Lago Argentino Uçak Bileti Ara

Lago Argentino Hakkında

Lago Argentino, Arjantin’in güneybatı bölgesinde Santa Cruz Eyaleti’nde yer alır. İsmini kıyısına kurulduğu ve aynı adı taşıyan Argentino Gölü’nden (yerel dilde Lago Argentino) alır.

Oldukça popüler bir gezi yeri olan Argentino Gölü ve çevresi yıl boyu çok sayıda turist çeker. Göl ve etrafındaki yeşil araziyi kapsayan Los Glaciares Ulusal Park yürüyüş, bisiklet sürüşü ve piknik yapmak gibi aktiviteler için son derece uygun. Doğa fotoğrafçılarını da hayal kırıklığına uğratmayacak görsellere sahip. Öte yandan kış aylarında göl kısmen ya da tamamen buz tutar ancak buz düz bir zemin haline gelmek yerine girintili çıkıntılı bir şekle büründüğünden eşine zor rastlanır bir görsel şölen yaratır. Bu olaya şahit olmak isteyen ziyaretçiler için göl çevresinde özel yürüyüş parkurları ve manzara izleme noktaları bulunur. Zengin bir tatlı su balığı çeşitliliğini besleyen Argentino Gölü, Lago Argentino sakinleri için harika bir balıkçılık ortamı sunar. Gölde kano ve teknelerle gezinti yapmak da mümkün.

Şehirde daha önce aynı adla bir havalimanı bulunsa da 2000 yılında havalimanı kapatılarak pisti şehrin karayollarına dâhil edildi. Günümüzde çok daha yüksek kapasiteye sahip olan Comandante Armando Tola Uluslararası Havalimanı kente ulaşım hizmeti veriyor.

Mayıs ayı ile eylül ayı arasında Lago Argentino’da yılın en soğuk dönemi yaşanır. Bu dönemde sıcaklık ortalama 1-2 derece civarında ölçülür. Aralık, ocak ve şubat ayları ise şehrin en sıcak olduğu dönem ve sıcaklık ortalama 12-13 derece civarında ölçülüyor.

Lago Argentino küçük bir kasaba havasında olsa da ziyaretçilerin vakit geçirebileceği ve yemek yiyebileceği birçok güzel mekâna sahip. Özellikle et yemeklerinde ve balık menülerinde oldukça iddialılar. Buz müzesi de kent ziyaretçilerinin ilgisini çekebilecek bir diğer destinasyon.

 

Havalimanından Lago Argentino Şehir Merkezine Ulaşım

Arjantin Lago Argentino Havalimanı 2006 yılında kapanarak tüm uçuşları 2000 yılının kasım ayında açılan Comandante Armando Tola Uluslararası Havalimanı’na yönlendirildi. Eski havalimanı ile yeni  havalimanı arasındaki mesafe ise yaklaşık 15 kilometre. Arjantin’in Patagonya bölgesinde bulunan havalimanından 21 kilometre ötede bulunan El Calafate şehir merkezine taksi, otobüs, havalimanı servisi ve araç kiralayarak transfer yapabiliyorsunuz.

Taksi

Havalimanından yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk yaparak şehir merkezine taksiyle gidebilirsiniz. Havalimanının hemen terminal çıkışında göreceğiniz taksiler en ekonomik transfer olmasa da, rahat bir yolculuk açısından en çok tercih edilen araçlar ve beklemeden bulabiliyorsunuz. Taksiyi diğer yolcularla da paylaşabiliyorsunuz.

Havalimanı Servisi

Havalimanından 21 kilometre süren şehir merkezi transferi için havalimanı servisi olarak hizmet veren Ves Patagonia minibüslerini kullanabilirsiniz. Bu minibüslerin transfer ücreti 10 dolar. Geliş saatlerini ise terminal içerisindeki turizm danışma ofisinden öğrenebiliyorsunuz.

Otobüs

Havalimanından El Calafate şehrine giden otobüsler taksi ve özel transferlerden daha uygun fiyatlı fakat bagajlarınızı yerleştirme konusunda sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Seferleri seyrek olan otobüslerin bekleme süresi de bazen uzayabiliyor. Terminal önündeki otobüs duraklarında sıraya girerek bekleyebiliyorsunuz. Geliş saatlerinin olduğu çizelgeyi de duraklarda göreceksiniz.

Araç Kiralama

Havalimanından şehir merkezine yapacağınız transfer için Hertz, Sixt gibi büyük firmaların yanında küçük yerel araç kiralama firmalarından da hizmet alabilirsiniz. Araç kiralarken fiyatları ve araçları kıyaslamak açısından seyahat öncesinde internetten yapacağınız rezervasyonlar daha avantajlı. Böylece uçağınızdan iner inmez hiç vakit kaybetmeden transferinizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Otel Transferleri

Seyahate çıkmadan El Calafate şehrinde kalacağınız otelden havalimanı transferi konusunda bilgi alabilirsiniz. Şehirdeki çoğu otelin transfer konusunda ücretli bir hizmeti var. Aracın özelliklerine, yolcu sayısına ve bagaja bağlı olarak fiyatlandıma yapıyorlar. Bu bilgileri otelin web sitesinde yayınlanan bir form varsa online olarak doldurabiliyor ve fiyatını öğrenebiliyorsunuz.

29/05/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Lago Argentino Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
14ºC
26ºC
Paz
Pzt
16ºC
29ºC
Pzt
Sal
16ºC
28ºC
Sal
Çar
15ºC
27ºC
Çar
Per
19ºC
30ºC
Per
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Para birimi
x