Mahaçkale Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Mahaçkale Hakkında

Mahaçkala olarak da bilinen Mahaçkale Rusya'nın Dağıstan bölgesinin başkentidir. Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra şehir Şeyh Şamil'in anısını yaşatmak için ''Şamilkale'' adı ile anılıyor. Yaklaşık olarak 500 bin kişinin yaşadığı şehir geçmiş yıllarda öneli bir ticaret ve kültür merkezi olsa da günümüzde yerini çevrede bulunan diğer önemli merkezlere bırakmış durumda.

Rusya'nın kırsal yaşamına en canlı şekilde tanık olabileceğiniz şehirde özellikle bahar aylarında doğanın canlanmasıyla birlikte civarda yer alan ormanların ve yeşil alanların güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Kentte ayrıca başta borç çorbası ve pelmeni gibi mantı çeşitleri olmak üzere Rusya'nın en güzel lezzetlerini tatmanız mümkün. Mahaçkale'yi ziyaret etmek için ilkbahar ve yaz ayları en doğru zaman aralığı olacaktır. Şehirde diğer dönemlerde ve özellikle kış aylarında ise hava koşulları ziyaretçileri zorlayabiliyor.

Havalimanından Mahaçkale Şehir Merkezine Ulaşım

Uytaş Havalimanı’ndan Mahaçkale şehir merkezine gitmek için taksi, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Havalimanından şehre 20-25 dakikada ulaşmanız mümkün.

Taksi

Uytaş Havalimanı’ndan Mahaçkale şehir merkezine gitmenin en kolay yolu, havalimanı dışında bekleyen taksileri kullanmak. Yaklaşık 23 dakika sürecek bu taksi yolculuğunuz için ortalama 1000-1200 ruble arasında bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Araç Kiralama

Uytaş Havalimanı’nda bulunan yerli ve yabancı araç kiralama şirketleri ve aynı zamanda özel transfer firmaları sayesinde Mahaçkale şehir merkezine ulaşmak çok rahat. Konforlu ve hızlı bir ulaşımı tercih ediyorsanız eğer araç kiralama şirketlerinden faydalanmak iyi bir fikir olabilir.

18/05/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Mahaçkale uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Mahaçkale varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Mahaçkale uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Mahaçkale uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Mahaçkale uçuşları Uytash Havalimanı'na düzenleniyor.

Mahaçkale yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Mahaçkale 1 saat 30 dakika, Ankara-Mahaçkale 1 saat 30 dakika, Antalya-Mahaçkale 1 saat 50 dakika, Bodrum-Mahaçkale 2 saat 10 dakika, Gaziantep-Mahaçkale 1 saat 20 dakika, İstanbul-Mahaçkale 1 saat 50 dakika, İzmir-Mahaçkale 2 saat 10 dakika, Trabzon-Mahaçkale 1 saat 20 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Mahaçkale uçuşu düzenliyor?

Nordwind Airlines İstanbul şehirlerinden direkt Mahaçkale uçuşları düzenliyor.

Mahaçkale uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Mahaçkale uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Mahaçkale Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
11ºC
19ºC
Pzt
Sal
14ºC
18ºC
Sal
Çar
13ºC
21ºC
Çar
Per
12ºC
19ºC
Per
Cum
12ºC
17ºC
Cum
Uçuş Süreleri
1s 30dk
1s 30dk
1s 50dk
2s 10dk
1s 20dk
1s 50dk
2s 10dk
1s 20dk
Haritada Görüntüle
Mahaçkale Hakkında Daha Fazla
Mahaçkale Alternatif Ulaşım
Para birimi