Kaliningrad Uçak Bileti Ara

Kaliningrad Hakkında

Litvanya ile Polonya arasında Baltık Denizi kıyısında yer alan Kaliningrad, Rusya'ya bağlı ama Rusya'ya sınırı olmayan bir kenttir. Bu nedenle bu şehirde anadil de Rusçadır. Rusça konuşan insanlara rastlayabilme ihtimalinizin yüksekliğini düşünerek yanınıza küçük bir Rus dili kitapçığı almanızda fayda var. Liman kenti olan Kaliningrad, diğer Rus şehirlerinden farklı olarak Avrupa’ya daha yakındır. Temiz havası ve harika yeşilliği ile çevre dostu bu kentte, Baltık Denizi’ne kıyısı olmasından dolayı balık çorbası çok tüketilir. Kaliningrad’ın bir ucundan bir ucunu bir iki saate yürüyerek kat edebilirsiniz. Savaşlar nedeniyle kente yapılan hava saldırıları, tarihi dokuyu yerle bir etse de günümüze kadar birkaç tarihi yapı ayakta kalabilmiştir.

Sıra dışı görünümüyle Rosgartener Kapısı, Koenigsberg Katedrali, güzel bir gotik eser olan Kutsal Aile Kilisesi, denizcilikle ilgili birçok ilginç eseri inceleyebileceğiniz Dünya Okyanus Müzesi, B-413 Submarine Müzesi, nehir boyunca güzel bir yürüyüş yapabileceğiniz Balıkçı Köyü, mükemmel akustiğiyle müzik dinlemek için uygun bir mekan olan Kaliningrad Bölgesel Filarmoni Salonu, temiz havası ve yeşiliyle içinizi ferahlatacak Botanik Bahçe, eski bir dini yapı olan Juditen Kilisesi, Holy Cross Katedrali, Kaliningrad Hayvanat Bahçesi, King's Gates Müzesi, Fridrikhsburgskiye Gate Müzesi, Upside Down Evi Kaliningrad’da görülmesi gereken mekanlardır. Aşıklar Köprüsü’nü de unutmamak gerekir. Bu köprünün üstünde binlerce insanın aşk dileklerine şahit olabilirsiniz. Kant Adası'na yolunuz düşerse Königsberg Katedrali, eski Kant Üniversitesi ve ünlü filozof Immanuel Kant’ın mezarını da ziyaret etmeden dönmeyin. Kaliningrad’ın en büyük doğal kaynaklarından olan kehribar, bölgenin resmi olmayan sembolleri arasında yer alır.

Eğer kehribar daha çok bilgi edinmek istiyorsanız size tavsiyemiz Kaliningrad Amber Müzesi’ni ziyaret etmeniz. Moskova aktarmalı ya da Letonya-Riga aktarmalı Kaliningrad'a gidilebilir. Kaliningrad Havaalanı’na önceden THY uçuşları yapılıyorken artık bu kente uçuş gerçekleştirilmemektedir.

Havalimanından Kaliningrad Şehir Merkezine Ulaşım

Khrabrovo Havalimanı’ndan Kaliningrad şehir merkezine direkt ulaşmanın en makul yolu otobüs veya taksileri kullanmak. Daha konforlu bir ulaşım isterseniz de kendi aracınızı kiralayabilirsiniz. Hangi ulaşım aracını tercih ederseniz edin maksimum 40 dakikada Kaliningrad şehir merkezine varabilirsiniz.

Otobüs

Khrabrovo Havalimanı’na gece saatlerinde değil de gündüz vakinde varmışsanız eğer otobüsleri kullanarak ulaşımınızı en ekonomik hale getirmeniz mümkün. Maksimum 40 dakikada havalimanı terminali dışındaki otobüs duraklarından sık aralıklarla sefer düzenleyen otobüslere binerek Kaliningrad şehir merkezine ulaşmak oldukça pratik. 144 numaralı otobüs hattı sadece Khrabrovo Havalimanı ile Kaliningrad şehir merkezi arasındaki ulaşımı sağlıyor.

Taksi

Khrabrovo Havalimanı’ndan Kaliningrad’a ulaşımınızda tercih edebileceğiniz en konforlu ulaşım şekli hiç şüphesiz ki şehir taksileri. Sadece 30-45 dakika içerisinde taksiyle Kaliningrad şehir merkezine varabilirsiniz. 500 Rus Rublesi gibi bir ücret ödeyerek bu taksilerden faydalanmak inanılmaz kolay.

Araç Kiralama

Khrabrovo Havalimanı’nda çok sayıda yerli ve yabancı araç kiralama şirketi mevcut. Şehirde kalacağınız gün sayısı 1-2’den fazlaysa sizin için en doğru seçenek araç kiralamak olacaktır. Yerli bir araç kiralama firmasını seçerseniz de diğer uluslararası firmalara göre daha uygun fiyatlar karşılığında hizmet alabilirsiniz. Khrabrovo Havalimanı’ndaki araç kiralama şirketlerinden bazıları; Hertz (+7 (4012) 761-555), Avis Russia (+7 (4012) 525-729 ), City Rent (+7 (4012) 50-91-91 ), Rentmotors (+7 (981) 470-99-66 ).

09/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Kaliningrad Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
7ºC
16ºC
Per
Cum
9ºC
15ºC
Cum
Cmt
13ºC
19ºC
Cmt
Paz
11ºC
22ºC
Paz
Pzt
10ºC
22ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
2s 50dk
2s 20dk
2s 40dk
2s 30dk
2s 50dk
2s 20dk
2s 30dk
Haritada Görüntüle
Kaliningrad Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x