşanmaktadır. Kış aylarının yaşandığı Haziran’da ise kurak bir süreç yaşanır. Alize rüzgârları sık sık yağış bıraksa da tatil yapmak için oldukça elverişli bir adadır. İngilizce ve Fransızcanın konuşulduğu ada da Almanya’dan ve Fransa’dan binlerce turist bu şehri ziyaret etmektedir. Dünya mutfağından birçok lezzete yer veren adada şüphesiz ki en çok tüketilen besin balıktır. Balığın her türlü cinsini bu adada tüketebilirsiniz. Sebzenin de bol olduğu Mauritius’da yağışların bol olması sebebiyle de yeşil bitkilerin miktarı da bir hayli artmıştır.

Havalimanından Mauritius (Mauritius Island) Şehir Merkezine Ulaşım

Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’na indiğinizde özel aracınızla, terminal önünde her daim hazır olarak yer alan taksilerle veya otobüs ve araç kiralama gibi alternatif yöntemlerle kent merkezine seyahat edebilirsiniz. 

Havalimanından hem Mahebourg hem de Port Louis gibi farklı rotalara kolayca yolculuk yapabilirsiniz. Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’nın Mahebourg’a uzaklığı 6 kilometre. Başkent Port Louis’e toplam mesafesi ise yaklaşık 40 kilometre. Havalimanından merkezi noktalara doğru yolcu taşıyan otobüsler gün içinde belirli aralıklarla hareket ediyor. Havalimanına daha geç saatlerde inerseniz Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı taksilerinden veya kiralık araçlardan faydalanarak başkente veya ülkenin diğer noktalarına ulaşmayı tercih edebilirsiniz. 

Özel Araç 

Havalimanından Mauritius içinde pek çok noktaya özel aracınızla doğrudan seyahat etme şansına sahipsiniz. Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’nın terminalinden çıktığınızda yaklaşık 6 km uzaklıkta bulunan Mahebourg’a ulaşmak için A10 yolunu izleyebilir veya M2 yolu üzerinden başkent Port Louis’e yaklaşık 1 saatlik yolculuğun sonunda gelebilirsiniz. Ülkenin başkentinin havalimanına uzaklığı yaklaşık 40 kilometre. Bu nedenle havalimanından başkente yolculuk biraz daha uzun sürebiliyor. Bununla birlikte başkente ulaşmak için havalimanında yolculara özel araç dışında taksi, kiralık araç ve otobüs gibi farklı alternatifler de sunuluyor.

Taksi

Havalimanına indiğinizde terminalde yer alan taksi danışma masasından ülkenin başkenti Port Louis’e veya diğer noktalara taksiyle ulaşımla ilgili bilgi alabilirsiniz. Taksi yolculuğu havalimanından başkente kadar yaklaşık 45 dakika sürüyor ve bu yanıyla özellikle otobüslere kıyasla daha hızlı bir alternatif. Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’nın terminali önünde hazır bekleyen taksilere binmeden önce mutlaka sürücü ile konuşarak taksi ücretini öğrenmeniz ve gerekirse bir miktar pazarlık yapmanız tavsiye ediliyor. Bu sayede havalimanından merkeze taksilerle güvenli, konforlu ve rahat bir şekilde yolculuk yaparken gereğinden fazla ücret ödemezsiniz.

Otobüs

Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’ndan Port Louis şehir merkezine kadar otobüslerle de seyahat edebilirsiniz. Havalimanından otobüsle merkeze yolculuk genellikle 60 dakika sürüyor. Otobüsler 30-60 dakikalık aralıklarla hareket ediyor. Özellikle gündüz saatlerinde Mauritius’ta havalimanından merkeze otobüslerle taksiye kıyasla çok daha uygun fiyata yolculuk yapabilirsiniz. Bununla birlikte terminal önünde otobüsün hareket saatini beklemeniz gerekiyor. Taksilerle ise havalimanına iner inmez merkeze doğru seyahat edebilirsiniz. Otobüs ücretlerini otobüse bindikten sonra sürücüye yerel para birimi üzerinden ödeyebilirsiniz. Yanınızda sadece dolar veya euro varsa yine ödemenizi bu para birimleri üzerinden yapma şansınız bulunuyor. Otobüs ücretleri taksiye göre neredeyse beşte bir oranında daha düşük ve bu nedenle özellikle tek başına seyahat edenler için otobüsleri kullanmak son derece avantajlı. Buna karşılık bavullarınızı otobüsle merkeze taşımak taksiyle ve diğer araçlarla kıyaslandığında çok daha zor olabilir.

Araç Kiralama

Havalimanı terminalinde ABC, Avis, ADA, Hertz, Sixt, Budget, Europcar ve First gibi birçok kiralama ofisi yer alıyor. Ülkede araç kiralamak özellikle farklı şehirlere ve bölgelere seyahat etmek isteyen yolcular için son derece pratik ve ideal bir yöntem. Aracınızı kiraladığınızda A10 yolu üzerinden çok kısa bir sürede Mahebourg’a gelebilir veya M2 yolunu izleyerek başkent Port Louis’e ulaşabilirsiniz. Kiralık aracınızı herhangi bir güçlükle karşılaşmadan teslim alabilmek için uluslararası geçerliliğe sahip seyahat ve sürücü belgeleriniz kiralama ofisine gelirken yanınızda olmalı. Önceden internet veya telefon üzerinden kiralık araç rezervasyonu yaptırdığınızda ise Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’nda daha kolay bir araç bulabilirsiniz.

26 Ağu 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Mauritius (Mauritius Island) uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Mauritius (Mauritius Island) varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Mauritius (Mauritius Island) uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Mauritius (Mauritius Island) uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Mauritius (Mauritius Island) uçuşları Sir Seewoosagur Havalimanı'na düzenleniyor.

Mauritius (Mauritius Island) yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Mauritius (Mauritius Island) 2 saat 50 dakika, Ankara-Mauritius (Mauritius Island) 3 saat 10 dakika, Antalya-Mauritius (Mauritius Island) 3 saat 20 dakika, Bodrum-Mauritius (Mauritius Island) 3 saat 40 dakika, Gaziantep-Mauritius (Mauritius Island) 2 saat 40 dakika, İstanbul-Mauritius (Mauritius Island) 3 saat 40 dakika, İzmir-Mauritius (Mauritius Island) 3 saat 40 dakika, Trabzon-Mauritius (Mauritius Island) 2 saat 40 dakika sürüyor.

Mauritius (Mauritius Island) uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Mauritius (Mauritius Island) uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Mauritius (Mauritius Island) Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
21ºC
26ºC
Paz
Pzt
21ºC
27ºC
Pzt
Sal
21ºC
28ºC
Sal
Çar
21ºC
27ºC
Çar
Per
23ºC
27ºC
Per
Uçuş Süreleri
2s 50dk
3s 10dk
3s 20dk
3s 40dk
2s 40dk
3s 40dk
3s 40dk
2s 40dk
Haritada Görüntüle
Mauritius (Mauritius Island) Hakkında Daha Fazla
Mauritius (Mauritius Island) Alternatif Ulaşım
Para birimi