Lilongwe Uçak Bileti Ara

Lilongwe Hakkında

Afrika kıtasının güneydoğusunda bulunan Malawi Cumhuriyeti’nin başkenti olan Lilongwe, yaklaşık 810 bin kişilik nüfusa sahip olmakla birlikte ülkenin en büyük şehridir. Bölge yerlilerinin oluşturduğu bir köy olarak ortaya çıkan ve İngiliz kolonisi olduktan sonra Zambiya şehrine bağlanan şehir, 1974’te başkent konumunu kazanır.

Başkent olmasına rağmen genel olarak yoksulluğun hüküm sürdüğü şehirde, ticari merkez bölgelerinde vakit geçirebileceğiniz birçok mağaza ve kafe bulunuyor. Şehrin deniz kıyısı bulunmuyor, ancak Afrika’nın en büyük üçüncü gölü olan 80 km genişliğindeki Malawi gölünü ziyaret edebilirsiniz. Tropikal iklime sahip şehir, Ağustos ile Kasım ayları arasında en yüksek sıcaklık değerlerini görüyor. Mayıs ile Ağustos arası soğuk hava koşullarını yaşayan şehir, Kasım ile Nisan ayları arasında ise yağmurlu havanın etkilerini yaşıyor.

Şehirde karayolu ve havayolu ulaşımı gelişmiş olup, şehir merkezine otobüs ve minibüs seferleri ile rahatlıkla gidilebiliyor. Havalimanına gidişi kolaylaştıran hatların yanı sıra Malawi ülkesindeki diğer şehirlere gidebilmek için de hatlar var. Lilongwe şehrine 35 km uzaklıkta olan Kamuzu Havaalanı’ndan; Güney Afrika, Kenya, Dubai ve Etiyopya gibi farklı yerlere gidilebiliyor. Genel anlamda yoksul olan ancak doğal yaşam alanları itibariyle zengin olan bu şehirde vakit geçirmek, doğaseverler için iyi bir seçim olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Lilongwe uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Lilongwe varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Lilongwe uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Lilongwe uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Lilongwe uçuşları Kamuzu Intl Havalimanı'na düzenleniyor.

Lilongwe uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Lilongwe uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Lilongwe Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
12ºC
25ºC
Pzt
Sal
13ºC
26ºC
Sal
Çar
14ºC
27ºC
Çar
Per
16ºC
27ºC
Per
Cum
15ºC
27ºC
Cum
Haritada Görüntüle
Lilongwe Alternatif Ulaşım
Para birimi