Karshi Uçak Bileti Ara

Karshi Hakkında

Türk tarihi açısından önemli bir yeri olan Maveraünnehir bölgesi ile Semerkand, Buhara ve Harezm gibi şehirlerin yer aldığı Özbekistan’ın 12 eyaletinden biri olan Kaşkaderya’nın başkenti olan Karşi, ayrıca ülkenin en önemli doğalgaz ve dokumacılık şehri. Moğol İmparatoru Cengiz Han’ın yazlık saray yaptırdığı ve bir dönem dünyayı yönettiği bu şehir, şimdilerde bölgesinde sanayi şehri olarak ön plana çıkıyor. Ülkenin en önemli doğalgaz rezervlerine ev sahipliği yapan kentte petrol üretimi de gerçekleşiyor. Buna bağlı yan ürünlerin de üretildiği şehirde yoğun olarak İtalyan, Malezya ve Rus şirketleri bulunuyor.

El dokuması kilimleriyle ünlü şehirde Cengiz Han, Çağatay Hanlığı, Timur Hanlığı ve Buhara Emirliği’nden kalma birçok sanat eseri ve tarihi yapı yer alıyor. Özellikle Orta Asya Türk – İslam mimarisinin uygulandığı şehirdeki önemli eserler arasında Hoca Abdülaziz Medresesi, Rabia Kız Medresesi, Hoca Kurban Medresesi ve Kök Gumbaz Camii bulunurken Cengiz Han ve Timur zamanından kalan ordu binaları ve saray kalıntıları da var. Özellikle Rusya etkisinin hala sürdüğü ülkenin en önemli doğalgaz şehri Karşi’ye 15 kilometre uzakta bulunan Karşi Havalimanı, ülke içi uçuşlar yanında sadece Rusya’dan gerçekleştirilen uluslararası uçuşlara da açık.

Havalimanından Karshi Şehir Merkezine Ulaşım

Karshi şehir merkezinin 15 km güneybatısında yer alan Karshi Havalimanı’na vardığınızda şehre ulaşmak için taksileri kullanabileceğiniz gibi havalimanı terminalinden araç da kiralayabilirsiniz. Alternatif olarak, Karshi’de konaklayacağınız oteli arayarak transfer hizmetlerinin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Karshi Havalimanı’ndan özel araçla Karshi şehir merkezine ulaşmak yaklaşık 15-25 dakika sürüyor.

Taksi

Karshi Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın en kolay yolu şüphesiz taksileri kullanmak. Hem hızlı ve pratik hem de konforlu bir ulaşım hizmeti veren havalimanı taksileri ile 280-340 Rus Rublesi gibi bir ücret ödeyerek 15-20 dakikada Karshi şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Karshi Havalimanı’nda araç kiralayabileceğiniz az sayıda yerli ve yabancı araç kiralama şirketi bulunuyor. Bu şirketleri uçuşunuzdan önce araştırabilir, hatta ön rezervasyon yapabilirsiniz. Bu sayede Karshi Havalimanı’nda hiç vakit kaybetmeden aracınızı teslim alabilirsiniz. Karshi Havalimanı’ndan teslim alacağınız araçla Komilon ko'chasi yolu üzerinden 15 dakikada Karshi şehir merkezine varmanız muhtemel.

06/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Karshi Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
24ºC
40ºC
Per
Cum
21ºC
38ºC
Cum
Cmt
23ºC
36ºC
Cmt
Paz
18ºC
30ºC
Paz
Pzt
18ºC
35ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
3s 20dk
3s 30dk
3s 50dk
4s 10dk
3s 50dk
4s 10dk
2s 40dk
Haritada Görüntüle
Karshi Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x