Mahaçkale Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Mahaçkale Hakkında

Mahaçkala olarak da bilinen Mahaçkale Rusya'nın Dağıstan bölgesinin başkentidir. Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra şehir Şeyh Şamil'in anısını yaşatmak için ''Şamilkale'' adı ile anılıyor. Yaklaşık olarak 500 bin kişinin yaşadığı şehir geçmiş yıllarda öneli bir ticaret ve kültür merkezi olsa da günümüzde yerini çevrede bulunan diğer önemli merkezlere bırakmış durumda.

Rusya'nın kırsal yaşamına en canlı şekilde tanık olabileceğiniz şehirde özellikle bahar aylarında doğanın canlanmasıyla birlikte civarda yer alan ormanların ve yeşil alanların güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Kentte ayrıca başta borç çorbası ve pelmeni gibi mantı çeşitleri olmak üzere Rusya'nın en güzel lezzetlerini tatmanız mümkün. Mahaçkale'yi ziyaret etmek için ilkbahar ve yaz ayları en doğru zaman aralığı olacaktır. Şehirde diğer dönemlerde ve özellikle kış aylarında ise hava koşulları ziyaretçileri zorlayabiliyor.

Havalimanından Mahaçkale Şehir Merkezine Ulaşım

Uytaş Havalimanı’ndan Mahaçkale şehir merkezine gitmek için taksi, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Havalimanından şehre 20-25 dakikada ulaşmanız mümkün.

Taksi

Uytaş Havalimanı’ndan Mahaçkale şehir merkezine gitmenin en kolay yolu, havalimanı dışında bekleyen taksileri kullanmak. Yaklaşık 23 dakika sürecek bu taksi yolculuğunuz için ortalama 1000-1200 ruble arasında bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Araç Kiralama

Uytaş Havalimanı’nda bulunan yerli ve yabancı araç kiralama şirketleri ve aynı zamanda özel transfer firmaları sayesinde Mahaçkale şehir merkezine ulaşmak çok rahat. Konforlu ve hızlı bir ulaşımı tercih ediyorsanız eğer araç kiralama şirketlerinden faydalanmak iyi bir fikir olabilir.

24/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Mahaçkale Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
-1ºC
4ºC
Pzt
Sal
0ºC
5ºC
Sal
Çar
1ºC
9ºC
Çar
Per
2ºC
8ºC
Per
Cum
-2ºC
3ºC
Cum
Uçuş Süreleri
1s 30dk
1s 30dk
1s 50dk
2s 10dk
1s 20dk
1s 50dk
2s 10dk
1s 20dk
Haritada Görüntüle
Mahaçkale Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x