Krasnoyarsk Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Krasnoyarsk Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Krasnoyarsk Hakkında

Rusya’nın Sibirya İdari Bölgesi’nde bulunan Krasnoyarsk, dünyanın beşinci büyük akarsuyu olan Yenisey Irmağı’nın kıyılarında yer alır. Sibirya’nın üçüncü büyük kentidir. Trans-Sibirya Demiryolu Hattı üzerinde bulunmaktadır. 1628 yılında askeri memurluk görevindeki Kazaklar tarafından sınır güvenliği amacıyla tayga ormanları ile kaplı Sayan Dağı eteklerinde kurulmuş, 1992 yılında da Rusya egemenliğine girmiştir.

Şehrin adı Rusça’da ‘Kızılyar’ anlamını taşımaktadır. Kentin en dikkat çekici özelliklerinden birisi Rugby sporuna olan tutkusudur. Rus Rugbysi’nin kalbi Krasnoyarsk’da atmaktadır. Kent, en az Rugby’nin anavatını İngiltere kadar bu spora ilgi göstermektedir. Rus Devrimi’nden sonra endüstriyel atılımlar gerçekleştiren Krasnoyarsk, bugün; kağıt fabrikaları, hidroelektrik santralleri ve demiryolu üretim tesisleri ile gelişmiş bir sanayi kentidir. İmparatorluk döneminde siyasi sürgün yeri olarak kullanılan şehir, belirgin ölçüde doğal, tarihi ve kültürel zenginliğe sahiptir. Kent yakınlarında bulunan ve 470 kilometrekarelik bir alana yayılan Stolby Doğal Koruma Alanı, oldukça sıradışı şekiller ve 100 m.’ye kadar çıkabilen granit sütunlar içermektedir.

Bölge, kaya tırmanışı sporu için cazibe merkezidir. Birinci Dünya Savaşı sırasında Ruslar’a esir düşen Osmanlı askerleri anısına bir Türk Şehitliği barındıran Krasnoyarsk’da, kent merkezinin her noktasında görülebilen çiçek anıtlar ilgi çekicidir. Karaulnaya Gora, Vasily Surikov Müzesi, Krasnoyarsk Bölge Müzesi, Andrey Dubensky Anıtı şehrin görülmeye değer turizm miraslarıdır. Yıl boyunca önemli ölçüde yağış alan Krasnoyarsk, soğuk ve ılıman iklim etkisindedir. Şehirdeki Yemelyanovo Uluslararası Havaalanı kentin 27 km. kuzeybatısındadır.

Havalimanından Krasnoyarsk Şehir Merkezine Ulaşım

400 yılı aşan tarihiyle soğuk Sibirya’nın en güzel kentlerinden biri Krasnoyarsk. Doğal güzellikleri ile ünlü Rus yazar Çehov’u kendisine hayran bırakan şehirde, kışın soğuklar Yenisey Nehri’ni ve akarsuları donduruyor. Krasnoyarsk’ı çevreleyen tüm alan ise ormanlarla kaplı. Stolby Ulusal Parkı’nda bulunan dik kayalar tüm dünyadan ziyaretçi akınına uğruyor ve şehre yaz kış turist kazandırıyor. Kışları -50 dereceyi gören soğukların aksine yazın gelmesiyle Haziran ayı genelinde şehirde düzenlenen geleneksel ve uluslararası festivaller kenti ısıtıyor.

Moskova’dan başlayıp Japonya sınırındaki Vladivostok'a ulaşan Trans-Sibirya Demiryolu'nun ortasında bulunan şehir neredeyse tüm Rusya’ya trenle gidebilme fırsatı sağlıyor. Şehirde karayolu ulaşımı ise otobüs ve taksilerle sağlanıyor. Yemelyanovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda kullanılan tek toplu taşıma aracı otobüs. Taksiler sayesinde otobüslerin bulunmadığı saatlerde şehir merkezine ulaşım kolaylıkla sağlanabiliyor. 

Taksi

Krasnoyarsk’a taksi ile tüm gün ulaşmak mümkün. Havalimanında yalnızca bir adet taksi firması bulunuyor ve firmanın internet sitesi üzerinden istenilen saatte taksi rezerve edilebiliyor. Ayrıca kalabalık kafileler için talep doğrultusunda yolculara büyük araçlar sunuluyor.

Otobüs

Havalimanındaki 1 numaralı terminal binasında faaliyet gösteren Kras-Bus Managing şirketine ait 635 numaralı otobüsler ile yolculuk edilebiliyor. Otobüslere binerken, dilerseniz önceden bilet alabilir ya da otobüs şoförüne ücreti nakit olarak ödeyebilirsiniz. Sabah 05:50’den gece 02:00’ye kadar her iki saatte bir araç hareket ediyor. Havalimanında başlayan yolculuk, merkezdeki şehirlerarası otobüs terminalinde son buluyor.

15 Oca 2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Krasnoyarsk uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Krasnoyarsk varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Krasnoyarsk uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Krasnoyarsk uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Krasnoyarsk uçuşları Krasnoyarsk Intl. Havalimanı'na düzenleniyor.

Krasnoyarsk yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Krasnoyarsk 5 saat 50 dakika, Ankara-Krasnoyarsk 5 saat 40 dakika, Antalya-Krasnoyarsk 6 saat 10 dakika, Bodrum-Krasnoyarsk 6 saat 30 dakika, Gaziantep-Krasnoyarsk 5 saat 40 dakika, İstanbul-Krasnoyarsk 5 saat 50 dakika, İzmir-Krasnoyarsk 6 saat 20 dakika, Trabzon-Krasnoyarsk 5 saat 10 dakika sürüyor.

Krasnoyarsk Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
15ºC
26ºC
Çar
Per
10ºC
26ºC
Per
Cum
12ºC
25ºC
Cum
Cmt
13ºC
22ºC
Cmt
Paz
10ºC
18ºC
Paz
Uçuş Süreleri
5s 50dk
5s 40dk
6s 10dk
6s 30dk
5s 40dk
5s 50dk
6s 20dk
5s 10dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Krasnoyarsk Alternatif Ulaşım
Para birimi