Lindi Uçak Bileti Ara

Lindi Hakkında

Tanzanya’nın güneydoğusunda küçük bir sahil kasabası görünümünde olan Lindi, kent ile aynı adı taşıyan geniş bölgenin de başkenti konumunda bulunuyor. Lukuledi Nehri’nin Hint Okyanusu’na döküldüğü ağızda yer alan kent, Tanzanya’nın en az nüfusa sahip şehirlerinden birisi. Lindi’de, kargo ve yolcu gemilerinin işleyebildiği orta ölçekli bir liman bulunuyor. Ama kentin asıl geçim kaynakları, balıkçılık ve tarım. Kentte sanayi ve istihdam olanakları oldukça sınırlı; endüstriyel gelişime yönelik yatırımlar neredeyse yok denecek ölçüde. Buna rağmen Lindi, Arap ve Hintli tüccarların canlı ve yoğun ticari faaliyetlerine sahne oluyor. Şehirde bu alanda çok sayıda işyeri mevcut. Kentin yerleştiği Lindi Körfezi kıyıları az sayıda turistik plaja ve tesise ev sahipliği yapıyor. Palmiye ağaçlarının gölgesinde, sahil boyunca uzanan plajların en popülerleri; Mitema, Ras Bora ve Mitwero.

Lindi’de, tekne turu ve dalış için çok uygun mekanlar bulunuyor. Ayrıca kent merkezindeki sömürge döneminden kalma binalar, kenti ziyaret eden yabancıların ilgi odağı konumunda bulunuyor. Tropkal iklim etkisindeki şehir, kış aylarını neredeyse kurak geçirirken yaz aylarında oldukça yağışlı ve nemli bir havaya sahip oluyor. Kikwetu Havaalanı kentin 20 km. kuzeydoğusunda bulunuyor.

Havalimanından Lindi Şehir Merkezine Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Lindi uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Lindi varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Lindi uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Lindi uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Lindi uçuşları Kikwetu Havalimanı'na düzenleniyor.

Lindi Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
10ºC
20ºC
Pzt
Sal
10ºC
19ºC
Sal
Çar
11ºC
20ºC
Çar
Per
10ºC
19ºC
Per
Cum
10ºC
18ºC
Cum
Haritada Görüntüle
Lindi Hakkında Daha Fazla
Lindi Alternatif Ulaşım
Para birimi